Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 30. heti UH vizsgálaton...

30. heti UH vizsgálaton kiderült, hogy kétoldali, nem kóros pyelon van a kislányom veséjében. Kinőheti születésére? Ha nem, mi lesz vele később?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, a fiúknál könnyebben elmúlik, ez mitől van?

Vannak ilyen tapasztalattal lányos anyukák?


2010. nov. 29. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem kisfiam van, én is reménykedtem, hogy kinövi, de sajnos nem nőtte ki a születésére, aztán voltunk azóta már 2-szer kontrollon, most 10 hós már, majd kb. 14 hós lesz, amikor újra kell mennünk. Akkorra már nagyon remélem, hogy kinövi, azt olvastam, hogy ekkorra a legtöbb baba már tényleg kinövi. Eddig szerencsére nem volt gondunk vele. Nem tudom én sem, hogy mitől van. Igazán a doki sem mondott semmit. Annyira nem is volt közlékeny. Az a lényeg, hogy ne kapjon hugyuti fertőzést.
2010. nov. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, ki! Nálunk a 28. heti uh-n vették észre (kislányunk van). Neki csak az egyik oldalon volt, nem volt nagy az eltérés, de jobb az óvatosság alapon a szülésig hetente kellett uh-ra járnom. Az utolsó uh-n (a szülés előtti héten) nem látszott már semmi eltérés, mindenesetre a szülésnél bent volt a gyerekorvos is.

Igazából azt mondták, hogy szülésig nincs teendő vele, a szülés után elmúlhat. Nálunk egy billentyű zavar volt, nem jelzett, hogy teli a hólyag, és emiatt nem ürült rendesen. Szülésre elmúlt, addigra megjavította magának a kicsi lány. :) De ha nem múlt volna el, akkor elvileg 1 éves korára kinőhette volna (addig vigyázni kell, hogy ne kapjon el semmilyen fertőzést, ne fázzon fel), ha addigra sem, akkor valami kisebb műtétet végeznek. Gyerekorvos el tudja neked mondani. Van már gyerekorvosod? Nőgyógyász nem biztos, hogy pontosan tudja, nálunk legalábbis rögtön a gyerekorvossal konzultált a kórházban.

A mi kislányunk most múlt 3 hónapos. Ne aggódj, nem lesz semmi baj!

2010. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerinted érdemes akkor már most felkeresni a leendő gyerekorvost, hátha már most is tud valamit tanácsolni? A nőgyógyászom csak annyit mondott, hogy ez nem gond, ráérek a szülés után foglalkozni vele, de ez engem egyáltalán nem nyugtatott meg...
2010. nov. 29. 22:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Legközelebb kérni fogom, hogy küldjön UH-ra, végülis nyilván nem véletlenül néztek téged is hetente...
2010. nov. 29. 22:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a 6 hetes kötelező hasi uh-on derült ki. Visszarendeltek, hogy majd 1 éves korában kontroll. Voltunk nemrég, és most a másik oldalon van, így a háziorvosunk ad nemsokára beutalót szakvizsgálatra. Aztán majd meglátjuk, mi lesz.
2010. nov. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, 21:24-es vagyok. Nálunk ezek az értékek voltak:


28. hetes uh:

56x35 mm-es húgyhólyag, 1 óra múlva 32x36 mm húgyhólyag, pyelonok tágassága bilateralisan 8 mm.


1 hét múlva:

46x48 mm-es húgyhólyag, bal pyelon 10 mm-es tágasságú, ureter felső 14 mm-es szakaszára ráterjedt tágulat, jobb pyelon 9 mm-es tágasságú


1 hét múlva:

A bal vese pyelonja 14 mm tágasságú, enyhe üregrendszeri tágulat is megfigyelhető. A jobb vese uréterének kezdeti szakasza kissé tágabb. A hólyag átlagosan 50 mm tágasságú.


1 hét múlva:

Bal oldali magzati vesében 15x18 mm-es részben a calixokra terjedő pyelectasia látható. Jobb oldalon pyelectasia nem látható.


1 hét múlva (szülés előtti héten):

A bal oldali magzati vesében 13x6 mm-es pyelon tágulat ábrázolódik.


Ennél az utolsónál mondták azt a kórházban, hogy nem lesz gond.


Hátha össze tudod hasonlítani a te lánykád értékeivel. A gyerekorvost szerintem mindenképpen érdemes felkeresni, hogy ilyen problémát állapítottak meg nálatok, ő pontosan el tudja mondani neked, hogy mit jelent, mit kell esetlegesen tenni.

Nálunk a születés utáni vizsgálatoknál és a 6 hetes uh-s kontrollon semmilyen eltérést nem mutattak ki a babánál, szóval van esély, hogy születésre elmúlik.

Én egyébként sima sztk-s rendelésre jártam, az ottani orvos küldött tovább a kórházba uh-ra. Lehet, hogy nálatok kisebb az eltérés, mint nálunk volt, ezért nem érezte szükségét, hogy heti uh-ra küldjön, de ha téged megnyugtat, szerintem kérheted, hogy nézzenek meg. Nálam azt mondták, hogy a uh eredményektől függ, hogy a kiírt időpont előtt meg kell-e indítani a szülést. Végül nem kellett, a baba 1 héttel előbb jött, mint vártuk.


Ne aggódj!

2010. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elírtam a hetet, nem a 28., hanem a 36. heti uh-n jelent meg az eltérés, onnantól kezdve küldtek hetenkénti uh-ra.
2010. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nekünk most mindkét oldalon 7 mm, szabályos kör alakú rajzolattal. Azt mondták, ez a jobbik este, ha szabályos geometriai alakja van.

De mindenképpen kérni fogom, hogy vizsgáljanak ki.

2010. nov. 30. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!