Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mézes tejpépet megeheti egy 5...

Mézes tejpépet megeheti egy 5 és fél honapos baba?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 22:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%

van ilyen? linkelj már, kiváncsi vagyok


2éves korig nem ehetnek a babák mézet!

2010. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%
1 éves korig nem javasolják orvosok a natúr mézet, de a tejpépekből, amik általában 4 hónapos kortól adhatók, gyári eljárással kivonják az allergizáló anyagokat. Mint ahogy a bébiételekből is, ezért találsz pl. epres/málnás gyümölcs desszertet már 4 hónapos kortól.
2010. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok!


mézet nem azért nem ehetnek a babák mert allergizál, spórákat tartalmaz amiket a picik nem tudnak megemészteni, így sok problémát okozhat, legsúlyosabb esetben tüdőgyulladást!


[link]

2010. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
ha te kevertél bele mézet akkor nem. ha a dobozra rá van írva, hogy 4 hónapos kortól, akkor igen.
2010. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell a hulyeseget terjeszteni, 1eves korig nem ajanljak a mezet. Hany linket akarsz rola?
2010. nov. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyárilag van benne, és a dobozon az szerepel hogy 5.5 hós baba már eheti akkor igen. Egyébként nem. 1 éves kor alatt azért nem fogyasztható egyébként, mert botulizmust okozó baktériumok lehetnek benne. Ezek toxikus anyagot termelnek, ami nem bomlik le főzéskor sem, és a babák fejletlen emésztőrendszere sokkal érzékenyebben reagál mint később. Ez a baktérium akár halálos fertőzést, illetve mérgezést is okozhat, ezért óvatosan kell bánni a mézzel.
2010. nov. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
nem kell semilyen link. én is tisztába vagyok vele hogy mézet nem ehet egy éves korig! németországbol kaptuk,az van ráirva hogy 4 hos kortol adható.gondoltam hogy mielőtt kidobnám utánna érdeklődök.nem kell mindjárt lehhurrogni(tisztelet a kivételnek) köszönöm a válaszokat!!
2010. nov. 8. 11:55
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
Tehát allergizál kedves első, 00:15 kommentje alapján, egyszerű nyelvezetre lefordítva.
2010. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
a "halálos fertőzés, mérgezés" nem allergia...
2010. nov. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Vitatkozhatunk, ha akarod, de ha tetszik, ha nem, az "érzékenyen reagál", nem egészen egyenlő a halálos mérgezéssel. Tehát, allergiás reakciót válthat ki, azt sem biztos, de azért ne próbálja ki senki, és az esetek töredékében végződik mérgezéssel. De ahhoz nem elég egy kiskanál méz....
2010. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!