Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak,14 honapos kislanyotok...

Anyukak,14 honapos kislanyotok, kisfiatok hany szot tud mar? Nagyon aggodom!

Figyelt kérdés

A kislanyom meg nem tud csak egy-ket szot,de azok is inkabb csak becezo szok,mint pl.az ennivalo:mamma, az innivalo:tutu,ill.azt mondogatja sokszor h: nem,nem.Ja es az apukajanak mondja h apa.

Nagyon aggodom,mert sokan mar ebben a korban rengeteg szot tudnak,nagyon el van maradva?Igazabol szinte mindent megert,amit szolunk hozza,ha kerjuk odahozza a targyakat,figyel ha a neven szolitjuk,de ennyi,szavakat nem tud.


2010. dec. 1. 00:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
14 hónapos fiam annyit mond, hogy apa, baba, kaka (ez a kakas), tátá, pápá, adde (add ide), aggya (adjál) és a halandzsa. Nemet csak a fejével int, de mindent megért. Én nem aggódom. Fog ő még annyit beszélni, hogy le sem lehet majd lőni. :D
2010. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 14,5 hónapos kisfiam szókincse sem túl nagy. A baba szót szépen mondja babára, gyerekre. Apa is ritkán kicsúszik. Amúgy meg azon kívül mindenki BA!!!!!Bármit kérdezek tőle, hogy ez kicsoda, csak ba a válasz. Ő is halandzsázik, de azt sem túl sokat. Én még türelmes vagyok és nem idegeskedem,mert ő 8 hónaposan elindult és ezzel magyarázom (még),hogy nem beszél, de azért résen vagyok.
2010. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

14 hónapos szintén a kisfiam. Ennyit "beszél":

Apa = Bá. Anya = nem mond rá semmit, vagy Bá vagyok szintén. Illetve a napokban már többször hallottam, hogy Anya, de mintha nem nekem mondaná, csak úgy mondja, mert hallotta tőlünk. (Például mondja, hogy Anya, aztán mutat mondjuk a konyhapultra, hogy onnan szeretne valamit.)

Párna = páá, Cicim = cicicici (pedig már régóta nem szopizik), Kutya = va-va-va, Cica = Szisza, tejitalára mondja, hogy Teee vagy Tejcc.

Ha kekszet kér, akkor mondja, hogy Tetszet vagy Cekszet. Ha éhes, akkor nyami-nyami helyett azt mondja, hogy Minya-minya.

Ezen kívül használja a Nem, De, Ezt, Azt, Ez, Az, Ott, Oda szavakat, ha valamit szeretne, vagy valamit megmutat. Ha valamin éppen ügyködik, akkor mondja, hogy Úgy-úgy-úgy. Ha megdicsérem, és mondom neki, hogy ügyes, akkor mondja utánam, hogy Ügye. Ha megkérdezem, hány éves vagy, válaszol, hogy Eett. Pár napja bármi újdonságot a kezébe vesz, kérdezi, hogy Mi az?

Ezen kívül hallottuk már tőle a Kabát, Bögre, Kérek szavakat, de nem használja őket, csak nagyon alkalomszerűen. A telefon az Te, a távirányító az Tá, a kávé pedig Ká (apjával imád kávét főzni, a kávéfőző gombjait nyomogatni.)

És egész nap, megállás nélkül halandzsázik.


Szerintem nincs miért aggódnod, láthatod a válaszokból is, hogy minden baba máshogy fejlődik.

2010. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Semmi ok az aggodalmadra: ha 2,5 éves korra nem beszél a gyermek, akkor megkésett beszédfejlődésről beszélünk. Addig még nagyon sok minden alakul! Az én kisfiam is 14 hónapos, szinte azt mondhatom, hogy egyetlen szót sem mond ki teljesen és tökéletesen. Ilyenek fordulnak elő, mint: kettő, te=tessék, gyetya=gyertya, ke=kesztyű, ké=kérem, ke=kerék.
2010. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14.07 vagyok. Azt még lehagytam, hogy szekrények vagy bármilyen ajtók becsukásakor mondja, hogy Tubbe (csukd be), és a csiga-biga mondókára mondja, hogy Töjö-töjö, néha hozzáteszi, hogy Házsada (összetöröm házadat).
2010. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom mindenkinek a valszt,jaj de jo,akkor nincs gond a kislanyommal.Koszonom,hogy megnyugtatattok!
2010. dec. 1. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!