Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor ébred reggel, délután...

Mikor ébred reggel, délután mennyit alszik (mettől meddig) és este mikor alszik el két év körüli csemetéd? Érzékeny a változtatásra/változásra napirenddel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 21:47
 1/4 A kérdező kommentje:
én 22 hós lányom reggel 8-kor ébred délután ebéd után negyed kettő körül alszik el és 4-ig alszik este 9-kor teszem le,reggel és délután én ébresztem újabban mert különben ha hagyom reggel,délután nem alszik,ha hagyom délután akkor meg este nem.és nagyon érzékeny a napirendre,ha valami miatt borul mint pl tegnap este egy órával később tettük le mert vendégek voltak ma már nem akart 9-kor aludni,különben most amúgy is kb 10 percekkel pár hete előrébb hozzuk mind a délutáni mind az esti alvást mert régebben fél 1-kor és este fél 9-kor aludt el és utána jött egy változás amikor este fél 10-10 körül aludt el de mi már nem bírtunk ilyen sokáig fent lenni vele,meg jön hamarosan az óraátállítás illetve szeptembertől dolgozom és azért akkor már azt nem lehet bírni,hogy későig fent lenni,ezért változtatunk.de egyébként nemcsak az alvásra érzékeny minden másra ha nem a megszokott mederben történik,nem tudom ezen hogy tudnék változtatni...
2011. febr. 12. 21:54
 2/4 anonim ***** válasza:

26 hós, régóta így alszik. Este 8-tól reggel 7-ig, nappal pedig ha unalom van (nincs program), akkor fél 12-től 1,5-2 órát alszik, ha van vendég, vagy megyünk valahova, akkor kb fél 1- legkésőbb 1-ig ébren bír maradni.

Nem érzékeny, tehát az mindegy neki, hogy fél 12-kor vagy fél 1-kor megy aludni, és az is mindegy, hogy 1,5 órát alszik vagy 2,5-et, este ugyanúgy mindig 8-kor megy aludni, és reggel 7-ig alszik. Párszor előfordul, de ritkán, hogy fél 8-8-ig alszik reggel, de fél 12-kor akkor is álmos.

Ő alvás után szokott ebédelni, mert fél 12-kor már annyira álmos, hogy eszébe se jut enni.

2011. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 22 hónapos. Reggel nyolckor keltem, mert képes lenne 9-ig, fél tízig aludni. Ebéd után egykor, fél kettőkor megy szundizni, általában háromig alszik, de ha nagyon lefárad délelőtt akkor négyig. Ha kettőig nem teszem le, akkor már nem hajlandó aludni, gondolom átesik a holtponton. Este fél 9-kor visszük aludni, bár ő még nem szeretne, de már mi sem bírunk tovább vele. Szóval majdnem hasonló. :-)
2011. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 21 hónapos és reggel fél 9 körül ébred! Utána általában fél 1 körül van ebéd és 1 kor megy aludni.

Alszik 1-1,5 órát aztán pedig este 9 körül alszik el!

A napirendre nem nagyon érzékeny szerintem ők már nem olyan picik hogy pontosan mindent be kell tartanunk velük :)

2011. febr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!