Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudom elfogadni a...

Miért nem tudom elfogadni a változást? Mi bajom van?

Figyelt kérdés

Állandóan sírok.

Szülés után azért sírtam,mert nem tudtam felfogni, hogy vége a terhességemnek, üresnek éreztem magam, a terhességem minden pillanata, a szülés is egy csoda volt. Hiányzik a pocakom, az alakom, a ruháim, már nem is érzem jól magam a terhesség elötti cuccaimban.

Pár hetes a babám, és kinötte az első ruháit.Sírok, boldogságot érzek de egyben szomorúságot is, olyan hamar nő 😢

Pszichológiailag bevallom nehezen emésztem a dolgokat.


febr. 23. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez a hormonok jateka :D

En peldaul kifejezetten gyuloltem a terhesseget, de megis szules utan hianyoltam en is a pocakom, olyan uresnek ereztem magam. Utana engem is megviselt az elso 1-2 meretvaltas, sirtam, amikor kinotte a ruhait..de elmult. Es orulok, hogy szepen no, fejlodik a kisfiam, mert ez a lenyeg.

Most azon sirok, hogy havonta teljes uj szett ruhakat kell venni, olyan gyorsan no, nem gyozom fizetni 🤣🤣

Najo az utobbi termeszetesen csak vicc. En nagyon szeretem, hogy a kisfiam mar 10 honapos, sokkal-sokkal konnyebb vele, mint ujszulottkent.


Szerintem ez nalad is enyhulni fog, nyugi :)

febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Amikor eladtuk a pici ruháit vagy összecsomagoltam én is zokogtam. Akkor tudatosult bennem hogy a gyermekem nő ami csodás csak fájdalmas volt.

Nyugodj meg jobb lesz majd!

febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

A most 3 éves gyerekem korábbi ruháit csomagoltam össze elajándékozásra. Én is majdnem elsírtam magam a sok emlék miatt.

Egyébként a hormonok játéka amit érzel. Egy korszak ért véget a szüléssel. Furcsa, hogy aki eddig bent volt, most kint van. Adj egy kis időt magadnak, hogy ezt az új helyzetet megszokd.

febr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ruha eladás sem kellett az első pár hétben. Néztem a gyerekem és sírtam azon, hogy mennyire szeretem 😅.
febr. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Baby blues. Én sírtam mikor haza hoztuk, sírtam mikor csak néztem, sírtam hogy hol van a hasam stb. A hormonok játéka. Majd könnyebb lesz nyugi.
febr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is sírtam mindenen az első 2 hónapban kb. Egyszer a kimerültségtől, egyszer a boldogságtól... :) A testemnek pedig kellett kb. egy év mire teljesen visszarendeződött és újra elkezdtem jól érezni magamat a bőrömben, illetve a régi ruháimban. Ez természetes folyamat.
febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát. Remélem egy időben jobb lesz.
febr. 27. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!