Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 honapos babátok hogy...

20 honapos babátok hogy eszik? Etetni kell vagy magatol? Poharbol iszik e mar?

Figyelt kérdés
márc. 5. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Most lesz 20 hónapos a lányunk,kisded már,nem baba. Eszik egyedül evőeszközzel,pohárból is iszik,bár jobban szereti a kulacsát.
márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

22 hónapos fiam, eszik magától, kanállal, villával, bár van, hogy kézzel fejezi be az evést.

Tud inni pohárból, de szivoszallal és kulacsbol jobban szeret.

márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos lányom eszik egyedül kanállal, villával, már egyre ritkábban tömi magába kézzel az ételt. Kulacsból szeret inni, bár tud pohárból is.
márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos, eszik egyedül, mondjuk őt soha nem is lehetett etetni. 6 hónaposan visított, ha etetni próbáltam, akkor kezdett el enni, amikor tudott egyedül. Tud kanalat, villát használni, de kanalat ahhoz használ, amit nem tud megfogni (pl. fagyi), a levesből csak ujjal kiszedi a sűrűjét, a levet meg otthagyja. Villával úgy eszik, hogy felszúrja, utána ujjal leszedi a villáról és megeszi. Pohárból tud inni, a fürdővizet cseppmentesen tudja inni a fürdőpohárral, de ha evéshez odaadom neki, tuti direkt kipocsolja. Úgyhogy szívószálas kulacsból iszik. Úgy néz ki az etetés, hogy elérakom a kaját, evőeszközt, kulacsot, aztán rá van bízva, hogy miből mennyit, hogyan eszik, ha végzett, elveszem. Ha nagyon keveset eszik, akkor félreteszem a kaját, és amikor egy fél óra múlva éhen akar pusztulni, akkor visszaadom neki. Olyankor megeszi rendesen. Mindig azt kapja, amit mi eszünk.
márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

21 hónapos a kislányom, babának már nem nevezném. Villával hamar megtanult enni (felszúrni), a kanállal mostanában kezdett boldogulni (1-2 hónapja). Nem mondom, hogy nem kell olykor besegíteni, de egyre ügyesebb. Ha megunja, akkor kézzel kieszik ezt-azt a tányérból.

Ha odafigyel, akkor pohárból nagyon szépen tud már inni abszolút csepegésmentesen, de alapvetően még szívószálas flakonból iszik, amit hurcolhat magával mindenfelé. Étkezéseknél kap pohárból inni, hogy gyakoroljunk.

márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányom kanállal önállóan evett már, és pohárból is önállóan ivott (13 hónapos kora óta evett egyedül kanállal, nyilván egyre nagyobb sikerrátával). Villával csak olyan 2 éves kora körül érzett rá a dologra.
márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

20honapos, tud enni egyedül kanállal (a levest azért még nem csöpög~mentesen, de joghurtot, zabkását, szilárd ételt már igen), villara is fel tudja szűrni az ételt. Viszont én még etetem, ha rá hagynám, akkor hamarabb lenne minden a földön, mert ledobná, vagy sosem érne a végére.... Pedig amúgy nagyon jó evő. Úgyhogy mindig 2 kanál van, az egyikkel o eszik, a másikkal én etetem.


Inni ha akar, tud pohárból egyedül, de mivel neki tok jó móka magára borítani a vizes poharat, így egyenlőre csak úgy engedem, hogy én is fogom a poharat. Egyébként cumisuvegbol issza a teat/vizet.


Ahogy másokat olvasok/hallgatok, sok gyerek ebben a korban ügyesebb, önállóbb ilyen téren, viszont ő meg másban ügyesebb a kortarsainal, szóval annyira nem izgat. Mire oviba négy, fog tudni enni ugyanúgy, mint a többi gyerek.

márc. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

15 hónapos kora óta eszik önállóan a fiam. Pohárból iszik. A kulacsokat nem igazán szereti. Azt akkor használunk csak, ha megyünk valahova.

Most lesz 22 hónapos, nem is emlékszem, mikor etettem utoljára. :D

Hagyni kell próbálkozni, különben nem tanulja meg. :)

márc. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

az én lányom úgy 12 hónapos koráig se volt baba....


6hónapos korától egyedül evett kézzel, 1 éves korától kanállal, villával.

1éves korától pohárból iszik, cumisüveget csak este kap elalváshoz.

márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Az enyém már 2 naposan sem volt baba....
márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!