Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Talán eddig nem volt eléggé...

Talán eddig nem volt eléggé fáradt elalvás előtt az 1 éves kisfiam? Vagy idővel változnak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Mindig figyelem, hogy eleget aludjon napközben is. Ma délben felébredt korábban és délután hiába volt nagyon fáradt, nem akart aludni, estére már rettentően fáradt volt. Fürdés után, tápszer és már aludt is. Ez máskor fél óra szokott lenni. Éjjel egyébként csak 10 órát alszik. Ti mennyire "kímélitek" a kisgyereketeket? Szerintem fontos az alvás, de hol a határ?
2011. febr. 11. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ők érzik mennyit kell aludniuk. Te már tudod mi a napirendje (1 vagy 2x alszik, ált. x időt), de ha ebben vmi hiba csúszik (pl. csak fél órát alszik a másfél óra helyett) ez nem egy sorozat kezdete, hanem annyi hogy általánosan x időt alszik, de pár napban nem annyit. Nálunk ez úgy megy, ha nem alszik "átlagos időt" és estére már nagyon álmos, fél órával előrébb hozom a fürdetést. Ha tegyük fel 2,5 órát alszik (az átlagos 1,5 helyett) és nincs semmi fáradság rajta, akkor meg fél órával később fürdünk.

2011. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is ma korábban fürdettem egyébként, nem akartam kínozni. Csak jó lenne, ha már nem kellene olyan sokáig altatgatni.

Kicsit össze-visszák most a napjaink, mert beteg volt és akkor 3-szor is aludt napközben. Gondolom őt is megkavarta egy kicsit.

2011. febr. 11. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:

elképzelhető, hogy most fogtok 1 alvásra váltani. ez egy hosszabb folyamat, hónapok is eltelnek, de legalább hetek, amíg beáll egy rend.

az én lányom ezt 11,5 hónaposan kezdte kb. Azt vettük észre, hogy már bírja délig, viszont akkor meg annyira álmos volt, hogy nem tudott ebédelni, így tízórai után csak kora délután ebédelt. a másik az volt, hogy késő délután nem tudtuk lefektetni hiába volt álmos, viszont úgy 6 óra körül aludt el, ami azt eredményezte, hogy este 10-ig kukkorékolt. aztán már 6-kor sem aludt el, így úgy döntöttünk, hogy lesz ami lesz, fürdésig késő délután nincs alvás. és tízórait sem kap.

2 hét egy kicsit zűrös volt, de mostanra szépen beállt. reggel 7-8 között kel, megkapja a kakaóját, majd 9-ig kap tartalmasabb reggelit, és így délig bírja, majd ebéd utána alszik kb 2 órát. azután már nem alszik, este fél 8-8 között van fürdés, aztán általában 9-ig valamikor elalszik. ma pl. fél 9-kor tettem le aludni.

hogy a kérdésedre is válaszoljak:

igazából nem tudom, hogy mit értesz az alatt, hogy hol a határ. de úgy gondolom, hogy ezen mindenki átesik. az egyszeri alvás nappal elég lehet, főleg ha 10 órát alszik éjjel. ha nem akar elaludni, nem tudod arra kényszeríteni, hogy aludjon, úgysem fog. életkori sajátosság, hogy ilyenkor nem is érnek erre rá, hiszen annyi izgalmas dolog van, főleg a járás.

nagyon remélem, hogy most már egyszer csak kitavaszodik, és egyre többet lehet kint lenni, így délelőtti játszótér, séta majd kifárasztja kicsiket annyira, hogy jobb ízűt, hosszabbat aludjanak ebéd után.

én is fontosnak tartom az alvást, hiszen akkor dolgozzák fel az élményeket, ilyenkor fejlődik az idegrendszer, és nyilván jobb egy vidám kisgyerekkel lenni, mint egy nyűgös babával. Viszont előbb vagy utóbb bekövetkezik, hogy csak egyszer alszanak, és az nem mindig sikerül egyformán.

amit néha megtettem, amikor már sajnáltam - de az ágyában akkor sem aludt el -, hogy elvittem autóval egy körre, ott szinte azonnal elaludt. kocsikáztunk fél órát, így sokkal vidámabban telt az este, csak éppen fél 10-10 körül aludt el.

