Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt rajtam kívül mindenki...

Itt rajtam kívül mindenki egészségesen táplálkozik? Mert 1 éves korra ugye ajánlott a mi ételünkből etetni a babát?

Figyelt kérdés
Azon agyaltam,hogy hogy fog mindent megkapni a szervezete,ha csak a mi kajánkat kapja?Mi egyáltalán nem eszünk változatosan,bár egészséges amit eszünk,de csak pár fajta.Én elég válogatós vagyok,így néhány ételt váltogatunk.Javarészt zöldségek,tészta(na ez nem egészséges,de szeretem),és csirkemell.Slussz!Hát hogy fog így a babánk velünk enni?Nálatok hogy megy ez?
2011. febr. 5. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi külön főzünk a 14 hós fiamnak és még sokáig ez lesz! Közben persze állom a többi ember rosszalló tekintetét :( De nem érdekel, mi nem eszünk olyan egészségesen, mint ahogyan egy ilyen kisgyermek igényelné, én még meg is eszem a főzelékeket, de a párom egyáltalán nem. Szerencsére a fiam szereti is a főzelékeket, kedvence a lencse, néha bűnözünk egy kis füstölt ízzel is :)))
2011. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Niggagirl válasza:
Én is nagyon válogatós vagyok és nálunk is a csirkemell a nyerő. Persze néha csinálok karajt vagy sovány combból pörköltet mert a férjem szereti. Pl oliva olajjal főzök de azt nem mondhatnám, hogy megveszek mindenfélét amire azt mondják "egészséges". Úgy csináltam a kislányommal hogy persze evett abból is amit magunknak főztem de vettem neki pl. egy kis csomag vörös lencsét vagy spenótot, kölest és csak neki főztem egy marékkal. 1-2 evésre elég volt neki és így legalább változatosan evett és egészségesen. Persze mértékkel fűszereztem is hogy finom is legyen minden. A spenótot egy csomaggal 4-szerre főztem meg. Ja és vettem neki pl. halat is pedig én nem szeretem sem a nagyobbik lányom de a kicsi imádja:) Vajban fokhagymával megpároltam és krumpli pürével adtam neki. Imádja:)
2011. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kisnita ***** válasza:
Mért hiszi mindenki azt, hogy a tészta az nem egészséges? :O Attól, hogy szénhidrát és hizlal még egészséges, bizonyos mennyiségre szükséged van belőle. Nem lehet szénhidrát mentesen táplálkozni egy kisgyereknek meg főleg nem. A csirkemellel semmi probléma nincs, nyugodtan adhatod a babának. Az én fiam is azt eszi kb egy éves kora óta amit mi is, ha valami túl fűszeres vagy csípős kaja van akkor veszek ki neki a fagyasztóból főzeléket vagy husit és azt eszi. A zöldségekkel megint nincs probléma azt is ehet nyugodtan. Iktass be az étrendjébe tejtermékeket, sajtot, joghurtot, túrót, stb és adj neki naponta gyümölcsöt és nem lesz baj. Ha te nem is eszel változatosan a gyereknek meg lehet oldani, hogy változatos legyen az étrendje, mindenből kell egy kicsi. Nyugi, fel fog nőni az a gyerek, semmi baja nem lesz ha azt eszi amit ti :)
2011. febr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hála az égnek nálunk ezzel nincs gond. Nálunk is a csirkemell a nyerő, de az a legértékesebb hús. Semmit nem főzök zsírosan, olajosan, semmit nem fűszerezek agyon, semmit nem rántok, és heti 1-2x mindig van főzelék is, vagy a rizshez keverve főtt zöldség köretnek... szerintem ennyire egészségesen enni elég. (Nem veszünk semmi bio-t meg ilyesmit, az nem az egészségről szól, hanem az üzletről)
2011. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi átszoktunk az egészségesre:D


Mindig olyat főzök ami a lányomnak jó, így mi is azt esszük, bevallom lustaságból, nincs kedvem 2 félét főzni.


A főzelékekre magunknak fűszeresebb feltét jut.

2011. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egészséges alatt nem a biot értem. :) Hanem a változatos étrendet.

Én utálom a tojást,amiből csak lehet,kihagyom.Iszonyat fűszeres kajákat eszünk(bár javarészt zöldfűszerek,de alap a bors,és alkalmanként megjelenik az erős),szinte semmi vöröshús,0 hal,belsőség.Nem eszünk mindennap levest,sőt van,hogy a napi "főtt" kajánk egy melegszendvics..

2011. febr. 5. 11:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszi az eddigi válaszokat! :)
2011. febr. 5. 11:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia


En is kulon fozok a lanyomnak aki 1 eves.

Nalunk a ferjem a valogatos.

Nem eszik fozeleket, nem eszik levest, nem szereti a csirket.

Kepes lenne sultkolbaszon, szalonnan,pacalporkolten,birkaporkolten stb elni elte vegeig.

Enmeg jo sokaig 2 fele fogok fozni.En mikor melyiket eszem.Nem nagyon birja a gyomrol a zsiros fuszeres eteleket.

Elofordul, hogy vegyitem a 2 etelt (lanyom fozeleke+ sultkolbasz pl)

2011. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mi disznót vagy 3 éve nem ettünk. marhát még soha nem főztem, csak ha bográcsozunk, akkor van marhapörkölt.

amióta a baba is a mi kajánkat eszi, visszavettem a bors mennyiséget, és az erőspista csak az én tényéromra megy.

A tojástól nekem megy a hasam, így csak húsvétkor eszen :)


De én úgy gondolom, egészségesen eszik a gyerekünk :)

Az a fontos, hogy rostot, fehérjét vigyünk a szervezetébe.

2011. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sztem nem baj ha csak csirkemelleet eszik a ygerek. viszont az ő kedvéért, néha csinálja majd levest meg többfajta zöldséget, pl rakottnak, vagy csak úgy egpárolva. amúgy a durumtészta egyáltalán nem egészségtelen étel, csak nem azt kell enni egész nap. :)

én nem tudtam elképzelni, hogy is lesz majd ez, ha eminden nap főzni kell ebédre, (ált. nálunk vacsira volt meleg, de az is sokszor olyan, hogy tócsni, virsli., bundáskenyér stb), tehét nem a legegészségesebb dolgok. de nem okoz gondot, igyekszem tgondolni, hogy ha mondju kaz elsőző napokban rizs volt meg tészta, akkor majd ma lesz krumpli....ha tegnap ettünk húslevest, akkor ma inkább paradicsomleves lesz. hal nálunk sincs gyakran, de azért sztem gyakrabban, mint egy átlag magyar háztartásban. belsőség nem nagyon van, mert nem szereti a májat pl. se a férjem se a kislányom. néha eszünk helyette májast, bár az nem túl egészséges, mert nagyon sós meg fűsezeres....

amúgy sztem zöldségekből is nagyon változatosan lehet főzni, káposztástészta, sok fajta leves (egyszerűeen és gyorsan elkészülnek), rakott dolgok, párolva....vagy akár nyersen! amikor levest csinálok, a kislányom mindig jön, és kér a répából, a karalábéból (persze ő már nagyobb, 2 éves múlt).

szóval hajrá, menni fog. :)

2011. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!