Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell a kisfiúk...

Mikortól kell a kisfiúk kukiját húzogatni?

Figyelt kérdés
Az orvos 1 éves kort mondott , de a férjem kollégájának a kisfiának fel évesen de 7 évesen tapadt le neki és körül kellett mesélni. Szóval nem tudom

#Fitymahuzogatás
ápr. 14. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

Megoszlanak a vélemények

Minden orvos mást ajánl.

A miénk fél éves kortól a huzogatast javasolta.

ápr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
A mi orvosunk 1hónapos kortól javasolta. Most 3 éves és teljesen feljön, nincs szűkület, se letapadás.
ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Húzogatja magának majd eleget kamaszkorában 😂

Viccen kívül mi is óvatosan próbálgattuk neki kb. fél éves korától, de sosem erőltetve, csak ameddig hátrament. Szerencsére nem volt vele gond eddig, hátramegy teljesen, 8 éves.

ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked? SOHA!

Majd magának megoldja. Neked csak annyi a dolgod, hogy 1, ne kend hámosító popsikenőccsel, amitől letapadhat, 2, gyulladás, felfújódás, vizelési probléma esetén orvoshoz vidd; 3, szobatisztaság kialakulása után megtanítsd neki, hogy saját maga ameddig engedi hátrahúzza és megmossa alatta.

Amíg pelenkás azért nem szabad húzgálni, 1, mert mikrosérülések keletkeznek, amitől pont hogy nő az esélye a letapadásnak; 2, a bőrnek védelmi szerepe van. Nem véletlenül születnek a kisfiúk élettani letapadással.

ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
A mi orvosunk azt mondta, hogy hagyjuk békén, valószínűleg megoldja magának. Legyen minél többet pelenka nélkül és ne tiltsuk, ha játszik vele. 2 és fél éves, látszik hogy fokozatosan csökken a szűkület és a letapadás.
ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Én urológián dolgoztam pályakzdőként, amikor a fiam született, megkerestem volt kollégákat, most mi a módi. Azt mondták, legkésőbb fél évesen, de inkább 3 hónapos kortól ajánlják. Mióta nem ajánlja a legtöbb gyerekorvos, hetente van szükség beavatkozásra (megyei kh), korábban havonta is alig volt egy...
ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
6 mégis az van lepontozva aki mozgatja a kukit, és hallgat arra az orvosra aki javasolja.
ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
98 ban már a születéstől kezdve mondta a doki, soha nem volt gond vele most a kicsinél is ezt tettem és neki is elintéződött. Nem cibáltam, de minden este amennyire jött hátra húztam és megmostam
ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk azt mondta mindenki, hogy 1éves koráig ne piszkáljuk egyáltalán. Még amennyit enged hátra, annyit se huzogassak. Ebből az lett, 2x úgy begyulladt neki (6 és 8hónaposan), hogy ott untam meg, 8hónapos kora óta annyira húzzuk hátra, amennyire megy. Most lett 5 ŕves, még kicsi vissza van.
ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

6, színtiszta hazugság. Apósom urológus, sebész szakorvos. Senkinek nem javasolja, hogy huzogassa a gyerekének. A saját unokájánal is kifejezetten kérte, hogy még véletlenül se. Nem ez vezet ahhoz, hogy letapadás legyen, hanem pont a mindennapos ok nélküli "tornáztatás".

Egyébként követve a tanácsait (semmi krém, semmi huzogatás, sok szellőztetés, tiszta vizes mosdatás..) egyik gyereknek se lett problémája. Kisebb 5, tökéletesen rendben van. Most státuszon a háziorvos is úgy ellenőrizte, hogy a gyereknek kellett magának visszahúzni amennyire megy.

ápr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!