Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdted ténylegesen...

Mikor kezdted ténylegesen élvezni az anyaságot?

Figyelt kérdés
1 hónapos múlt a kisfiam és nagyon érzékeny baba, minden nap kb. túlélésre játszunk. Szerencsére a szoptatással nincs gond és jól is gyarapszik, altatni viszont lehetetlen, hasfájás is gyötri. Hasra keveset tudom tenni, mert mindig annyira felspanolja magát, hogy hason aztán kibukja a teljes gyomortartalmát a mozgolódások miatt. Egyelőre nagyon nehezen találom magamat ebben az egészben, mivel ilyen érzékeny baba, ezért emocionálisan semmilyen pozitív visszajelzés sem jön tőle, akkor nyugodt csak amikor eszik, egyébként egész nap sír (nem sirdogál, hanem torka szakadtából üvölt és vörösödik). Hordozom is, az szokott segíteni, így abban nappal kétszer tudom altatni 1-1 órára.
márc. 8. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

1 hónapos baba mellett csak szerettem volna írni ide, de nem volt időm, mert kétségbeesetten zokogtam fel-alá sétálva, hogy "nem tudom miért sír, nem értem, hogy mi bajod". Hidd el, szuper jól csinálod, ez csak ilyen nehéz.

Nekem 2 éves és fél évesek a gyerekeim, a mai napig hullámzik, hogy mikor élvezem, és mikor kevésbé. Néha megcsap 5 percekre, hogy milyen szerencsés vagyok, és mennyivel jobban kéne értékelnem a családom, aztán negyed óra múlva kiakadt szemmel várom, hogy hazaérjen a férjem, és igyekszem nem megbolondulni. Olyan 2 hónapos és 5 hónapos kor közt volt az egyik legjobb időszak nekem mindkettővel, ha ez kicsit vigasztal. :) 6 hetes korára elmúlik a hasfájás, utána gyorsan sokkal jobb lesz.

márc. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hat, nem 1 honapos koraban az tuti. Nyugi, teljesen termeszetes, ha most szarul erzed magad, jobb lesz, hidd el!

Nekem az elso 3 honap maga volt a foldi pokol,azt se tudtam, hogy merre vagyok arccal. Aztan fokozatosan konyebb lett illetve mashogy nehez…:) De mondjuk ugy 6 honapos koraban ereztem eloszor azt, hogy vegre egy kicsit kapok levegot.

márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Amikor elkezdett járni a fiam.

Egy éves kora után.

Addig csak nyuglodes volt napokat, kézben akart lenni állandóan,

Igaz a mászással picit jobb lett, de igazán akkor lett jó amikor elkezdett járni.

márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy igazán élvezni, mikor már nagyobbak voltak. Tényleg nagyobbak, tinik. Persze boldog voltam mellettük kis korukban is, de igazán fellélegezni, mikor már élveztem, hogy vannak gyerekeim, de közben magunkra is közel annyi idő jutott, mint előtte, az iskolás kor volt már. Szóval ilyen szempontból nem kielégítő a válaszom, de ha nagyon mondani kellene ennél kisebb kort, úgy kb. mint hármasnál. Amikor már elkezdtek járni és nem kellett attól félnem, hogy olyat csinálnak, esznek, isznak, amivel kinyírhatják magukat ha egy percre nem figyelek oda. Ezt én olyan 2-3 éves kor közé tenném.
márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Hullámzó volt, de az első 5 hónap még nem, mert hasfájás, szoptatási nehézségek voltak.

Utána fokozatosan javult, 1 évesen már jó volt. Azóta is egyre csak könnyebb, de még nem értük el a dackorszakot.

márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanígy voltam, mint te. Nekem mindenki a 3 hónapot emlegette mint vízválasztót, és nálunk ez be is jött. Akkor a hasfájást mintha elvágták volna, sokkal derűsebb lett, és elkezdett alakulni egy rend.
márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
Próbald megszüntetni a hasfájását
márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos most kezdem el élvezni. Már okos, jön bújik próbál simogatni, elmotoszkál magának, nevet, gagyog próbál utánozni. Reggel 1 órát kelés után összebújunk.
márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben szakaszok vannak: amikor már először eszik normálisan szilárdat, nem kell mindig az anyatejjel/tápszerrel szívni, mindig arra gondolni, hanem be lehet ülni valahova ahol már ő is “rendeset” eszik. Amikor már egyedül alszik éjjel, végig, nyugiban. Amikor már szobatiszta és balesetek sincsenek. Amikor elmúlik az ovis kor és elkezd suliba járni - rádszakad egy csomó idő és nem lesz folyton beteg. De: nálam az igazán klassz kor akkor jött el, amikor nagyobb tinik lettek. Mindenféle hobbijaik vannak maguktól, olvasnak maguktól - mutatnak zenéket amiket hallgatnak, filmeket amiket nèznek, előállnak olyanokkal h hova szeretnének Veled menni - és mindezt már igazi társaságként, nem pedig úgy h mindenre neked kell gondolnod. (Persze fizetni te fogsz 😀) Nagyon jópofa nézni, milyen humoruk lesz, milyen egyéniségekké vàlnak, velük lenni a sikereikben és a “felnőttes” problémáik megoldásában.
márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kb azóta amióta beszél, ez úgy másfél-2 éves kora között kezdődött. Nekem a baby biogaia és espumisan keverék vált be,de espumisanból kevesebbet adtam mint a doboz írt különben fájt a hasa tőle. Meg persze hordozás és vagy fehér zaj vagy a kedvenc zenéje ( nálunk nickelback volt). Ez a korszak ilyen.
márc. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!