Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami olcsó, de biztonság...

Van valami olcsó, de biztonságos megoldás a szekrény ajtók, fiókok rögzítésére, hogy a babám ne tudja őket kinyitni?

Figyelt kérdés

Lányom 11 hónapos. Kb 1 hete rájött, hogy ki tudja nyitni a létező összes fiókot és szekrényajtót. Lassan megbolondulok, egy pillanatra sem lehet magára hagyni, mert már pakol is ki a konyhában, fürdőben a szekrényekből, fiókokból. Ott az összes tisztítószer, törékeny dolgok, eléri a gyógyszeres fiókot is. A zoknikat nem bánom, de szegényke pont a fiók elejébe kapaszkodik. Önállóan még nem tud állni és ahogy nekidől a fióknak, azzal a mozdulattal csukja is rá az ujjára. A szekrényeknél ugyanez.HIába mindom, hogy nem szabad, falra hányt borsó! Csak azért is csinálja.

Megnéztem, kb 5 db fiókzár ca. 500 Ft. Nálunk rengeteg kellene mindenhova, az túl drága lenne. Ráadásul a fiókzárak nem olyanok, hogy kicsit ki lehet húzni, utána kiakasztani, majd kinyílik teljesen? Így még ugyanúgy rá tudja csukni a kezére. Szekrényzárat meg nem is láttam.

Valami olyan megoldást keresek ami nem fix ( azt ne írjátok, hogy csavarozzam be az ajtókat :) ), mert én folyamatosan használom a szekrényeket, fiókokat.


2011. febr. 3. 14:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Egyikőtök írta a postagumit? Már hónapok óta próbálok venni, de nem találok. Igaz, a nagyáruházakban még nem néztem, de voltam papírboltban, háztartási boltban, sarki vegyesben, tegnap kínomban megkérdeztem a postán is . Sejtettem, hogy ott sem tudják.

Hol lehet kapni?? Másra is kellene, meg kipróbálnám ezt az ajtó gumizást is.

2011. febr. 3. 15:35
 12/21 anonim ***** válasza:
Meg egy jó kis lomtalanítás:)
2011. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szia! Én írtam a postásgumit. Amúgy postás vagyok. Nem adtak neked a postán? Kérj valamelyik kézbesítőtől, mindig marokszámra van náluk.
2011. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Tökéletes megoldást nem találtunk mi sem, így nálunk szinte az egész nap a "nem szabad" megy :(

Van a konyhában 2 fiók és 2 szekrény, amiben szabad kotorásznia, a többiben nem. Ha ki akarja nyitni a tabu szekrényt vagy fiókot, akkor rászólok, hogy azt nem szabad és megmutatom neki az "ő" szekrényét.

A szemetest is nyitogatta sokáig, de most már tudja, hogy azt nem szabad és néz is rám egyből, ha odanyúl :)

A mélyhűtőt is nyitogatja, ráadásul imádja odatenni az arcát a fiókjaihoz, gondolom a foga miatt jól esik a hideg :)


Az ujjára csukásra meg csak annyit tudok mondani, hogy türelem, előbb-utóbb meg fogja tanulni azt is. 11 hós korában az én kisfiam is naponta kb. 20x odacsukta az ujját mindenhová, de most 15 hónaposan már nagyon ügyes, nem is emlékszem, hogy mikor volt utoljára ilyen baleset.

2011. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy leszereled a fogantyút a fiókokról, akkor hátha nem tudja kinyitni. Előbb-utóbb persze arra is rájön, de remélhetőleg inkább utóbb.
2011. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én írtam a ragasztószalagot. Ilyenre gondoltam, nem a vékony celluxra: [link] Ebből van az a fajta, aminek mindkét oldala ragad. Ráragasztod a fiók belső oldalára és kivezeted, ott megint ráragasztod. EZt nem 5 mp kinyitni, hanem 1 mp és a gyerek bármilyen erős is nem tudja, hisz jóval több ügyességet igényel. A postásgumit 2x megnézte a fiam, hogy kell leszedni és szedi is, pedig ő csak 10 hónapos. Ezt nem tudja leszedni.


Viszont az számomra is hihetetlen, hogy a vegyszerek ls a gyógyszerek is ott vannak, hisz mi van, ha csak egyszer veszed észre fél perccel később, hogy kinyitotta???

2011. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyenek a fogantyúk.


Mi valamelyiket leszereltük. Mi kinyitjuk, de a gyerek nem.


Viszont, ami nagyon bevált azokon a helyeken, ahol megmaradtak a foganytúk, az egy játék végülis. Kerestem a Brendon honlapján, de nem találom, így megpróbálom leírni.

Több darabból áll a készlet, színes karikák vannak benne, amiket össze lehet fűzni. Sok felakasztható játékon van ilyen műanyag karika. Szóval, mi ilyennel, általában szekrényenként 2 darabbal akasztottuk össze az ajtókat. Bababarát!

De ennek van egy olcsóbb változata, interspárban kapható, talán Nuby márkájú, de abban a csomagban nem csak karikák vannak, hanem mindenféle forma, 3szög, négyzet, téglalap, ovális...

Nálunk ezek vannak.


Vettünk hűtőzárat, sütőzárat és egyéb biztonsági kütyüket, de a ragasztója nem bírta sokáig, az akkor 8 hós gyerek letépte a biztonsági kütyüt úgy ahogy volt... Ez a helyzet a ragasztós fiók és szekrényzárakkal is.

2011. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak: hát ez fantasztikus ötlet!

Na ilyenre voltam kíváncsi. Ez nekem eszembe sem jutott, pedig kb 2 hónapja mosogattam el őket, mert a padláson porosodott évek óta a nagyok után. Gondoltam lassan játszhat vele a kicsi is. Van egy zacskónyi ovális alakú, a konyhaajtókra és fiókokra rá tudom tenni. Hú de jó, köszönöm!

Majd megírom, hogy bevált e.

2011. febr. 3. 22:37
 19/21 anonim ***** válasza:
Én tépőzárral fogtam össze a dupla szekrényajtókat. egyelőre bevált, 10 hónapos kisfiam ellen hatásos, de a 2 éves keresztlányom 2 másodperc alatt kitalálta, hogy lehet leszedni.
2011. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

A tépőzár is jó ötlet, az is van itthon.

Még szerencse, hogy ritkán lomtalanítok:)


Köszönöm Neked is.

2011. febr. 4. 00:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!