Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apasági nyilatkozat után már...

Haramia kérdése:

Apasági nyilatkozat után már nem lehet eltiltani?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok a véleményetekre a helyzetünkkel kapcsolatban. 3 hónapos a kisfiam, egyedül nevelem. A baba nem tervezett volt, de én nem akartam lemondani róla, mégha nem is voltunk egy pár az apukával. Meg is modtam neki, hogy én vállalom, és amennyiben ő nem akarja, semmilyen felelősség nem terheli. Ő azonban kicsi gondolkodás után úgy döntött, hogy részt szeretne venni benne és azt mondta mindenben segít. Ebből az lett, hogy nem csinált semmit a terhesség alatt csak aláírta az apasági nyilatkozatot, majd a szülés előtt lelépett külföldre -úgy néz ki több évre. Igazából már nics bennem harag iránta, elkönyveltem hogy milyen ember, továbbléptem mert gyönyörű, egészséges a kisfiam és boldogok vagyunk. Mindössze az a problémám, hogy ha valaha a jövőben neki bármikor úgy szottyan kedve követelheti, hogy láthassa, én pedig ezt nem akarom, úgy érzem nem érdemli meg, plussz nem hiszem, hogy a fiamnak szüksége lenne egy gyáva, önző ember közelségére, aki azóta se érdeklődte meg azt se hogy milyen votl a szülés, rendbe vagyunk-e. Aki esetleg hasonló helyzeben járt már, tud vmi megoldást arra, hogy őt ki lehessen iktatni az életünkből? (esetleg arra hivatkozva, hogy gyerektartást sem fizet?)

köszi a válaszokat!


2011. szept. 21. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt a gyámügyön tudod megkérdezni,vagy pedig a bíróságokon szokott nyílt fogadónap lenni heti egyszer,amikor ingyen tanácsokat adnak.Ezt szerintem csak hivatalosan lehet valahogy elintézni,de mivel nem vagytok házasok könnyebb a te nevedre Íratni.
2011. szept. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fordulj a Gyámhivatalhoz, és kérvényezd a kizárólagos felügyeletet tekintettel arra, hogy nem fizet, és nem is látogatja a gyereket. Majd Ők lefolytatják az eljárást. Sajnos ez teljesen nem fog megvédeni, ha előkerül, követelheti a láthatást, de akkor már neki kell kérvényeznie ezt. Ahhoz meg, hogy ezt ne engedélyezzék neki, komoly kifogásoknak kell vele szemben felmerülni. De a dolgát így is meg tudod nehezíteni, és főként időt nyersz, ha papírod van arról, hogy tiéd a felügyeleti jog.
2011. szept. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Mivel ő a gyermek apja őt az életetekből kitörölni nem tudod. Az apai elismerő nyilatkozathoz kellett a te beleegyezésed is, ezt megtámadni, csak az elismeréstől számított 1 éven belül lehet, de bizonyítani kell hogy nem ő az apa, vagy alaki hibára hivatkozással lehet megtámadni, ez viszont kizárt, mivel a gyámhivatal ilyen hibát ritkán vét. A közös szülői felügyelet meg lehet szüntetni bíróság előtt ez viszont a kapcsolattartásra nem vonatkozik, a szülő felügyelet, ugyanis a gyerek gondozását, nevelését, vagyonának kezelését, törvényes képviseletét .. stb jelenti, amit elvileg a különélő szülők is együtt gyakorolnak.Gyakorlatilag mivel nem élnek együtt, így csak az egyik szülő gyakorolja a szülői felügyeletet a másiké szünetel, mint nálatok is, ezt lehet hivtalossá tenni, de a helyzeteden nem változtat, ugyanis ez a kapcsolatatartást nem érinti, illetve a gyerek sorsát érintő lényeges kérdésekben ekkor is együtt kell dönteni. A szülői felügyelet jogát bíróság megszüntetheti, de csak a törvényben taxatíve meghatározott okból Pl: a szülő a gyerek értelmi és érzelmi fejlődését súlyosan veszélyezteti, a gyermek sérelmére bűncslekeményt követel ez.. stb, és a kapcsolattartás korlátozásában is szigorú a törvény annak is megvan az oka,de rátok az sem áll. Amiatt mert nem szereted nem tilthatod el a gyerektől ha látni akarja. Tartásdíjat miért nem fizet? Kértél?

