Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adnak a szülők idő...

Miért adnak a szülők idő előtt olyan ételeket a babáknak, amiket még nem kéne?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy rengeteg szülőtől hallom (anyukáktól), hogy hamarabb adott neki tehén tejet, mézet...stb, mint ahogy kellett volna, mint ahogy ajánlják. Mért kockáztatnak a szülők? Nem lehet kivárni azt az időt? Nekem most 5 hónapos a babám, de nem kockáztatnék. Mi szülők könnyebben vagyunk, esetleg ha hamarabb adok neki tehéntejet, mint kéne, akkor max oda kell figyelnem, amíg otthon él, hogy olyat ne kapjon. De a gyerek egész életében oda kell, hogy figyeljen, ha allergiás lesz rá. Ezt soha nem értettem, hogy mért kell kockáztatni. Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez?
2010. dec. 29. 11:57
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, tanulságos volt olvasni őket. Mindenkinek pozitív értékelést adok, mint minden kérdésemnél. Ahogy az egyik válaszoló írta, hogy első gyereknél óvatosabb volt, hát én is azt hiszem, lehet én is azért vagyok óvatosabb, mert első gyerek.:D

Én most kezdtem a hozzátápit almát már kóstoltuk, most 5. napja krumplit kap. Ez utóbbit jobban szereti:D Azért jutott eszembe a kérdés, mert tegnap előtt vendégeket fogadtam. Barátainkat. Kacsasültet készítettem és ahogy tettem vettem a konyhában, egyszer csak azt mondja a 3 gyerekes barátnőm, hogy adott egy kis kacsát a babámnak. Erre kikaptam a kezéből és kicsit leteremtettem, mert hát egy, ugye az én gyerekem, majd én eldöntöm, hogy mikor kapjon húst, kettő, még csak a krumplinál tartunk és úgy hallottam, hogy a húst majd később adjam neki. Szóval kicsit megijedtem, de állítólag kiköpte, ráadásul szerintem a szájában törte össze neki a húst, mert utána arról számolt be, hogy ő így csinálta a gyerekeivel, ami tőlem távol áll, ráadásul ha bebizonyosodna, hogy a szájából adta, tuti összevesznék vele, mert egy, nem ő az anyja, kettő, dohányzik, tele van a szája bacilussal..szóval kicsit kiakadtam. Lehet túl reagálom?

2010. dec. 29. 13:13
 12/39 anonim ***** válasza:

hát ezt egyáltalán nem reagálod túl!!!!

nagyon durva. hogy képzelte? én is adtam a 8,5 hónapos gyerekemnek a kacsából 2 falatot, de nem veszem előtte a számba, ráadásul már jóval idősebb és rengeteg dolgot eszik, nem úgy mint a tiéd.

mégiscsak 5 hós. rényleg fel sem fogom, hogy jutott ez az eszébe, ráadásul honnan vette a bátorságot, hogy meglépje ezt a megkérdezésed nélkül???

2010. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

Én is betartok minden szabályt, bár azt gondolom, hogy nem a "mindenevéssel" van baj, hanem az E-kel, sokféle vegyszerrel, mesterséges dologgal, túlfinomított dologgal.

Bp-en élek és nem tudom teljesen kizárni a konyhánkból ezeket.:(

2010. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem reagálod túl! Én is óvatos vagyok és szerintem az egyáltalán nem baj! Ha nekem azt mondják (mert szokták, sokszor, sokan) , hogy adhatok mézet a 9 hónapos gyerekemnek, nem lesz tőle semmi baja, én azt mondom, hogy ha nem adok és akkor sem lesz semmi baja! Megvárom azt az időt amíg ajánlott a méz fogyasztása, én így csinálom ,mert az a véleményem ezzel biztos nem ártok neki! Mindenki csinálja úgy ahogy jónak látja, én így vagyok nyugodt.
2010. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

asszem en vagyok a kivetel.

Az alapokat probalom betartani de amugy,nem igazan foglalkozoma temaval,nem bonyolitom tul a dolgokat.

Tablazatom nincs, a gyumolcsoket erkezesi sorrendben kapta(kiveve a bogyos gyumolcsoket)Nem kostolgattunk semmit,kapott egy kicsit ha semmi baja masnap mar varialtam valami massal a kajajat.


egyreszt tulreagaltad,mert egy falat hustol nem lesz semmi baja,masreszt nem ,mert eloszor meg kellet volna kerdeznie hogy szabad-e neki adni.megragast nem kommentalom mert undorito.

2010. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Azt , hogy egy falat hús árt, vagy nem árt azt had döntse le a gyerek anyja! Akár laza szülő, akár óvatos, ő dönti le mit ehet, és mit nem a gyerek és senkinek nincs joga a megkérdezése nélkül bármit is adni egy csecsemőnek!

NEM reagálta túl, sem egyrészről, sem más részről! Te mit szólnál hozzá ha én csak úgy beleraknék a gyereked szájába ezt -azt, mondván te úgyis laza anya vagy, neked belefér, mondjuk előtte meg is rágnám neki! Úgysem lesz semmi baja......

2010. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket. Hirtelen szerintem mindenki kiakadt volna.

Eléggé elgondolkodtató tényleg, hogy a citrusféléket is tiltják, de vannak olyan országok, ahol a narancs tényleg olyan, mint nálunk az alma:D Ahogy az egyik válaszoló írta, erre nem is gondoltam:D

Igazából nem gyümölcsfélékkel lennék óvatos (kivéve az epret, meg hasonlókat), hanem a tehén tejjel. Véegül is, ha tudok neki egy éves koráig anyatejet biztosítani, minek adnék neki tehén tejet. Na mondjuk egy csomó mindenbe kéne ilyesmi, de van tartalék anyatejem a fagyiba.

2010. dec. 29. 16:05
 18/39 anonim ***** válasza:

Akkor nem értetted meg.Azért kell fél éves kora körül megismertetni a liszttel és a tehéntejjel, hogy kialakuljon az ezt bontó enzime.Senki nem mondta,hogy tömd naponta tehéntejjel meg keksszel.De adni kéne neki néha.Kekszet a gyümölccsel,tejet a főzelékben.

Ezért ennyi az allergiás gyerek pár éve Mo-n,mert megváltozott a divat.

2010. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Na én most mondok egy cifrát, amin nagyon kiakadtam ma.


19 hónapos lesz pár nap múlva a lányom. Mindent eszik amit a korának megfelelően lehet (gombát mézet nem kap) Nem eszünk zsírosat, sertést, viszont sok zöldséget, gyümölcsöt.


Ma váltottam ki a vitaminját, és a gyógyszerész egy nagy rakás ember előtt a sárga földig elhordott mindennek, hogy azért szorulásos a gyerekem, mert neki még 12 hónaposnak való bébiételt kéne ennie!!! Pempőt és hülye a védőnőm, ha mást mond!


No azért az sem normális ám, hogy egy jó másfél éves gyerek még bébipempőt egyen! Én egyébként is baromira betartottam a hozzátáplálási útmutatót, és nagyon jó védőnőm is van aki sokat segített.

2010. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
tej nélkül is kialakul az enzim, de egyébként az allergia nem ettől függ. 8 hótol ha kap tejtermékeket, azokkal is megismerkedik a tejjel. A tej meg ráér 1 éve skoráig.
2010. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!