2011. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy hol a határ, hogy mennyit hagyjam nyűglődni, már sajnáltam, de nem akartam 5-kor fürdetni. Így 6 után fürödtünk és 7-kor már a tápszert itta és negyedkor már aludt mellettem. (Napközben még kélzben alszik el.) Csak ha lerakom korábban, akkor mint ma is FÉL HATKOR keltünk. Gondolhatod, mennyire örültem a korai ébredésnek. De majd kialakul, de szívesen veszem mások tapasztalatait!
2011. febr. 11. 21:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Eddig aludt 1x délelőtt, legkésőbb 11-kor, aztán 1x délután legkésőbb 4-kor. 5-nél tovább nem hagyom és 8-kor legkésőbb mindig alszik.
2011. febr. 11. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:

21.27-es vagyok. Amiket még írtál, az teljesen tipikus. egy alvás kevés, két alvás sok. ezt mi úgy próbáltuk áthidalni, amit írtam is, hogy késő délután hagytam aludni, de csak fél órát. Így már nem volt nyűgös estére, de nem is aludt el csak később, majdnem 10-kor. ebbe bele is törődtem, amíg hajlandó volt elaludni úgy 5 óra felé, de amikor már 6 után akart aludni, úgy voltunk vele, hogy egy bő órát már kibír.

az én lányom is időnként nyűgös még délelőtt is, elképzelhető, hogy dél előtt is tudna aludni. viszont tudom, hogy akkor még egyszer kellene aludnia, és az biztos, hogy éjfélig nem aludna el este. szóval én mindenképpen próbálom kihúzni délig, majd este attól függően, hogy mennyit aludt délben, fürdetjük +-fél óra eltéréssel.

megfigyeltem, hogy álmossági hullámok törnek rá, amik azonban elmúlnak pár perc alatt, és így nem is alszik el egy-egy ilyen alkalomkor. hetekig "játszottuk", hogy amikor láttam, hogy álmos,bármilyen időpontba is volt, megpróbáltam altatni. Így volt, hogy délelőtt 3-szor is próbáltam letenni. kicsit feküdt az ágyban, vagy a karomban odabújt hozzám, majd 5 perc múlva már kéretszkedett le a földre, és játszott tovább, mintha az álommanók elröppentek volna. Tehát így alakult az ki, hogy délig kihúzzuk.

a késő délután, az este hasonlóan alakult. a késő délutánt már írtam, volt, hogy elvittem autóval, mert már annyira nyűgös volt, de az ágyban nem volt hajlandó aludni, és a karomban sem. ezt már abbahagytam, persze van, hogy "potyázik", mert ha valahol vagyunk, hazafelé menet általában bealszik a kocsiban, de külön már nem furikáztatom.

egyébként este is érvényes, amit a délelőttre írtam. volt, hogy már sírt amikor fürdettem, nagyon gyorsan fürdettem, gyors törölközés, aztán tápszer ivás, ezek után mégsem aludt el, még játszott egy órát.

szóval nem tudom, hogy kinek, hogy megy ez, illetve meddig tart ez az átállás, de abban biztos vagyok, hogy az alvást nem lehet eröltetni, és az sem jó, ha össze-vissza megy a napi rutin, mint pl. a fürdés.

kicsit korainak tartottam, hogy 1 évesen csak egyszer aludjon, de muszáj volt ezt így kialakítani. illetve nem is én alakítottam, alakult ez magától. nagyon zűrös volt ez a pár hét, annyit próbálkoztam az altatással, pedig korábban ilyen gondok nem voltak. volt, hogy 3/4 órát ültem a kiságya mellett, többször kivettem, ringattam, simogattam, próbáltam elaltatni, de nem aludt el. ez volt délelőtt is. egyszer elveszítettem a türelmem, és a kiságyban hagytam délben. gondoltam, majd sír, ha valamit akar. először állt az ágyban, gagyarászott, majd kiszolgálta magát, ivott egy kis teát, és lefeküdt aludni teljesen egyedül. ezért is döntöttem úgy, hogy az első nyüszögésnél, szemdörzsölésnél még nincs alvás, ha már látom, hogy tényleg majd elalszik, előtte persze ebédel (akár 11-kor), akkor tisztábateszem és irány az ágy.

2011. febr. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!