Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon így lehet? Csinálta más...

Vajon így lehet? Csinálta más is így?

Figyelt kérdés

9 hónapja szoptatok.A melleim már rettenetesen fájnak,mert éjjel egész éjjel cicin van a babám.Mint ha cumi lenne,ami ha kiesik a szájából sír.

Tápszert nagyon ritka ha elfogadja.

Arra gondoltam,ha bimbóvédővel szoptatok,akkor lehet lenne egy kis cumi zavara,és talán jobban fogadná üvegből a tápszert.

Az a baj,hogy tejem nincs túl sok,nem lakik tőle jól,és éjjel nagyon erősen szívja harapja a cicim,és mára már elviselhetetlenné vált a szopizás,mert nagyon fáj.

Hogy válasszam le éjjel,mit csináljak?

Napközbe 1-3 alkalommal kéri csak a cicit.


2011. febr. 21. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

13:33-as vagyok.

Én is szoptatok még, de csak reggel és este. Most 1 éves a kisbabám. Megtanulta, hogy éjszaka aludni kell. Szerintem érdemes megtanítanod, most még könnyebb, mint később.

2011. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
és hogy tanítsuk meg neki mert ha nem kap cicit üvölt (cumi dupla üvöltés ,cumisüveg tripla üvöltés)felveri az egész házat a nagyok már iskolások és nem birják hallgatni 1/2-1 órán keresztül hogy üvölt a húguk!és persze az apuka is dolgozik éjszaka szeretne pihenni!ugyhogy a béke kedvéért marad a cici!
2011. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna pár héttel ezelőtt ezt a kérdést nálunk ugyanez volt.+ még nekem is iskolás tesó aki miatt az első nyekkenésre betömtem a száját cicivel hogy csend legyen.DE!Jött egy egészségügyi problémám és azt mondta a doki hogy nagyon gyorsan szüntessem meg ezt az éjszakai állapotot hogy miért az most mellékes de megijedtem.Ezért ha akartam ha nem muszáj volt kitalálni vmit.Először is felkészültem minden rosszra üvöltésre ezért próbáltam agyilag felkészíteni magam hogy nehéz lesz,és nem elsőre kiakadni.Első lépésként eltettem magam mellől a kiságyba amikor már biztosan tudtam hogy mélyen alszik.Amikor ébredt először leizzadtam hogy most mit fogok csinálni,ÉS LÁSS CSODÁT!!!!SEMMI ÜVÖLTÉS SEMMI SÍRÁS!!!Kivettem kicsit ringattam a kezembe,dajkáltam és vissza aludt,vissza tettem.Tudom ha nekem vki.ezt mondta volna én is azt gondoltam volna hogy nálunk ez tuti nem jön be mert nagyon cici-függő nekem is,de hidd el okoznak még meglepetéseket és egy próbát megér.Csak nem szabad feladni.Szóval azóta is csak kiveszem ringatom visszateszem.Addig nekem is üvöltött a cumitól azóta elfogadja éjszakára.Ha nagyon nyugtalan kis vízet iszik,elfogadja szereti,megnyugszik tőle.Ez kell mert a levegő is száraz nálunk lehet hogy tényleg szomjas.Nem mondom hogy könnyű és hogy nem fárasztó mert óránként is felébred és van hogy semmit nem alszom éjszaka szó szerint,de cici már nincs éjszaka és ez volt a cél.Ráadásul nem ordít érte ahogy én hittem.Szóval bármi lehet csak meg kell próbálni.Amúgy meg bízakodom mert már 2 éjszaka csak 2-szer ébredt fel úgyhogy lehet hogy 1-2 hét és alszunk mint a bunda hajnalig:-)Próba szerencs hidd el én is azt hittem nagyon durva lesz ha nem adok neki de mégsem szakadt le sz ég.És kitartás.
2011. febr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

apa menjen oda, ne te, ő adjon neki cumikát, vagy próbálkozzon a vízzel.


tőled cicit akar, nem vizet. :) ezért téged meg se lásson :)

2011. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

bocsánat, hogy írok, e manapság mindent a szeparációs szorongásra fognak.

egy 9 hónapos baba önálló akarattal bír. és cicit akar.

nem azért, de ha anya kiveszi, és dajkálja, az ugyan annyira nem jó neki, mintha oda se menne, mert cicit kér, nem dajkálást. Óriási különbség!

2011. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
De a cicit nem azért kéri mert éhes és szopizni akar hanem Anyát akarja mert CSAK CUMIZIK A CICIN!!!Ez a különbség!És anya akkor is ott van ha a karjában fekszik.De mivel tapasztalatból írom miért ne próbálhatná ki Ő is?Nem kellemes egész éjszaka mozdulatlanul feküdni félig kint lógó mellel ami ázik egész éjszaka Akármennyire is imádod a babádat!
2011. febr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Attól, h nappal kapja még nem kötelező h éjjel is kapja. Kislányom januárban volt 1 éves és ő is akár óránként is képes lett volna szopizni, de nekem ebből elegem lett és elhatároztam, h az éjszakai szopit elhagyjuk 2-3 naponta csökkentettem a szopik számát, mindig egyet elvettem tőle. Kb. másfél hét alatt eljutottunk oda, h a fél 12 helyett már csak hajnal 5 felé ébredt.

Én azt csináltam amikor nem akartam neki cicit adni, h kivettem a kiságyból amikor sírt, kicsit ringattam majd visszaraktam, volt h rögtön vissza is aludt, de volt h negyed óráig sírt, ezt sajnos ki kell bírni. De mostmár 13 hónaposan ott tartunk, h egy hete este 9-reggel 8-9 óráig is alszik és ez tuti amiatt alakul így,h megszokta nincs éjszaka evés.

Próbálj neki lefekvés előtt tejpépet adni, én is úgy csinálom , h 7-fél 8 körül kap tejpépet, 8-kor fürdés utána még szopizik és így bírja reggelig.

Ha határozott vagy akkor menni fog, de ha elbizonytalanodsz, azt a babád is érezni fogja.

2011. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tehát ha a 15 hós lányom elalszik 22 órakor és reggel 4 alszik az már jó?mert az éjszakai átalvást reggel 7-ig gondolnám...
2011. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Több fogunk jön egyszerre,így esélytelen az egész egyenlőre.

Valóban nem kellemes kilógott szétrágott,szét áztatott cicivel mozdulatlan feküdni,de amíg a foga miatt cicizik (most) még többet,és ez Neki jó,akkor legyen.

Aztán erőt veszek magamon,és megálljt mondok.

Sírni nem hagyhatom(nagymama,és tesó miatt) de majd valahogy megoldom ezt is.

Még egyszer köszönöm.

Remélem hamarosan átalusszuk az éjszakákat.

2011. febr. 23. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!