Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig normális ha a 8...

Mennyi ideig normális ha a 8 hónapos gyerek nem akar enni?

Figyelt kérdés

eddig gyönyörűen evett, nem válogatott....

nehezen indult a hozzátáplálás de a sok próbálkozás eredményt hozott!


most:

beteg lett kicsit nem vészes, de jön a foga (szem fogak)a kanalas ételt kb 3-4 napja nem hajlandó elfogadni, csak a tápszert de abból sem sokat kb 120ml.-t

meddig normális ez? doki látta nem piros a torka semmi extra kicsit köhög és a sok slejm össze gyűlik neki amitől öklendezik...

de a kajától is olyan durván öklendezik, hogy az előbb azt hittem baj lesz, nagyon megijedtem.....


ha a kanalat beteszem a szájába már ordít


segítséget szeretnék kérni, mit tegyek?

hogy adjam neki az ételt, tápszeren nem élhet hetekig egy ekkora baba, nem?

kedve sem a régi, nevetgél de nem olyan szinten mint előtte...


úgy lehet h a tápszerbe belekeverem a főzeléket (üveges) hogy azért kalória legyen a pocakba?


mennyi időnként kínáljam?

próbáltam elhúzni is az evést hátha elfogadja a kaját de nem...



ennyire fájna neki a fogzás? létezik?


2011. febr. 18. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Szemfog 8 hónaposan??? Az meg hogy? Akkor már van 12 foga??? (Egyes, kettes, négyes fogak jönnek sorban, majd utána a hármasok, tehát a szemfogak).

Ha igen, akkor szépen belehúztatok... :)


Szerintem nyugi, ez csak egy átmeneti állapot, hogy a foga miatt nem eszik. Ha elég folyadékot fogyaszt, nem lesz gond, nem fog kiszáradni, aztán majd idővel visszatér az étvágya. Megtömni mégse lehet...

2011. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem sorrendbe jön a foga :( össze vissza
2011. febr. 18. 14:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Hááát, ha tényleg a szemfogai jönnek, akkor nem irigyellek. Azt mondják, az a legrosszabb, meg az ötösök, a leghátsó rágófogak. :(
2011. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmit sem fogad el?Gyümölcsöt sem?Próbáld azt amit a legjobban szeret.Nekünk most jön a 2 felső metsző fogunk,de a szopizás közben is visít szegény annyira fáj neki. ha adtál már neki kukit vagy babapiskótát akkor azt is adhatnál a kezébe,azzal is lesz valamennyi kajcsi a pocikába.Nekünk felnőtteknek is kellemetlen a fogfájás nem hogy egy ilyen picikének.
2011. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Huh, ez jó sok kérdés:) Még mi nem tartunk ott, de mindenkitől azt hallottam eddig, hogy a szemfog az nagyon tud fájni nekik.

Nemrég nálunk is volt ilyen, hogy fog is, picit beteg is, és ugyanez volt. Alig evett. 3-4 napig tartott, és helyreállt minden. A lényeg a folyadék.

Durván hangzik, de próbáld kiéheztetni, utána enni fog, ha keveset is.

Szerintem ha van tápszer, az kalóriában megvan, én nem biztos, hogy plusz főzeléket adnék.

A védőnőm azt mondta, ha nem engedi a kanalat a szájába, ne erőltessem, mert nehéz lesz újra "kinyitni" a száját.

Barackot, és banánt turmixoltam, és miután beledugta a nyelve hegyét, érezte, hogy ez a kedvence, és lassan visszaállt. Nagyon lassan, sajnos.


Szerintem nem fog ez hetekig tartani, nyugi!

Nem próbáltam még, de lehet, hogy a sinlacot lehetne hígabbra keverni (már ha esztek ilyet), és azt a tápszer mellett szintén üvegből.

De én hasonló helyzetben gyorsan felhívtam a védőnőmet, péntek van, jön a hétvége, én kikérném a tanácsát.

Jobbulást és kitartást!

Üdv!

2011. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat már fehérlik az ínye remélem hamar kijön már....

a kedvencét sem fogadja el, ami kanalas....


hát meglátjuk..

2011. febr. 18. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányommal is ez a helyzet, pár napja alig akar enni. Elvittem ma orvoshoz, de neki se piros a torka, nem talált semmit ami megmagyarázná a csökkent étvágyát. Nálunk az a nagyobb baj, hogy a folyadékot sem akarja elfogadni, így már kénytelen vagyok a Panadolos fecskendővel néha-néha adni neki egy kis teát, hogy legalább azt igyon. Tápszerből sem hajlandó egy adagot megenni, pedig régebben simán megette mindig...

Kitartást! Remélem hamar elmúlik mindkettőnknél ez az időszak...

2011. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet nálunk is! Csak ő még szopik.

Végigkínálom a menüt napok óta és semmi nem jó neki! Egy kanállal se.


Én sem tudom most, hogy mi jön, 8 és fél hónapos, neki már kinn van 8 foga, és az őrlőfogaknál is be van duzzadva mind a négy és a szemfogai is fehérlenek, rettenetes napjaink vannak.


szerintem próbálkozz ugyanúgy, ha egy-egy kanállal eszik, az már jó. de szerintem akkor sincs semmi, ha pár napig nem eszik főzeléket.

Amúgy a szemfog becsapós, sokáig látszik, mielőtt áttörne!

2011. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!