Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós baba hozzátáplálásában...

8 hós baba hozzátáplálásában kérem a segítségeteket?

Figyelt kérdés
8 hós babám a banánon és a sütőtökön kívül semmit nem hajlandó elfogadni,csak a tápszert!Kiflit,kenyeret még szívesen eszeget,de azokból néhány falatnál többet nem merek adni neki,meg hát nem is fedezné a vitaminszükségletét.Foga még nincs.Hogy vezessem rá,hogy ne csak a tápszert kérje,megszeresse az evést?Próbáltam már hogy kanalat adok a kezébe,hogy elvonom a figyelmét mással,de semmi eredmény.4 hónapos kora óta próbálkozunk a hozzátáplálással,mivel tápszeres sajnos.
2010. dec. 30. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
mi 7 hósak vagyunk, nálunk a banán csak harapva, a sütőtök mindenhogyan, a cékla nehezen csúszik le. se alma, se krumpli.6 hóig csak anyatejet kapott. mi próbálunk beletalálni a szájába, úgy nyeli a céklát.Mi tejjel keverjük, úgy jobban eszik.Nekünk sincs fogunk még.
2010. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én 8 hónapos Kisfiam se nagy evő, csak tápszer és max 1 adag tejpép!

1/3 üvegnyi sütőtök-alma, zsenge répa, de csak Univer márkájú, a többit öklendezi ki.

Ma a húslevesemből próbáltam adni egy kis mixelt krumplit sárgarépát csirkehúsival, hát mit ne mondjak 10 pici kanál után sírógörcs kerülgette és inkább adtam neki tápszer és letettem aludni.

Bár nálunk most betegek a gyerköcök, úgy, hogy az is lehet, hogy közrejátszik a nem evésbe.

De tényleg nem nagy evő a Nagylányomhoz képest, mert ő már ilyenkorban már majdnem 1 üveg kaja nem is volt elég volt, hogy kettőt bontottam.

Nincs két egyforma gyerek:)!!

Üdv egy 8 hónapos Kisfiú és egy 2,5 éves Nagylány Anyukája.

2010. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát nálunk is hasonló a helyzet. Már többször tartottunk nagy szünetet. Most már 3 hete kenyérhéjon kívül semmit nem kapott. Egy hét múlva 8 hós, akkor kezdjük újra. Engem is megvisel, hogy nem eszik, főleg hogy éjszaka 2 óránként szopik:(
2010. dec. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint más is van így.Vajon mikor törik meg a jég?
2010. dec. 30. 17:03
 5/7 anonim ***** válasza:
joghurtot pl próbáltad már?vagy krémtúrót.ha kenyeret szívesen eszeget,tegyél rá májkrémet.és az sem baj ha eszik pl pár falat májkrémes kenyeret nem kér többet,és kér rá még valamennyi tápszert.
2010. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Joghurtot még nem próbáltam.Túrót igen,az banánnal összekeverve ízlett neki.Májkrémet már adhatok neki?Akkor kipróbálom ezt.Köszönöm!
2010. dec. 30. 17:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nagyon nézd meg mi van abban a májkrémben. Szója, tejpor, zsír, fűszerek. A fiam 9 hónapos, hasonlóan rossz evő, de nem adnék neki ilyen kutgyulmányt, inkább szopizzon. vagy csinálj te neki házi májkrémet.
2010. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!