Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetente hányszor és mennyi...

Hetente hányszor és mennyi időre vigyáznak a nagyszülök a babádra? És mennyi idős a babád?

Figyelt kérdés

Mi még nem adtuk oda soha senkinek, hogy nem voltunk ott, de jó lenne apával egy kis idő kettesben. Eléggé elhanyagoltuk egymást, fáradtak és kimerültek vagyunk, amióta megszületett a babánk. Most 10 hós.

Persze aki oda szokta adni, az írjon, legyen szíves.


2010. dec. 10. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia


Igaz en nem szoktam, de ha lenne ra lehetosegem igy csinalnam:

eloszor csak a nagyi latogasson meg benneteket es jatszon a babaval amig Te latotavolsagon kivul vagy.

Ezt meg lehet csinalni par alkalommal, utanna esetleg elmehetsz mar boltba is.Szepen novelni az idot.

Ha megszokta teljesen anagyit el lehet vinni hozza es ott is ugyan ezt megcsinalni (loszor csak kettesben hagyod oket fel orara majd novelni az idot).

Ha minden rendben es jol elvannak akkor en eloszor este mennek el valahova huzamosabb idore amikor a baba ugy is alszik.

Este lefekteted a nagyinak beteszel egy jo kis dvd-t es Ti meg elmentek vacsizni moziba vagy amit szeretnetek.

Nekem nincs lehetosegem erre, pedig neha rank is rank feren egy kis kikapcsolodas.


szinten 10 honapos baba anyukaja

2010. dec. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elég gyakran vigyáznak rá. Márciusban lesz két éves, fél éves kora óta. Eleinte elsétáltunk, és amíg aludt (kb. 2 órát) intéztem a dolgaimat. Először 9 hónaposan aludt náluk, bár ez nem gyakori, kb. ötször fordult elő. Mostanában heti 2-3 alkalommal megyek el, vagy anyukám jön, vagy én viszem el hozzájuk. Könnyen vagyok, mert már nyugdíjas, imádja az unokáját, és semmi más dolga nincsen, én meg maximálisan megbízom benne, és közel laknak. Anyósra most már talán hagynám, de ő elég necces.

Azt tapasztaltam, hogy kb. egy éves koráig mindegy volt neki, éjszaka hol alszik (nappal most is), de azóta azért jobb neki a megszokott környezet. A férjemmel mi együtt nem megyünk sehová, mert egyrészt folyton dolgozik (éjjel is), és ha van eg kis szabadideje, pihen, másrészt annyira szarul állunk anyagilag, hogy nem is lenne miből. Persze jó lenne, de most ez van... remélem lesz másképpen is.

Milyen viszonyban vagy a nagyszülőkkel? Ők veletek? Közel laknak? Mi az oka, hogy eddig nem adtad oda nekik?

2010. dec. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem kb.5 hós kora óta alszik a nagyinál rendszeresen,2 hetente hétvégén.

Nálunk ez jött be,mert egyrészt,a férjemmel magunkra és egymásra is kell időt szakitani,ráadásul a nagyi imádja,és nagy kertjük van ahol rengeteget játszik.Amugy ugy veszem észre neki is kell a változatosság.

Most 20 hós de ha ujra kezdhetném ugyanigy tennék.:)

2010. dec. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs heti rendszeresség, de már többször vigyázott rá a nagyi, 2 hónapos korában volt az első alkalom, de nem sűrűn, kb. havonta egyszer. Most 8 hónapos. Az időtartam is változó, volt rövidebb is, 2-3 óra, de mikor strandolni mentünk, akkor délelőtt 10-től este 7-ig a nagyival volt. Nem volt semmi gond, jól elvoltak együtt. Nem tudom mennyire ismeri a nagyszüleit, ha sűrűn látja őket, akkor szerintem nálatok sem lesz gond, de nem baj, ha előtte letesztelitek rövidebb idővel. Menjetek is, Nektek is jár egy kis kikapcsolódás.
2010. dec. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most múlt 2 éves.

Teljesen változó, de hetente 1x minimum jönnek anyukámék, 1x anyósomhoz megyünk. Anyukáméknál vidéken szeret aludni, pici kora óta mindig együtt mentünk, úgyhogy megszokta a helyet.

