Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apasági nyilatkozat mellé...

Apasági nyilatkozat mellé hajadonsági nyilatkozatot hol lehet beszerezni? KEll egyáltalán ilyesmi?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Apaságihoz az apa+ te kellesz, mindkettőtök személyigazolványa, és lakcímkártyája, adókártyája, illetve az orvostól egy igazolás, amely tartalmazza, hogy mikor estél teherbe, és mikorra várható a szülés.
2011. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A hajadonsági nyilatkozatot a lakóhelyed szerint illetékes anyakönyvi hivatalban lehet beszerezni. Ha az apasági nyilatkozatot is a lakóhelyed szerinti anyakönyvi hivatalban intézitek, akkor oda nem kell, mert meg tudják nézni a rendszerben, hogy hajadon vagy-e.

Ha nem ott csináltatjátok az apaságit, akkor kérhetik.

2011. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első kell hajadonsági nyilatkozat, mertha a baba fogantatása idején anyuka férjnél volt vagy bejegyzett élettársi kapcsolatban élt, akkor más a baba státusza. Bonyolult a törvény, hogy hány nap és ki mit csinál, de gyakran előfordul ilyesmi (például Bochkor Gáboréknál, most a Majkáéknál és a hétköznapi életben is)De kell az igazolás, hogy nem volt házas illetve nem élt élettársi kapcsolatban a baba fogantatása idején.
2011. ápr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett igazolás, még az orvostól sem! Első lányommal három éve még kellett orvosi igazolás, most karácsonykor már az sem. Erről ahajadonsági papírról még nem is hallottam...nálunk nem kellett.
2011. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is csak véletlenül futottam bele a neten! 2éve még nekem se kellett! Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 9. 15:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is kellett hajadonsági nyilatkozat. Tatabányán a polgármesteri hivatalban csinálják meg. Az apasági nyilatkozatot, pedig csak úgy fogadták el, hogy közjegyzővel hitelesítettük kétezer valahányszáz forintért és csak utána kaptuk meg az anyakönyvit.
2011. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a népesség nyilvántartóban kellett kérnem igazolást a családi állapotomat illetően és azzal kellett menni apasági tenni+ orvosi igazolással a fogantatás feltételezett időpontjáról.(Bp.III.ker 2009.év)
2011. ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fhooo... Salgótarjánban lakom,esetleg innen tapasztalatok?
2011. ápr. 9. 15:36
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kellett semmi!!!:D
2011. ápr. 13. 18:52
 10/10 anonim válasza:
Én ùjpesten élek.Itt kérik a hajadonsági nyilatkozatot. Okmànyirodában lehet kérni. És a gyámhivatalban lehet apasági nyilatkozatot tenni. De a védőnő tud tájékoztatást adni. Mert lakóhelyenként változik a dolog.
2014. nov. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!