Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik NEM tervezték a kis...

Akik NEM tervezték a kis korkülönbséget gyerekeik között, mégis úgy alakult, hogyan viselték a terhességet, a nagyobbik gyerekkel való foglalkozást? Annak ellenére, hogy ti sem terveztétek, utólag mit mondtok, jó hogy így alakult?

Figyelt kérdés
21 hónap lesz a két gyerekem között. nem tudok megbirkózni ezzel. Szerettünk volna testvért, de nem most. Nem tudok felhőtlenül örülni az új jövevénynek. 12 hetes vagyok. Ingerült lettem a kislányommal is. Anyagi oka nincs a félelmemnek. Csupán az, hogy már most folyton kiabálok a lányommal, hát akkor idegbeteg leszek. és félek a terhességemtől is valamiért.
2011. márc. 9. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

off: védekezés mellett lettél terhes?


on: jó lesz, hidd el, jó lesz megint babázni, de közben még a nagy is pici :)

Nálunk is kevesebb mint 2 év a különbség, bár tervezve. Szerintem nagyon jó.

2011. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

pedig erről le kéne szokni mert nem a gyerek tehet róla hogy kisbabát vársz.


inkább vond be amibe lehet mert így azt éred el hogy már a terhességet is megutálja nemhogy majd a kistesóját.


nyilván van feszültség ezt ne mondja senki de fújj egyet számolj háromig és legyél vele kedves.


21+4 kismama

2011. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, de ha már így alakult, akkor örülj neki! S biztos vagyok benne, hogy megtalálod majd a kis korkülönbségben is a szépséget.

Megértem a félelmeidet, az aggódásodat, de az ember megoldja a dolgokat. Mert meg kell.

Könnyű terhességet, és egészséget kívánok!


Bocs, hogy nem pont a kérdésre válaszoltam, de úgy éreztem, hogy egy kis biztatásra van szükséged! :)

2011. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

köszönöm, azt hiszem igazad van.

2011. márc. 9. 15:22
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Mindenkinek mást jelent a kis korkülönbség, én is úgy gondoltam eleinte, hogy jó lenne kb. két év különbséggel szülni két gyereket, azért, hogy ne kelljen újra munkába állni, ne kelljen újra munka mellett terhesnek lenni és még pluszban egy kicsi gyereket nevelni. Aztán az élet közbe szólt, 14 hónap lett a gyerekek között. Na ettől én is padlót fogtam, ráadásul nálunk ép hogy kiderült, hogy várandós vagyok a férjemet ki is rúgták a munkahelyéről, mondván, hogy gazdasági válság van. Nagyon bizonytalan lett a jövőnk. Megtartottuk a babát, hittük, hogy valahogy megoldjuk a helyzetet. Férjem egy évig volt itthon, munka nélkül, azóta is közel 30.000 forinttal keres kevesebbet, mint azelőtt. De! A gyerekek imádják egymást, nincs féltékenység, nincs visszafejlődés, jó formán egy a napirendjük a kezdetektől fogva, hihetetlenül jó, hogy így történt. Sőt! A véleményem az, hogy míg kicsi volt a kisebbik még könnyebb volt nekem is. Most, hogy már ő is lassan 1,5 éves kicsit mozgalmasabb lett az élet... Különben nemsokára jön a harmadik, ő is kis korkülönbséges lesz (egyetlen egyszer nem védekeztünk). A legnagyobb 32 hónapos, a középső 18 hónapos lesz, mikor megszületik. Félek tőle, hogy meg fogok-e felelni anyaként, de már megtanultam, hogy mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. És még egy jó tanács: a gyerekeid sosem kérték, hogy megszülessenek, Te és a Párod döntöttetek így, kár érte bántani/felelősségre vonni őket.
2011. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pedig ahol még az anyagiak is rendben vannak,ott nincs ok az aggodalomra! Inkább örülj neki,jobb a kis korkülönbség majd te is rájössz. A lányod nem tehet semmiről és ő lesz a sérülékenyebb ha megszületik a pici,ne bánj így vele,sőt foglalkozz vele többet! Meg tudod oldani. Nem 12 gyerek,hanem 2. Nálunk 28 hónap lesz a korkülönbség,ha elsőre összejön 26 lett volna. És mi így terveztük,pont azért mert benne vagyunk és jobb lesz nekik is. Gondolj bele... Miről beszél egymással egy 7 éves és egy 2 pl.? Soha nem fognak együtt játszani!
2011. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Bátyám és köztem 9 év van és iszonyatosan jókat játszottunk! :) (az előzőre reagálva)

De tényleg azt kell elfogadni, ami van! Mert mindenben van jó! Neked pedig az a feladatod, hogy a gyerekek életét tedd boldoggá, jóvá, széppé, mindegy mekkora is a korkülönbség!

2011. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ugyan így lesz a korkülönbség (21 hó) és ma töltöttem a 12.hetet, de mi így terveztük! Nagyon jó lesz majd, mert a kicsi szinte utoléri fejlettségben a nagyot, rengeteget fog tőle tanulni, és sokkal jobban össze is nőnek majd, mint nagyobb korkülönbségű tesók!

Én nagyon boldog vagyok, próbáld a pozitívumokat mérlegelni, hidd el könnyebb lesz!:)

2011. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk kb 22 hónap lesz. Terveztük, mégis kb 8 hetes terhes voltam, amikor rettenetesen ingerült lettem a fiamra. Ráadásul ugye most elég nehéz esetek... 17 hónapos, rettenetesen eleven, stb.

De, amire rájöttem: MAGNÉZIUMHIÁNY is frankón lehet a dologban. Amikor vérezgetés miatt a doki elrendelt napi 3 Magne B6-ot, pár nap alatt sokkal kiegyensúlyozottabb lettem. Ráadásul amúgy is hajlamos vagyok Mg hiányra, most is sokszor görcsöl a lábam, úgyhogy ált. egyik nap veszek be Gravidát (vagy csak minden 3. nap), közben meg szedtem a Mg-ot + folsavat.

Egy héten elkezdtem csak Gravidát szedni, tiszta idegbeteg lettem megint :(

2011. márc. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Mi pedig már több,mint egy éve szeretnénk a fiúnknak kistesót,de sajna nem akar jönni! Szóval örülj!!!
2011. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!