Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet laktózérzékenység?

Lehet laktózérzékenység?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám születésétől fogva rengeteget bukik,inkább hányásnak nevezném.Nagyon nyűgös, a hasa is sokat fáj és most ekcémát is megállapítottak nála.6 hetesen voltunk kórházban a bukások miatt,akkor középfülgyulladást állapítottak meg,azt mondták emiatt bukik,a fülgyulladás elmúlt a bukások megmaradtak.A súlya elég lassan gyarapodik,sokszor meg is áll,mostmár fogyott is.Én laktózérzékenységre gyanakszom,mit gondoltok?
2010. dec. 11. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
simán belefér. Gyerekorvosod mit mond?
2010. dec. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Ha hasmenés, puffadás is társul a tünetekhez, akkor eléggé valószínű. Én is laktózérzékenyen születtem, nem szophattam, spéci tápszerek vannak direkt ilyen célra. Dokinak mondd el a félelmedet, egy viszonylag egyszerű vizsgálattal ki tudják mutatni (persze nem tudom, hogy ilyen pici babáknál is használják-e a módszert - kilégzett levegő alapján meg tudják mondani). A másik módszer, hogy ki kell próbálni szopi nélkül, vagy kevesebb szopival és laktózmentes tápszerrel és ha javul, akkor sajna váltani kell. Megéri, mert kinőheti, bár kicsit mindig érzékeny lesz. Én kinőttem kb 5 éves koromra, majd 16 évesen egy súlyos vesemedence gyulladás miatt kapott durva antibiotikum kúra és kórház miatt kialakult egy ún. másodlagos laktóz intolerancia, azóta megint laktózérzékeny vagyok. Már van egy fiam, ő nem at.


Menj orvoshoz szerintem és mondd el, hogy mire gyanakszol. Mehetsz közvetlenül gasztroenterológiára, ott tudnak igazán segíteni.

2010. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az orvossal még nem beszéltem erről, mert csak ma merült fel bennem, hogy ez is lehetséges. De mindenképp kérni fogom, hogy vizsgálják ki. Hasmenése talán nincs, napi 1-2x kakil, mondjuk elég híg. Ja, egyébként tápszeres a babám, AR tápszert eszik és kapott nutritont is, de semmit nem ér. A kórházban egyébként vettek tőle vért, de úgy tudom, hogy abból nem derül ki biztosan ilyen pici babáknál, hogy laktózérzékenyek-e, székletet viszont nem néztek, pedig abból biztosan meg lehet mondani.
2010. dec. 11. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Inkább refluxos, mint laktózérzékeny.

üdv egy refluxos baba anyukája

2010. dec. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is Refluxos inkább. Próbáljátok meg az AL110 nevű tápszert!
2010. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!