Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adnak a szülők idő...

Miért adnak a szülők idő előtt olyan ételeket a babáknak, amiket még nem kéne?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy rengeteg szülőtől hallom (anyukáktól), hogy hamarabb adott neki tehén tejet, mézet...stb, mint ahogy kellett volna, mint ahogy ajánlják. Mért kockáztatnak a szülők? Nem lehet kivárni azt az időt? Nekem most 5 hónapos a babám, de nem kockáztatnék. Mi szülők könnyebben vagyunk, esetleg ha hamarabb adok neki tehéntejet, mint kéne, akkor max oda kell figyelnem, amíg otthon él, hogy olyat ne kapjon. De a gyerek egész életében oda kell, hogy figyeljen, ha allergiás lesz rá. Ezt soha nem értettem, hogy mért kell kockáztatni. Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez?
2010. dec. 29. 11:57
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Az allergia nem kizárólag ettől függ!! És azt sem hiszem, hogy szabályok lennének. Egyszerűen csak ésszel kell a dolgokat csinálni. Én nem szeretem a tejet, terhesség alatt alig ittam, tejtermékeket azért fogyasztok. Na már most mindkét gyerekem 2 hónaposan bizonyítottan tejallergiás lett. Pedig ők aztán nem ettek tejet!És lám mégis allergiás lett (nem volt tejem, viszont rendes tápszert kapott amit a doki felírt)

Másik:1,5 évesen 9 db E-re mutatott allergiás reakciót a bőrpróba. Pedig nem evett szennyett. Én főztem neki a kertből, amit nem vegyszerezünk, gyümölcsöket evett, vizet ivott, nem ilyen trutyi 12%os akármiket. És mégis. Mert ugye már a kenyér is tele van E-vel példának okáért, vagy a zsemle, vagy akármi, ami természetes.

Régen tehén vagy kecsketejen nőttünk fel, és nem lettünk allergiások, de lehet 50 évesen azok leszünk, de nem tartom valószínűnek, hogy azért mert 50 éve tiszta tejet ittunk, hanem azért amit most eszünk iszünk. agyonműtrágyázott vegyszerezett kaján nőnek föl a tehenek..mit várunk. Vagy a bio, na majd a bio megold mindent. Hát nem tudom. Van közelbe bioüzem, nem mondom mi, de a határról visszafordították a kamiont mert szermaradványos volt az árú..a bio árú. Ezt esszük. És inkább ezt tartom oknak az allergiáért.a sok szennyet :(

Mert mért volta tejallergiás a tejet nem ivó tejterméket nem fogyasztó gyerekeim? Másé meg tejen nő fel és kutya baja...alkat, szervezet, genetika, én ezt mondom.

Egyébként ők nem kaptak tejterméket 1 évig, és mégis kialakult náluk a lebontó enzim. Az ő székletüket rendszeresen ellenőrzik, és mostmár tökéletesen múködik nekik.

Nekem ennyi a véleményem. Ja igaz ami igaz, ismerek oylat aki azért tömi a gyerekét mindennel,mert ezzel oylan sikk dicsekedni, tapasztaltam nem is olyan messze. Csak írom, ilyen is van.

2010. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
34%

"NEM reagálta túl, sem egyrészről, sem más részről! Te mit szólnál hozzá ha én csak úgy beleraknék a gyereked szájába ezt -azt, mondván te úgyis laza anya vagy, neked belefér, mondjuk előtte meg is rágnám neki! Úgysem lesz semmi baja......"

Nem ezt azt adott hanem egy falat hust,azert nem mindegy,a masik,3gyerekes anyuka,aki gondolom nem akarta lemergezni a baratnoje babajat,azt irtam is hogy a megragast elitelem.

