Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tud, vagy nem akar könyökö...

Nem tud, vagy nem akar könyökölni?

Figyelt kérdés

Három hónapos babám hason fekve nem támaszkodik az alkarjára, hanem csak izomból emelgeti a fejét. Kb három héttel ezelőtt egyetlenegyszer láttam magától könyökölni, illetve ha úgy igazítom a karjait, szépen elnézeget, de magától csak oldalsó középtartással emelgeti magát.

Amúgy minden mást papírforma szerint csinál, nyúlkál, fog, beszélget, forogni próbál, fejét tartja, hason is elvan. (Bár ülésbe húzva is hol tartja a fejét, hol csak lógatja vigyorogva.)

Meg fogom mutatni gyógytornásznak, de érdekelne, hogy más babája is volt-e így?


febr. 21. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Ne gyógytornásznak mutogasd első körben, hanem a gyerekorvosnak jelezd a problémát.

Ha szerinte is van ok aggódni, akkor fejlődésneurológushoz küld, a diagnózis az orvosok dolga, nem a tornászoké!

Minket a két hónapos státuszról küldött a doktornő, mert ülésbe húzásnál nem tartotta eléggé a fejét, a neurológus meg is állapította a feszességet nyaki hipotóniával párosulva, utána mehettünk tornára.

febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nálunk úgy van, hogy az orvos csak oltáskor/betegségkor látja a gyereket, a státuszt a védőnő végzi, és ő is csak engem kérdezget, hogy csinálja-e a baba ezt meg azt, nem vizsgálja. Én meg ugye mezei anyukaként nem tudom, hogy meddig oké valami.

De akkor megpróbálom becserkészni a dokit, bár ilyen járványos időben nagyon nem szívesen viszem a babát a rendelőbe... (Felnőtt háziorvos is.)

febr. 21. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok megint, azt tudom még tanácsolni, hogy nézz körül a környéketeken, hátha van magán fejlődésneurológus.

Mi pont november közepén kaptuk a beutalót, az ünnepek és az év vége miatt csak januárra kaptunk időpontot, így elvittem soron kívül magándokihoz is, utána pedig magánba jártunk pár alkalmat tornára, míg be nem kerültünk az állami rendszerbe (ugyanaz a tornász vitt minket tovább amúgy, csak onnantól ingyen 🙃)

febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem pontosan mennyi idős?

Az én babám is 3 hónapos múlt és ő is kb igy csinál. Neki 8-án van a fordulója a hónapoknak. Csak a kora miatt írom, ha akar támaszkodik, ha nem akkor meg kihúzza a kezeit és elemelgeti+ néha az egész olyan mintha úszna valaki, mármint úgy csinál a kezeivel. Engem is idegesít. Nekem az orvos nem mondott semmit, mert alapvetően ki tud támasztani, meg tartja a fejét is, de ezt pár perc van hogy pár másodperc után elkezdi. 😕 nekem csak oldalra fordul, de rossz technikával, a lábait nem hozza, csak kézzel, és a fejfordításával próbálja, azt is kevésszer egy nap. Nyúlkálni se tud pontosan. Középre ha van kedve, de hason nem is nyúl emiatt, inkább csak matatgat.

Mi voltunk párszor dévényesnél is. Semmit se mondott, hogy rossz vagy extra kóros lenne.

febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még annyit, higy ettől független engem is aggaszt.

*ráadásul nekem kukacozik is hason, huzgálja maga alá a lábait, halad is, de szerintem ennyi idősen ez nem jó+először fordulnia kellene, nem így csinálni.. néha félek hogy valami baj van ezzel.. de senki sem mond semmit

febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!