Sűrűn találkoztak, már pár hónaposan is, úgyhogy ismerték hamar egymást. Eleinte pár órára hagytam náluk, 10 hónapos korában volt, hogy délelőttől estig, de az esti szopira hazaértem.

1 éves korában abbahagytuk a szoptatást, azóta éjszakára is gyakran bevállalják, van hogy havonta 1x 2-3 éjszakára "lelépek".

Egyedül nevelem, úgyhogy ezekre a szabadnapokra szüksége van a lelkemnek. Tudom hogy nagyon jó helyen van, és ő is jól érzi magát.

2010. dec. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a kezdetektől szinte minde nap jön anykám, nem lakunk messze egymástól. Eleinte a háztartásban segített, főzött, stb..., később pedig a kisfiammal foglalkozott. MOst 1 éves a picúrom, és vissza kellett mennem dolgozni, de csak pár órát naponta, ilyenkor is ő van vele. Minden ok. A megszokott napi rutint csinálják együtt, és nagyon jól megvannak. Szóval mi sajnos nem együtt töltjük ezt az időt a párommal, de a baba szempontjából szerintem már nálatok is működne. Nem olyan nagyon pici már. MInden jót Nektek!
2010. dec. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és első körben azt javasolnám, hogy a segítség menjen hozzátok, hogy ne kelljen a babát kizökkenteni a megszokott környezetéből, és mindeképp olyasvalaki segítsen, akit a baba már jól ismer, mert ebben a korban már különbséget tesz ismerős és ismeretlen között, és még esetleg félhet is az idegenektől. Üdv, utolsó voltam.
2010. dec. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a lányom születése óta szinte minden nap jön a két nagymama...nyugdíjasok, ráérnek. persze először nem hagytam rájuk, de kb 3 hónapos volt, amikor elmentünk egy délutáni mozira a férjemmel, akkor az anyósom volt a picivel. aztán jött a nyár, a mamák vitték sétálni, volt, hogy több mint 2 órát barangoltak, felváltva tologatták a kocsit, én meg aludhattam, takaríthattam, bevásárolhattam...stb.

most 11 hónapos a lányom, már volt alkalom arra, hogy szinte egész nap a nagyik vigyáztak rá, mert messzire mentünk autót venni. semmi gond nem volt, azt kapott enni, amit mondtam, akkor aludt kb. amikor mondtam...szóval a nagyik nálunk is tudják a napi rutint.

ebből azért láthatod, hogy nem egymásra fordítjuk az időt a férjemmel, hanem végezzük a dolgunkat, de ez is nagy könnyebbség, a nagyik meg nagyon élvezik.

hamarosan 4 órában is visszamegyek dolgozni, így minden nap "gyakorolhatnak" a nagymamák. aludni nem vittem még át hozzájuk, túl sok értelme nincs, mert pár háztömbnyire laknak mindketten.

2010. dec. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem így terveztük, de már megszoktuk: egyetemre járok, így minden héten 2-3 napot a nagyik vigyáznak a fiamra. Egyik héten anyósom jön, másik héten anyámhoz viszem a picit (ő útba esik az egyetem felé)
2010. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fiam 1 éves.

Születése óta anyósomé a csütörtöki nap, akkor itt tölt 4-5-6 órát, mikor mennyit. Eleinte alvás közben vigyázott rá, amíg vásároltam, fodrászhoz mentem (4 hós korában először). Mostanában 2-3 órát vannak kettesben, én ilyenkor ügyet intézek, kozmetikus, fodrász ha aktuális, és ha a férjem korábban végez akkor kettesben séta, vásárlás, 1-1 vacsi.

Anyukámékhoz inkább mi megyünk, ott úgy van, hogy ebéd után lerakom aludni, és én útnak indulok (fenti programok, esetleg barátnők). Amikor felébred, a szüleim vannak vele, nem volt még soha probléma.

Én éjjelre még jó darabig nem hagynám sehol, illetve az a heti 1-2-szer 2-3 óra nekem bőven elég a pici nélkül. Nagyon szereti mindhárom nagyszülőjét, repül a karjaikba és kacag rájuk.

2010. dec. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!