Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A köldökcsonkból zöld váladéko...

A köldökcsonkból zöld váladékot törlök ki mindig. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

A védőnőnek mutattam, de csak annyit mondott, hogy tiszgítsam nyugodtan mélyebben. Octeniseptet szoktan fültisztító pálcikáda fújni és azzal a "bőrtasakba" törlök.


Ti tapasztaltatok váladékozást?

Alapból nem látszik (eddig még) egyedül a pálcikán.



márc. 9. 01:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Úristen.

* tisztítsam

* szoktam

* pálcikára


Bocsánat.🙃

márc. 9. 01:47
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért vidd orvoshoz, lássa.
márc. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem zöld váladék volt hanem inkább olyan barnás sárgás. Alkoholt használtunk, és a védőnő tanácsára napi egyszer egy csepp Betadine. Az fertőtlenítette és segítette a száadást. Utána sokkal szebb lett. Ha nagyon zöld és látszólag gyulladt nem javul én megmutatnám a dokinak.
márc. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább orvosnak mutasd meg.

Nálunk ilyen nem volt egyik gyereknél sem.

A zöld váladék szerintem nem normális.

márc. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt soha zöldes árnyalatú, csak barna (alvadt vér).

Szerintem is hívd fel a védőnőt, és előtte a biztonság kedvéért fényképezd le a zöld pálcikát.

márc. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5. vagyok, most látom, hogy védőnő már látta, akkor a gyerekorvosnak mutasd, én csak akkor nyugodnék meg, mert nekem sem tűnik normálisnak.

Kérdés, hogy mindig zöld, vagy ha egyszer alaposan kitisztítod, akkor utána is zöld lesz-e megint.

márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Most felhúztam magam, hogy nem mutattam meg dokinak, mert mióta itthon törlöm pálcikával ilyen, ennek majdnem 1 hete. Azt hittem normális, ha nem folyik és nem piros. Úgy rémlett, hogy a nagylányomnak is hasonló lehetett.


Amúgy a színe sokszor sárga, de volt zöld is, ez tuti genny.

Szerintetek hétfő du ráér a doki?

márc. 9. 08:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, ha nem forró, nem gyulladt.

Addig is torolgesd neki, meg az is lehet, hogy elmúlik addigra.

Viszont én ha el is múlik akkor is mondanám az orvosnak, hogy azért nézzen rá.

márc. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi, most jól megijedtem. (Újra). Annyira próbáltam kifertőtleníteni, hogy utana alvadt véres lett a pelus és a köldökcsonk is. Hétfőn mindenképpen megmutatom az orvosunknak. Telefonon egy gyerekorvossal beszéltem, azt mondta fertőtlenítsem kevesebbszer kicsit, mert így nem hagyom gyógyulni. Remélem nem ment így baktérium a véráramába.😔
márc. 9. 17:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne félj, nem lesz baj.
márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!