Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el beszélni a...

Mikor kezdett el beszélni a kisfiad?

Figyelt kérdés

Kisfiam 18 hónapos és egy mukkot sem mond:(

Párom és én is már egy évesen érthetően "beszéltünk".

Amúgy kis okos,mindent megért,idehoz dolgokat ha kérem,mondókákra már tudja mi következik stb.

Tudom,hogy nem lehet összehasonlítani babákat,és is annyiszor írom itt,de már én is hasonlítok sajnos.Pl.szomszéd baba folyékonyan beszél pedig egy idősek.Hát persze hogy ilyenkor hasonlít az ember:(

Még azt sem mondja,hogy anya,apa,baba.Ha kérem,hogy mondja,csak mosolyog.

Azért érdekelnének jobban a fiúk,mert általában a lányok mindent hamarabb csinálnak és kis csajszikkal végképp nem akarom összehasonlítani.

Fiús anyukák!Légyszi írjatok!


2011. márc. 18. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem mindent 3-4 hónappal később csinált, mint a kortársai, úgyhogy tényleg nem lehet összehasonlítani.

16,5 hónapos kora körül vettem észre, hogy szinte mindent megértett, előtte már mondogatott már szavakat, de akkor kezdett 2 szavas mondatokat mondani. 2 elmúlt már 2 hónappal, mire igazán megeredt a nyelve. Most 2,5 éves, és be nem áll a szája. :)

Most kezdi a "milyen színű?" "mire való?" "mi ez?" kérdéseket, meg már énekelget rövid dalokat, amiket sokat énekeltem neki. Imádom ezt az időszakot! Biztos nektek is hamar eljön!

2011. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2,5 éves kisfiú anyukája vagyok, az én kisfiam semmit sem beszélt, ha beszélt is én nem értettem, tehát a saját nyelvén, mindent megértett, mi nagyon sokat énekeltünk neki, sokan körül is vettük, tehát nem csak a mi velünk volt, de semmi, aztán 2 évesen elkezdett egy pár szót mondani, aztán beadtam a bölcsibe, mert vissza kellett mennem dolgozni és egyre többet kezdett el beszélni, hogy a bölcsis nénik is dicsekedtek nekem, hogy milyen szépen el kezdett beszélni és a dalocskákat amiket énekeltünk neki elkezdte dalolni,mert ő akkor csak mosolygott, de mindent megjegyzett most már annyit beszél, hogy soha sem gondoltam volna, hogy egyszer azt fogom mondani neki, hogy "egy picit hallgass", ne aggódj, megindul a nyelve!!!
2011. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!