2010. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Semmit ne rakjon más gyereke szájába az anyukája tudta nélkül! Sem húst, sem mást!!!
2010. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mérgezésről van szó, vagy , hogy baja lenne a gyereknek hanem arról, hogy ő ne rakjon más gyereke szájába SEMMIT! Majd ha arra esetleg megkérik, különben ez nagyon paraszt dolog, ezt egy 3 gyerekes anya igazán tudhatná! A kérdező nem reagálta túl!
2010. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket, különösen azoknak, akik mellém álltak. Megnyugodtam, hogy nem én reagálom túl. Én is erre gondoltam aztán, hogy baja nem lesz tőle, csak hirtelen ijedtem meg. Felháborított, hogy ilyet mondott. Aztán meg mikor álmos volt, mondtam, hogy leteszem, ő kézbe akarta altatni, hát mondtam, hogy erre nem kell rászoktatni a gyereket, meg kényelmesebb neki az ágyban. Erre mondta, hogy nem e fog sírni. Én meg mondtam, hogy előfordul, hogy egy két percig sír, de aztán elalszik. Erre, meg mondja, hogy akkor majd felmegy azt kikapja az ágyból. 1-2 perc az igazán semmi szerintem. Nem sírt aztán a babám. De megmondtam neki, hogy fel ne merjen menni, ha leteszem és egy-két percig sír. Mert már volt ilyen, hogy náluk voltunk, elvittük az utazó ágyat, és amíg berakod a gyereket, szinte elkerülhetetlen, hogy addig ne sírjon. Egyébként általában addig sír, amíg rá nem csukom az ajtót. Na és a múltkor ahogy teszem be, hát sír. Ahogy elengedtem, ő meg fogta és kivette én meg kikaptam a kezéből és mondtam neki, hogy még egyszer ilyet ne csináljon. És úgy lett, ahogy én mondtam, letettük, kimentünk a szobából és már aludt is....igen, a barátnőm ilyen....
2010. dec. 29. 22:01
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

jocskan elkanyarodtunk a kerdetol.

kerdezo felhaborodsz azert mert kapott egy falat hust,es nehogy baja legyen....az nem szamit hogy masik oldalrol sirni hagyod a babad?1-2perc semmi,ha teged pofoznanak 1-2percig akkor is igy velekednel?

2010. dec. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
68%

Te mit kötekedsz itt? Talán te vagy a barátnő? Elkanyarodtunk , de nem baj , mert mi beszélgetünk a kérdezővel, ha neked nem tetszik menj és oszd az észt meg a pofonokat máshol!

Mi közöd hozzá, hogy hogy altatja a kérdező a gyerekét, annyi mint a barátnőnek!

A pofon neked sem ártana, a saját gyerekedet neveld és ne minket!

2010. dec. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

"az nem szamit hogy masik oldalrol sirni hagyod a babad?1-2perc semmi,ha teged pofoznanak 1-2percig akkor is igy velekednel?"

Kedves 79%-os "laza" anyuka!

Mi az, hogy ha a kérdezőt felpofoznák 1-2 percig? Miért , szerinted a kérdező veri a gyerekét? Össze-vissza írsz és egyértelműen csak kötekedésből! 1-2 percig sírni hagyja a gyerekét, és nem szereti ha más mondja meg, hogy mit egyen vagy, hogy aludjon, ehhez joga van! Neked sincs hozzá semmi közöd és másnak sincs! az, hogy a hús ártalmatlan e vagy nem az sem a tiszted eldönteni, mint ahogy mi sem mondjuk meg, hogy a te lazaságod jó-e a gyerekednek vagy nem! Gondolom ha mi beleszólnánk a te nevelésedbe te lennél a legjobban felháborodva!

Másban a szálkát is , magában a gerendát sem....hát ez vagy te!

2010. dec. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
50%

Szoljatok be nyugodtan,laza vagyok:)


Nem pofozkodom,tavoll all tolem,csak szemet szurt az egy ket perc sirni hagyas hogy az semmi...nalam ez ugyanugy kiveri a biztositekot mint neki az hogy a baratnoje hust ad a gyerekenek.


A baratnodtol nem volt szep hogy hust adok neki a megkerdezesed nelkul,de szerintem te meg tulreagaltad es kesz,szepen meg lehet mondani neki hogy maskor ne csinaljon ilyet.

2010. dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Hát ha az egy két perc sírás kiveri a biztosítékot akkor mégsem vagy olyan laza mint hiszed!

Mellesleg ha az a gyerek 1-2 percig sír az nálad ne verjen ki semmilyen biztosítékot mert nem a te gyereked, és az a véleményem, hogy 1-2 perc sírás az nem a világ vége , ugyanis nem órákig hagyja sírni!

Én neked kívánok egy ilyen barátnőt, aki beleszól az etetésbe, az altatásba és mindenben, aki okosabbnak képzeli magát mint a gyerek anyja, nem tudom te mennyire tolerálnád!

2010. dec. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!