Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A köldökcsonkból zöld váladéko...

A köldökcsonkból zöld váladékot törlök ki mindig. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

A védőnőnek mutattam, de csak annyit mondott, hogy tiszgítsam nyugodtan mélyebben. Octeniseptet szoktan fültisztító pálcikáda fújni és azzal a "bőrtasakba" törlök.


Ti tapasztaltatok váladékozást?

Alapból nem látszik (eddig még) egyedül a pálcikán.



márc. 9. 01:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Remélem! Most újabb dilemmába kerültem, mert amikor este tisztítani akartam a gennyes rész helyett egy pici friss vér volt.a pálcikán. Hívtam az ügyletet, de látatlanban nem tudtak semmit mondani, csak, hogy vigyem be a sebészetre. Még nem vittem be, mert bevinni is félek 6 millió beteg gyerek közé a Heim Pálba egy 1 hetes babàt. Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Azt olvastam, hogy a gennyedző sebet mielőbb lássa orvos. Csak most az, ha nem büdös, nem piros és nem folyik, csak akkor látok váladékot, ha a sebbe nyúlok és a védőnő se mondta, hogy mutassam dokinak az is SOS? Olyan nehéz ez😔 A vérmérgezéstől és a kórházi fertőzésektől is tartok.
márc. 9. 23:25
 12/13 anonim válasza:
Mi lett veletek, kedves kérdező! Most az én 8 napos babámnál is zöldes részt vettem észre a köldölcsonk alatti részen...aggódom!
márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

19 napos és azóta is váladékozik, a belseje zöld, nem akar száradni. Szerintem amit zöldet látsz az maga a csonk nem száraz alapja, nekem arra azt mondta a dokibk, hogy normális + egy picu váladk is normális. 1,5 hete orvosi tanácsra Betadinera váltottunk. Javulás nincs, először azt mondták napi 2x töröljem. Mondtam pár napja, hogy nem javul, azt mondták akkor napi 2x Betadine + még 3x Octenisept. Na azóta már a sebből a genny ki is folyt a pelusra sokszor, így holnap reggel készülünk dokihoz. Egyébként azt mondta a doktornénink, hogy 6 hét alatt kell leesni a köldökcsonknak. A védőnő szerint lápicolni fogják majd vagy minek hívjak azt.


Utolsó, neked látta doki/védőnő?

márc. 20. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!