2011. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
...nem azért szeretném h ne legyen köze hozzánk, mert én nem szeretem, hanem azért mert úgy gondolom, hogy -mint ahogy eddig is- csak hátrányunk származik abból, hogy ha ő bekerül a képbe (terhességem alatt okozott pár gondot az ő viselkedése, leszaromsága v. éppen bunkósága). Tartásdíj kapcsán úgy volt, hogy megegyezünk egy összegben, de ő tarthatatlannak gondolta, a havi 15ezret (ráadásul csak onnantól kellett volna fizetnie ha hazajön, nehogy belerondítsak a külföldi terveibe) én pedig a saját magam és a baba nyugalma érdekében (mivel már csak pár héttel a szülés előtt voltam) nem mentem bele ilyen pitiáner vitákba, így a dolog függőben maradt mivel lelépett...tudom, hogy bírósági úton lehetne követelni és meg is kapnánk a normál tartásdíjat, de nekem többet ér a nyugalmunk és ha lehet megszakítanék vele minden kapcsolatot...
2011. szept. 21. 12:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Az még semmi,ha nincs gyermekelhelyezési birósági végzésed akkor viszi el amikor csak akarja még akkor is ha nem fizet gyerektartást!A helyedben ezt baromi gyorsan beadnám a biróságra!
2011. szept. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
gyámügy úgy van vele, hogy a gyereknek anyára és apára szüksége van, így ha nincs veszélyben az apja miatt akkor a láthatást nem igen szokták megtagadni.
2011. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

11:45-ös válaszoló:


Ahogy korábban kifejtettem nem tudod vele a kapcsolatot megszakítani és a gyerektől eltiltani. A bíróság csak a jogszabályban taxatíve felsorolt esetekben szünteti meg a bíróság a szülői felügyeletet ami a kapcsolattartás meszünéséhez vezetne, vagy a kapcsolattartást megszüntetné vagy korlátozná, ehhez azonban a veled szembeni bunkó magatartás kevés. Ő az apja, és ha veled még bunkó a gyerekét szeretheti és láthatja. Gyermekelhelyezés foglamilag kizárt, mivel veled él, ilyen pert házasság felbomlása vagy életközösség megszűnésekor lehet indítani, amikor felmerül a kérdé, hogy kinél lakjon a gyerek. Nálatok ő indíthatna gyermekelhelyezés megváltoztatása iránt pert, ehhez viszont a részedről kellene fennállnia a gyermeket veszélyeztető magatartásnak. Egyébként már ha a terhesség alatt bunkó volt miért egyeztél bele az apasági nyilatkozatba? akkor most nem lenne ilyen gondod

2011. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jelentkezett, hogy Ő úgy döntött részt szeretne ebben venni, bármilyen gondom problémám van akár anyagi, akár érzelmi mostantól csak hozzá forduljak, együtt mentünk 4D-re, ott tudtuk meg hoy kisfiú lesz, elmentünk vacsorázni utána...stb..stb.. és az apasági nyilatkozat tételre. Aztán szépen lassan egyre gázabb lett a helyzet, alig merte elmondani a szüleinek (egy felnőtt férfiról beszélünk), azok meg jól ráijesztettek, hogy én majd tönkreteszem, ő meg az egész életét. Innentől kezdve nem keresett , csak én Őt, akkor meg gyorsan lerázott. Kétszer voltam kórházban a terhesség alatt, egy sms-t nem írt, hogy hogy vagyunk. Nem érdekelte miből lesz babaágy, kád, ruha, pelenkázó, ...stb. (tisztában vagytok vele mik a szülés és a babavárás költségei) Majd tiltakozva a már említett 15ezres tartásdíj ellen (amit hazaérkezte után, azaz még minimum másfél év múlva kellett volna fizetnie) lelépett...ezek után én nem szeretném, h ha úgy támad kedve beállítson, és a babát is így átverje...de úgy néz ki, nincs mit tenni ez ellen...
2011. szept. 21. 15:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Indits gyermekelhelyezésit,mert ha olyan kedve lesz még külfölre is kiviheti a kisfiut és nem tehetsz ellene semmit!Én mondom neked ez nagyon fontos hogy meg legyen! ha fizet gyt.ha nem
2011. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne ijedj meg mert egy gyereket külföldre vinni hivatalosan nem olyan egyszerű, még neked sem, szükséges gyámhatósági jóváhagyás. Nálad van a gyerek, nála nem helyezné el a bíróság mivel nem tud róla gondoskodni (fizikálisan mivel nem gondozott gyereket) és a baba kicsi, plusz a kapcsolatot sem tartja. A tartásdíj miatt ad be a keresetet és egyben kérd a közös szülői felügyeletet, így csak kapcsolattartási joga marad, azt is szabályozhatjátok, pl: kéthetente két nap és ha kicsi kikötném hogy csak a felügyeleted mellet, hiszen egy kisbabának (nem tudom mennyi idős) yalószínűsítem, hogy kicsi, sok szükséglete van amit ő nem tud kielégíteni. Csak nagyobb korában viheti el akár két napra. Márha élni kíván ezzel a lehetősséggel, de jobb ha tisztázva van a helyzet. A tartásdíjat pedig kérd, nem tudom, hogy százalékosan megítélve vagy határozott összeggel jársz-e jobban, attól függ milyen a keresete, ha nincs is rá szükségged tedd el a gyereknek.

2011. szept. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!