Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit akar ilyenkor a 6 hetes...

Mit akar ilyenkor a 6 hetes babám?

Figyelt kérdés

Éjjel a mellkasomon alszik. Hajnali 3 körül mindig elkezd mocorogni, morogni. Rudgal, a kezével csapkod, a testével tekereg. A szeme végig csukva van.


Kínálom cicivel, segítek neki pózt váltani, de a cicit egy szívás után kiköpi és folytatja a tekergést.


Gondoltam, hogy aktív alvás, de ha nem csinálok semmit vele, akkor nagyon gyorsan sírás lesz a vége. Az válik be, ha felkelek és sétálok vele. Ilyenkor megszűnik a mocorgás, de amint leülünk, folytatja.


Szeretném megérteni, hogy mi lehet ez, miért csinálja.


máj. 22. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
arra nem gondoltál, hogy lehet a mellkasodon alvás kényelmetlen neki? elzsibbadhat, amiatt nyugtalan lesz.
máj. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes babának éjszaka nem jó a mellkason alvás. Neki is kényelmesebb a matrac mint ahogy neked is és nem a párodon alszol.
máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De, gondoltam erre is. De nem tudom letenni a babaöbölbe, mert rögtön felébred. Párnaponta megpróbálom éjszaka többször is, de egyelőre nem fogadja el. Pedig mindenkinek jobb lenne.
máj. 22. 09:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 6 hetes, kiságyban alszik, többször ébredek meg éjjel arra, hogy morog, mocorog, keresi a helyét, néha fel-fel sír, de nem szoktam ilyenkor felvenni, zavarni, csak ha tényleg sír, az esetek 95%-ábab pár perc után békésen szuszog tovább.
máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hobbiból altatom magamon. Még az ágyra sem tudom letenni magam mellé.
máj. 22. 09:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbád hasra tenni, nálunk harmadik gyerek, mindnél a hason altatás vált be, kijön könnyen a bentragadt büfi is, a bukás kifolyik simán és nem ébreszti fel az ölelő reflex sem, persze légzésfigyelőt használunk. #4 voltam.
máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hason szoktam letenni. Egyetlen egyszer tudom letenni, ez az esti alvásának az első fázisa. Ilyenkor 1,5 órát alszik rajtam, utána megy a babaöbölbe. Viszont miután ébred enni, már nem tudom visszatenni, mert csak tekereg, majd sírni kezd.


3 hetes koráig szépen aludt a helyén, aztán egyik napról a másikra már nem.


Nappal meg kendőben tudom csak altatni.


Jó szívás. Tuti kényelmetlen neki, de egyszerűen nem tudja elviselni, ha nem kézben van. Remélem, hamarosan ez változni fog.

máj. 22. 09:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld magad mellett altatni, hogy átkarolod, akkor érzi a közelséged. Aztán apránként talán így visszaszoktatható lesz a kiságyba.
máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálta, eleinte akkor is sírt, ha letettem a matracra , de aztán rájött ő is, hogy kényelmesebb. Így hajnalban, ha tekereg, leteszem magam mellé. Így még egy-két óra pihenés van.
máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sikerült magam mellé fektetni, bar így is morgott hajnalban, de egy szopi után simán visszaaludt. Felüdülés 🙂
máj. 23. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!