Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám meggyőzni az...

Hogyan tudnám meggyőzni az anyámat?

Figyelt kérdés
Azt tervezzük, hogy szeptembertől kislányunk bölcsis lesz (21 hósan). azon vesztem össze anyukámmal, hogy szerinte a bölcsiben nem foglalkoznak a gyerekekkel, és hogy oda csak az unatkozó anyukák adják be a gyereküket. azt mondta, nem is való nekünk gyerek, és hogy ő inkább kipótolja a gyest minden hónapban, csak ne adjuk be. egy ismerőst emlegetett, aki "milyen jól elvan" a két gyerekkel otthon. Én úgy látom, hogy a lányomat már nem tudom lassan lekötni itthon, jó lesz neki gyerekek között, és én sem vagyok úgy tűnik az az "ősanya" típus, mert igenis vágyom vissza dolgozni. De ez őt nem hatja meg. Tudom, úgyis én döntök, de hogyan tudnám mégis meggyőzni, hogy belássa, nekünk így jó?
2011. jan. 17. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

abban igaza van anyukádnak, hogy a legtöbb bölcsi az csak egy gyermekmegőrző. nem nagyon figyelnek oda rájuk.

viszton ha a kislányod otthon nincs jól el, és érett már a közösségre, akkor jótékony lesz a fejlődésére, ha gyerekek közt lehet, lásd szobatisztaság, beszéd, evés stb.

ha te úgy látod, hogy a kislányodat nem viselné meg a bölcsi, és csak hasznára lenn, te meg szívesen mennél dolgozni, akkor ezt mondd meg anyukádnak, és neki el kell fogadnia, hogy ez a döntés, mert a gyereket az anya ismeri a legjobban a világon (persze ha elég időt töltött vele eddig meg odafigyelt rá). sztem nem tudod meggyőzni, max. arról hogy elfogadja a döntést.

2 éves kislány anyukája

2011. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nektek így jó, akkor neki kutya kötelessége szimplán elfogadni a döntésedet. És ha a véleményére vagy kíváncsi, úgyis kikéred. A Te családod basszus, jó hogy Te tudod, döntöd el, hogy hogyan tovább. Én nagyon kiakadtam volna, ha a saját anyám ilyen módon "letámad". Igazából, semmi köze hozzá, hogy Ti mit csináltok.

Amúgy, az Én kislányom 1 éves kora óta bölcsis, vissza kellett mennem doglozni. Nagyon szépen foglalkoznak minden gyerekkel, tisztán és rendezetten tartják őket, babusgatják, szeretgetik őket minden percben, és rengeteget foglalkoznak velük. Kislányom még nincs 2 éves, de önállóan eszik, iszik, néhány ruhadarabot önállóan fel tud venni, nincs messze a szobatisztaság sem, és nagyon kultúráltan viselkedik társaságban, megtanulta már a közösségi életmód szabályait, rengeteget beszél, énekel, mondókázik, szeret a bölcsiben lenni. Járni is ott tanult meg. Van napirendje, amit Ő maga "betart" (automatikusan készülődik az alváshoz ebéd után, rendbe rakja a játékait stb.), és imádja a gondozónőit, és a kis csoporttársait, sokat beszél róluk. Biztos vagyok abban, hogy Én otthon egyedül a tizedét nem értem volna még el mindennek, amit leírtam. És semmi jele annak, hogy a kis lelke sérült volna mindezalatt, nagyon édes, mosolygós, vidám, kis rosszcsont. :-) Úgyhogy, Én csakis jót tudok mondani, plusz, munka közben tudom, hogy nagyon jó helyen van, és nyugodtan tudok dolgozni. És nem utolsósorban, nyugodtan élhetünk, mert nincsenek anyagi gondjaink így, hogy Én is dolgozom. Nem kell napról napra élnünk....

2011. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én anyám pont ugyanilyen, rengeteg konfliktusom volt már vele emiatt. Elvből mentem vissza a baba 6 hónapos korában dolgozni, és a nagyszülők foglalkoztak vele 18 hónapos koráig, de mikor megtudta, hogy felvették bölcsibe, kiakadt, és azóta is úgy van :( Hiába kiegyensúlyozott a kisfiunk, sokat foglalkozom vele, látszik, hogy szeret, bölcsibe is szeret járni, mégis én vagyok a rosszanya. Más országban ez teljesen elfogadott lenne, és nem élném meg minden nap frusztrációként. Egyszer rákérdeztem, hogy beszéljük meg, mire közölte, hogy ő csak az én egészségemért aggódik, mert túl sokat dolgozom... aha.... Neki már az is sok, hogy valaki egyáltalán dolgozik. Nem akarom bántani, de tanár (volt), nem tudja megérteni, hogy a teljes munkaidő nem a 8-tól 2-iget jelenti, mint anno nála volt. Ha a te anyukád rugalmasabb, próbálj meg vele beszélgetni, de lehet, hogy csak az lesz, ami nálunk volt, jó összeveszés, majd mivel nem akar az unoka nélkül lenni, elkezdett besegiteni igy is, elhozza bölcsiből, stb. Sok sikert!

32 éves anyuka, 21 hónapos kisfiú édesanyja

2011. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyettertek a masodik valaszado minden szavaval.

Anyukadtol egyaltalan nem szep, hogy igy viselkedik mert amugy is eleg nehez idoszak ez egy anyanak nem kene meg o is rategyen egy lapattal. :( Nem vagy attol sem jobb sem rosszabb anya, hogy vagysz vissza dolgozni es latod, hogy a babad unatkozik mar otthon. O majd eldonti, hogy mennyire tetszik neki a gyerek tarsasag nem kell helyette a nagymama eldontse. Hidd el jot fog tenni neki.

En rengeteg bolcsibe/csaladi napkozibe megfordultam mert egy olyan bio cegenel dolgoztam eleg hosszu ideig akik zoldsegeket, tojast... szallitottak ki bolcsodeknek/csaladi napkoziknek es mi irtuk ossze a listat, hogy a kovetkezo hetre mibol mennyi kell nekik. En meg sosem talakoztam olyan bolcsivel ahol nem foglalkoztak a gyerekekkel vagy sirni uvolteni hagytak volna oket. Annyira sirtak mint amennyit egy baba otthon sir. Nyugosebb, fogzik, nem akar elaludni pedig mar esik el a faradsagtol stb. de egyik sem a gondozo vagy a bolcsi hibaja, hanem ilyen elofordul. Pl. ha az en kisfiam fogzik akkor hordozhatom a feneket reggeltol estig mert ugyis uvolteni fog sajnos. :( Ot nagyon megviseli a fogzas mindig. Tehat ilyen esetben barhol sirna. Nagyon sok fugg a gyerekek termeszetetol is mert van olyan akitol ha elvesznek egy jatekot sirva fakad de olyan is van, hogy legyint egyet aztan tovabb megy egy masik jatekert. Na az ilyet otthon nem kell kivedeni. :) De a bolcsibe gondot okozhat amig meg nem szokjak, hogy osztozni kell. Ugyhogy persze, hogy nehezebb tobb gyereket kordaban tartani de olyat azert, hogy hagyjak oket sirni meg nem torodnek veluk en nem lattam meg. Persze ettol meg lehet, hogy csak en jartam szerencses helyeken.

2011. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, eleve nehéz döntés ez, és könnyen elbizonytalanodom, de a szívem azt súgja, így helyes.
2011. jan. 17. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!