Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értitek, hogy tejpépet...

Hogy értitek, hogy tejpépet kap a baba?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hülyén hangzik, de sokszor nem értem, mert egész kicsi babáknál is írják, pedig egy éves kor előtt ugye nem ajánlatos tehéntejet adni. Anyatejjel keveri akkor mindenki?

Vagy mit értetek tejpép alatt? Gabonapépet?


2011. jún. 27. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
gondolom tapszerrel keverik
2011. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vannak kifejezetten babáknak kifejlesztett tejpépek, amelyekben tápszer van. Nem igazi tehéntejesek ezek.


[link]

Keress rá, és nézd meg az összetevőit!

2011. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ezt nem kell adni mindenképpen a babának, ugye? Úgy értem, ha szoptatom
2011. jún. 27. 11:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Kötelezően nem kell adni, csak egy lehetőség.

Nem írtad mennyi idős a babád, eszik-e már más dolgot vagy sem.

Ha még csak szopik, és picike, akkor nem kell neki semmi más.

Nem mindenki ad tejpépet a babájának.

Lányom fél éves kora körül kapott először tejpépet, de akkor már félig tápszeres is volt, és már pár gyümölcsöt, zöldséget is megkóstolt már akkor.

2011. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vízzel kell kikeverni, és végülis tápszerből van, csak sűrűbb, és több minden van benne (gyümölcs/gabona...).

Nem muszáj adni, egyébként 4-6 hónapos kortól vannak többnyire.

Az enyém 8 hós kora óta hallani nem akar róla, így én azóta nem is vettem (most 20 hónapos, eszik már mindent, így nem is próbálkozom tejpéppel.)

2011. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

7 hónapos a babám, 1 hónapja kóstolgatunk, előtte csak anyatejet kapott.

Most kapott gabonapépet, de csak vízzel készítettem el, illetve almával kevertem.

Csak nem értem, hogy a tejpépnek melyik az az összetevője, ami miatt adják a babáknak. Mert ha tápszerszerűség, akkor pl nem is kell egy 1 év alatti babának, mert az úgyis kap tápszert, vagy anyatejet, nem?


Bocsi, nem kötekedni akarok azzal, aki ad ilyesmit, csak szeretnék informálódni, hogy mi is ez. Nagyon köszi mindenkinek!

2011. jún. 27. 11:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez már sűrűbb, mint az anyatej vagy a tápszer, így kanállal lehet adni a babának, aki így már gyakorolhatja az evést.

Amúgy lányom a tápszert csak reggel-este hajlandó elfogadni, és akkor is csak keveset, így kevés a tejalapú táplálék neki, ezért nekünk jó találmány a tejpép, mert azt meg megeszi szó nélkül, így meglesz a megfelelő mennyiségű tejalapú tápláléka.

2011. jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hát inkább azért jó mert több ízt is kap a baba egyszerű elkészíteni nincs benne káros dolog

nem kötelező adni csak egy lehetőség

én pl a natúrt kevertem mindenféle otthon csavart gyümilével vagy főzelékbe tetem sűrítőnek de azt hiszem már nem lehet kapni natúrt

pl jó akkor is ha elmentek valahová meleg vizet szinte bárhol kérhetsz a babának egy kicsi műanyag fedeles doboz meg elfér a csomagban .-)) egy kanállal egyetemben

2011. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vízzel kell keverni a finom kis pelyhecskéket, amik eloldódnak és egy hígabb krumplipüré állagot kapsz. Nem kötelező, csak egy lehetőség arra az időre, amikor még nem ehetnek mindent, de változatosabbá tudod vele tenni az étrendet.

És vannak nagyon finomak. Enyém gyerek egyiket sem ette meg, így én fogyasztottam el. :)

2011. jún. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelező adni. Igazából tápszer, aztán meg tejpépnek hívják, majd gyerekitalnak, de ugyanaz - vagyis nem tej, hanem tápszer -, csak más életkorra. Tele van vitaminnal a dobozuk szerint, de egy (pláne anyatejes) jó étvágyú, változatosan étkező gyerek simán felnő nélküle :)

Én sem adtam a babámnak (kapott helyette anyatejet, zöldségeket, gyümölcsöt majd tejtermékeket, néha sűrítésnek gabonapelyhet).

2011. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!