Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártalmas a bébikomp?

Ártalmas a bébikomp?

Figyelt kérdés
Szeretnék a babámnak bébikompot vásárolni. Nagy ellenzője vagyok, most viszont kaptunk próbára egyet, és tök jól elvan benne a babó. 8 hónapos a lányom. Hasra fordul, vissza még nem tud (inkább csak nem akar). Még nem kúszik, nem mászik. A lábacskáit még nemnagyon használja. A kompban viszont jól elücsörög, néha lök rajta egy picit, de nem akar benne még menni... Nem tartanám benne egész nap, csak jó, hogy valami egy kicsit leköti.
2009. jan. 26. 13:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%
Én is mindenhol azt hallottam,hogy nem jó a komp de én 4,5hósan kiprobáltam akkor még csak ült benne 5hó után már ment vele és egyidejüleg elkezdett kúszni is.6hósan felállt,felült,és rendesen elkezdett mászni a kisfiam a komp mellett.Most 9hónapos mult nemigazán marad benne mert már lépeget és ha beleteszem nagyon durván közlekedik vele igy már neki nem jó.Szóval az én kisfiamat nem fogta vissza fejlődésben a komp.Szerintem a baba el tudja dönteni jó e neki
2009. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

Hát az nem sok :(

Nekünk még bejöttek a tükrös játékok (persze nem igazi tükör), ezekkel akár 30 percig is eljátszik a járókában :D

Több ötletem nincs :(

2009. jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%

Szia,

Nemsokára gyakorló anya leszek, szóval konkrét tapasztalatot nem tudok mondani.

Csak amit nekem mondogatnak:

1. tábor: NEM szabad, mert nem tesz jót a gerincének, nem úgy fog mozogni, állandóan el fog esni nélküle...

2. tábor: tök jól elvan benne, élvezi, simán megy nélküle...

Ebből a kettőből eddig azt hoztam le, hogy amíg az idegeim bírják(ha a kispapát kibírom...) akkor nem lesz otthon, megoldjuk máshogy a mindennapi rutint. Viszont, ha nem bírom, lehet kölcsönkérek egyet, hátha...

Ahogy téged olvaslak, nem rohangál vele, nem egész nap abban üldögél, inkább "hintázik" vele, addig nem baj, bár lehet, hogy az így is "lusti" még lustibb lesz. Ha hagy dolgozgatni otthon, akkor addig használjátok, utána kegyetlenül tedd le játszani a földre, kiságyba...

Sok sikert

2009. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%

Az én kisfiam ugyan ez volt, sehol nem maradt el és kaptunk babykomp-ót na abba el volt. Nagyon tetszett neki. És eddig semmi hátránya nem volt pedig már 16 hónapos. Nem volt benne állandóan. Nekem nagyon sokat segített.

A keresztfiam is használta és most 4 éves és semmi baja a hátának.

2009. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
8%
Nem értem mi a baj ah egy baba nem kuszik-mászik,ismerek olyat ahol nem volt bébikomp mégis elmaradt a kuszás-mászás és egyböl állt. Ja ha mellesleg annyira káros lenne és ártana a gerincnek,lehet hogy nem gyártanák,nem? Szeretem az okos embereket nagyon,de utálom ha tudatlanok. Ez meg az én véleményem,és szerintem ha nincs benne egész nap a gyerek(már pedig nincs) akkor nrm ártalmas. 8 hos baba anyuja.
2009. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ne adj senki véleményére!

Ha úgy látod jónak akkor használd, nincs két egyforma vélemény!

A babahordozóra is azt mondják káros mégis a babák kb. 80%-nál használjuk. Akinek van segítség és 10-20 percre van kire hagyni az is másképp látja, és az is aki egyedül van a picurral egész nap!

2. válaszoló voltam

2009. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%
Bocs,de nem olvastam el az összes választ,nincs is értelme,mert nagyon megoszlanak a vélemények.Mi vettünk a kisfiunknak és úgy gondolom napi 15-20 perc még biztosan nem fogja visszavetni a fejlődésben.Van olyan baba aki egy percet sem kompolt még sem kúszott-mászott,az viszont tény,hogy hosszabb ideig nem szabad benne hagyni,mert nem természetes testtartásban vannak benne.
2009. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
68%

szia!

nekünk is van kompunk, a fiam detto olyan mint a te gyermeked. lekötni a figyelmét nehezebb mindennél. szóval amikor vmi dolgom van, porszívózás, rendrakás, vagy tusolok,... akkor benne van. nem mondom, h egsézséges dolog, mert a csapból is az folyik, hogy nem az. viszont nekem is muszáj volt használnom...

DE!!! a fiam mászik, és nem maradt ki az életéből. feláll egyedül, felül egyedül és sétálgat a bútorokba kapaszkodva. Most 8 hónapos és 1 hetes. senki! nem mondhatja, hogy el van maradva a fejlődésben. szóval ha tényleg nem ücsörög egész nap benne, akkor szerintem használhatod.

2009. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem miért írtad ki ezt a kérdést! Te már rég eldöntötted, hogy kompozni fogtok. Most jobb a lelkiismeretednek, hogy rajtad kívül van még másik 8 felelőtlen anyuka?!
2009. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
64%
nem vagyok felelőtlen, ne haragudj. fogalmad sincs, hogy ki vagyok és hogy hogy élem az életemet, hogy nevelem a gyermekemet. tehát nincs jogod ezt állítani sem rólam, sem senki másról. Szégyeld megad!!!!
2009. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!