Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 hónapos babától a 3 éves...

1,5 hónapos babától a 3 éves beteg tesót mennyire különítitek el?

Figyelt kérdés

Nálunk akkor sem tudnánk megoldani, ha akarnám (én gondozom őket, egy szobában alszanak stb.), de szerintem mire tünete van valakinek már úgyis lefertőz mindenkit, meg házon belül elkerülhetetlen.

Mondom a nagylánynak mindig, hogy ne hajoljon közel a kicsihez, de mindig odahajol...😔 Gondolom órak kérdése és a 6 hetes babám is beteg lesz.😔


Ti elkülönítitek a beteg nagytesót a picitől? Minden betegseget elkap a kicsi?



ápr. 14. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Hát én elkülöníteném. Ebben az esetben a kicsit kihoznám a közös gyerekszobából. A nagyobbra meg következetesen rászólnék. Nem feltétlenül fertőz össze mindenkit egy beteg lappangási időben, van értelme tartani a távolságot a beteg családtagtól.
ápr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Sosem különítettem el és 10ből 2x ha elkapott valamit, azt is sokkal gyengébben, mint a nagy.
ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
1# Nálatok akkor több szárnyrész van a lakásban.:D De nem mindenhol van így. Plusz akkor nálatok apuka szabit vesz ki ilyenkor, mivel elfelejted, hogy a gondozó közös: anyuka. …..
ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem, és nem is kapta el a kicsi a nagytol a betegségeket.

Már többször válaszoltam máshol ilyen kérdések alá, neked is leírom, hogy a lányom torokgyulladasos volt amikor jöttünk haza a három napos pici babával a kórházból.

Nem különítettuk el akkor sem őket, és a baba nem kapta el a betegséget.

ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom megoldani az elkülönítést. Pár dolog van, amivel próbálom a fertőzést késleltetni, pl. nem bújunk hozzá ketten az ágyában jó reggelt/éjszakát puszit adni (én persze adok). De nem mindig kapja el a kicsi. Volt, hogy én is elkaptam, ő meg nem. Szoptatom, lehet, hogy mire elkapta volna, már termelődött és bekerült a tejbe nálam annyi ellenanyag.
ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Max megkértem őket ilyenkor, hogy ne adjanak egymásnak puszit. Egy normális méretű lakásban semmi értelme a szeparációnak, ott vannak azok a bacik a légtérben mindenhol.
ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Mennyire? Amennyire lehet.

Egy 1,5 hónapos csecsemőnél azért elég jól kivitelezhető még egy kicsi lakásban is. Egyszerűen nem engedtem a kiságyhoz a nagyot, így nem volt lehetősége telibe hapcizni, taknyát-nyálát rákenni, megfogdosni a baba játékait...stb.

EZ bőven elegendőnek bizonyult.

Később amikor már a kicsi is állandóan a földön volt, kúszott-mászott, nyilván nem tudtam ennyire se elszeparálni őket, ami bizony meg is látszott. 10-ből 9-szer beteg lett a kicsi is. De míg pici volt, nem

A kicsi egyébként ennyi idősen velünk aludt, nem a naggyal.

ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
Ha anyatejes nem lesz beteg!
ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Én már a szülés előtt sem voltam jól a 3 éves fiammal együtt. Köhögés, nátha stb. Fiam akkor már 1 hónapja szenvedett ettől. Szülés után mikor hazajöttünk a kórházból rá a 3. napra engem úgy elkapott ez az egész, hogy azt hittem itt halok meg, pedig nem érzem magamat táposnak. 40 fokos láz, görcsös fejfájás végig a nyakamtóp indulva,fullasztó köhögés stb. Aztán mire jobb lett kötőhártya jött elő a 3 éves fiamon, majd rajtam is. A pici ebből az egészből a kötőhártyát kapta “csak” el egy hónapon belül kétszer. Lehet tényleg az anyatejnek köszönhető hogy ennyivel megúszta. Mindenesetre mi is próbáltuk óvatosan kezelni a helyzetet. Rendszeres szellőztetés, párom takarított, ágyneműk mosása, még levegő tisztító gépet is képesek voltunk venni(ami amúgy tényleg friss levegőt nyom és szeretjük), nagytesónak próbáltuk mondani, hogy óvatosan, ne puszilgassa, persze érthető volt hogy kíváncsi volt rá főleg az első napokban, de hát igen nem könnyű. Végig aggódtam én is azt a pár hetet.
ápr. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!