Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki hagyja sírni a babáját az...

Aki hagyja sírni a babáját az mit csinál, rácsukja az ajtót, vagy csak nem veszi ki a kiságyból hanem simogatja és beszél hozzá?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit megbántani, csak azért kérdezem, mert én nem bírom hallgatni ha sír
2011. jan. 19. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem attol is fugg mekkora a baba mert azert 1 ev koruli babanal mar meglehet allapitani, hogy csak kenyeskedik/hisztizik vagy tenleg gond van. Az en kisfiam 11,5 honapos es estenkent van bizony olyan, hogy nem akar elaludni. Beteszem a kisagyba, felall es elkezd sirni, hogy vegyem ki. Nem ketsegbeesett siras/orditas csak ilyen nem "akarok aludni meg" siras. Ilyenkor megsimogatom visszafektetem es kijovok a szobabol. Utanna is tuti felall es meg kenyeskedik/sir de ez kb. 5 percig tart, utanna lefekszik es elalszik. Van, hogy hatarozottnak kell lenni. Semmi baja nem lesz ennyitol, cska eppen nem az tortenik amit o szeretne (ugrandozni, jatszani ejjel 12 oraig). Delutan, ebed utan is ez a helyzet. Vannak konnyebb napok, hogy szo nelkul elalszik de vannak nehezebb napok. Amig kisebb volt en sosem hagytam sirni, felvettem megnyugtattam de altalaban olyankor mar szopi alatt bealudt es nem volt gond. Mostanaban nehezebb de orditani, nagyon sirni en sem hagyom/hagytam soha.
2011. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, a fiam 16 hós, egyedül alszik el, mindig így volt, de vannak rosszabb napok. Én hagytam bizony sírni, ha egyértelműen hiszti volt a dologban, ill. ha épp azon dolgoztunk, hogy egyedül is tudjon aludni. Nagyon szenvedek tőle, de abban biztos vagyok, hogy neki ez a legjobb. Ha pl. este lefekvés van és feláll az ágyban, hogy vegyem ki, lefektetem, megsimogatom és kijövök. És hagyom sírni, néha csak 1-2 perc, néha 8-9 percig is bírja. Ha úgy érzem, hogy már gondja van, visszamegyek, felveszem, megpuszilom, visszarakom, kijövök. Becsukom az ajtót. Vannak napok, amikor viszont egyszerűen csak szeretne hozzám bújni pár percre, ilyenkor persze maradok vele, simogatom és megvárom, míg megnyugszik. Aztán kijövök, sosem várom meg, amíg elalszik.
2011. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kisebb babákra gondoltam kb. 1 hónaposra
2011. jan. 19. 11:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Amíg icipici volt, nem hagytam sírni (max fél percig, amikor figyeltem, és próbáltam megkülönböztetni a sírásait... nem sok sikerrel, de próbálkoztam) Úgy voltam vele, hogy akkor hagyom sírni, ha 101%-ban biztos vagyok benne, hogy hisztizik. Ez általában alvás előtt a kiságyban fordult ilyen elő eddig 2-szer (10 hónapos kora után), meg pont most, mielőtt elaludt. Most nem csuktam be az ajtót, csak kijöttem, kétszer mentem be, már ragadt le a szeme, mikor kijöttem harmadjára. Aztán pár mp múlva megint elkezdte volna, erre csak szóltam neki kintről, aztán már aludt.

Sajnos én sokáig nem bírom hallgatni, mert tudom, hogy ő bírná tovább... 1,5 órás autóutat már kétszer végigüvöltötte, ha nem érkezünk meg, szerintem még bírta volna. Semmi baja nem volt, mert amikor ki akartuk venni, már a képünkbe mosolygott... Ennyit a sírni hagyásról, akkor sem aludt bele, pedig általában elalszik a kocsiban.

14 hónapos, és szeretném, ha nem úgy aludna el, hogy nekem ott kell feküdnöm a földön mellette... ezért volt ma ez a hiszti, mert kijöttem.

2011. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, ilyen pici babánál... én sem hallgattam, hogy sír. Később, mikor már mérgesek voltunk (inkább magunkra, hogy nem jövünk rá, miért is üvölt 3-4 hónaposan) akkor próbáltuk meg: kijöttünk, becsuktuk az ajtót, persze áthallatszik az ordítás. De volt, hogy csak szimplán visszafeküdtünk az ágyba, de akkor meg úgy visszhangzott a szoba, hogy a dobhártyánk beszakadt hajnal 3-kor.... Szóval kb. 2-3-szor volt ilyen, mikor próbálkoztam, mert annyian mondták: 5 percig nem bírtam. Nem anyának való.

De ez már azon a szinten volt, mikor már mindent kipróbáltunk, és kézben, ölben is ugyanúgy üvöltött.

2011. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon gyerekfüggő, hogy mi válik be. Nekem két fiam van. A nagyobbal teljesen mindegy volt, hogy mit próbáltam ki, akkor sírt éjszaka. Nem is aludt át egy éjszakát sem egészen 2,5 éves koráig. A kicsi most 2 hónapos, és ő meg sem szólal szinte. Olyan kis halk sírása van, és elég bemennem hozzá, megsimogatni és alszik is tovább. Arra nem lennék képes, hogy rázárjam az ajtót. Főleg nem egy 1 hónapos babára. Az első 3 hónapban szerintem nagyon fontos, hogy a baba érezze a biztonságot. Ha baja van, akkor azt sírással tudja csak jelezni. Ilyenkor szerintem még nem ébredtek annyira öntudatra, hogy hiszti miatt sírjanak. Később, már olyan 5-6 hónapos kortól kezdődhet a "szipolyozás", de akkor is módjával kell sírni hagyni szerintem. És való igaz, hogy 10-11 hónapos baba már hisztizik azon, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja. Ilyen idősen már lehet nevelni sírni hagyással. Bár nálunk ez sem vált be, csak az idő oldotta meg az alvás problémánkat.
2011. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1 honaposra???Szegeny kisbaba most szuletett,azt sem tudja hol van,mi tortenik vele,ne tedd le sirni,tul pici,majd 8 honapos kora utan,akkor majd sirhat par percig de akkor sem orakig.A kislanyom 4 honapos koraig nem akart aludni,rengeteget hordoztuk,osveny volt mar a szonyegen:-)aztan lassan megszokta hogy vagyunk mi neki,biztonsagban van,es lenyugodott.Most 10 honapos,beteszem a kisagyba es elalszik,es buszken mondhatom hogy soha nem hagytam sirni,nagyon nehez volt de tul eltuk,es nem furdal a lelkiismeretem.
2011. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11:46-os vagyok. 1 hónapos babánál tényleg nem kell még hagyni sírni, neki még a közelség kell.
2011. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elso valaszado vagyok. Igen masodik!!! Nagyon egyet ertek veled! En is pont erre gondoltam, csak te talan jobban fogalmaztal. :) Az ember egy ido utan tudja, hogy azert sir mert gond van es ilyenkor termeszetesen en is bemegyek hozza vagy csak azert sir mert eppen valami nem ugy tortenik ahogy o szeretne es most aludni kell. Olelest a kisfiam is kap ha igenye van ra termeszetesen.


1 honapos babat viszont tuti nem hagynek sirni sem ejjel sem nappal. Megha tele is a pocak, tiszta a pelenka akkor is lehet csak a kozelsegedre van szuksege. Nem lesz ez igy mindig, valtozni fog idovel ahogy onallobb lesz de most meg olelgesd babusgasd sokat. Olyan hamar elrepul az ido. :)

2011. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!