Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányom nem...

10 hónapos kislányom nem beszél ciklizálva.Sikongat,áááá,eeee,oooo,de szótagokat nem rak össze.Járt már más is így?Beindult neki?A mozgásfejlődése is késik,még mem mászik,nem ül,de járunk dévény tornára.Már nagyon aggódok.

Figyelt kérdés
márc. 13. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ciklizált 10 hónaposan, mégis megkésett beszédfejlődésű lett a megkésett mozgásfejlődés hozomanyaként a folyamatos fejlesztés ellenére.

A Dévény nem biztos, hogy a ti utatok, a miénk se az volt.

Neurológus látta?

márc. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen voltunk neurológusnál,de csak annyit mondott hogy kell még pár alkalom dévény,mert még feszesnek érzi a nyakizmát.Most még pluszba kaptunk tsmt feladatokat.Egyszerűen nem tudom mit tehetnék mèg.Attól félek,hogy valami komolyabb van.A hallása biztos rendben van.
márc. 13. 08:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem ezen fog múlni, az enyém mindent időben csinált, csak beszélni nem kezdett időben, az mutatta, hogy lesznek gondok. Beszedfogyatekos, rossz a szövegértése, ez nem látszik babakorban. Szerintem teljesen feleslegesen idegesited magad.
márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
A fiam sem ciklizált. Én is aggódtam ezen. Aztán 15 hónaposan meg elkezdett beszélni. Addig semmit. De tényleg semmit. Májusban lesz 2 éves, mondatokat mond, mondókázik. Szóval nálunk nem volt probléma, hogy kimaradt.
márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Örülök,hogy nem okozott gondott.Akkor igyekszem nem rá stresszelni,csak így,hogy a mozgás és a beszédfejlődés is el van maradva azért aggasztó.
márc. 13. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

A fiunk sem csinálta. Igazából nem is nagyon "beszélt" az első évében, aggódtam is rendesen. Utána viszont beindult, gyorsan fejlődött, 2 évesen már 4 szavas mondatokat mondott és az idegenek is elég jól értették.

A lányunk kicsit "beszédesebb" nála, de ő sem ciklizál, szótagokat sem mond, a mozgása is megkésett, 9 hónapos múlt. Nála majd meglátjuk, de a beszéd miatt aggódok kevésbé.

Könnyű mondani, de ne idegeskedj, ha figyelsz rá, beszélsz hozzá, látja szakember, fejleszted, foglalkozol vele, akkor megteszed, amit tudsz!

márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

De nem ugyanaz.

A nagymozgás indítja a beszédet. Ha az csúszik, nagy eséllyel csúszik a beszéd is.

márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!