Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ártalmas a glutén a...

Miért ártalmas a glutén a babának?

Figyelt kérdés
Kaptam ajándékba egy 6 hós kortól adható Hipp babakekszes tejbegrízt, de rá van írva, hogy glutént tartalmaz. Korábban olvastam már, hogy a glutént kerülni kell, de nem tudom mi az és miért. Légyszi ne írjátok, hogy nézzem meg a google-ba, mert most ennyi időm volt, hogy kiírjam a kérdést, és este altatás után feljövök megnézni a választ. Előre is köszönöm.
2009. márc. 2. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert ha a baba hajlamos a lisztérzékenységre, akkor a túl korai találkozás ezzel az anyaggal kiválthatja a lisztérzékenységet. A gluténérzékenység tulajdonképpen lisztérzékenység. Vannak olyan emberek, akiknek a szervezete nem tudja feldolgozni a gabonafélékben lévő glutént (azt hiszem ez egy fajta fehérje) emiatt különféle kellemetlen emésztési rendellenességek alakulnak nála ki. Persze nem minden babánál alakul ki, de jobb nem kísérletezni..
2009. márc. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2009. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem ártalmas, csak legalább annyira lehet érzékeny a baba rá, mint bármi másra. Ez lenne a lisztérzékenység, vagy mondhatnánk úgy is, ez is egyfajta allergia. Nem kell félni tőle, még a szakemberek sem tiltják, nyugodtan adhatod 6 hótól, ha a családban nincs lisztérzékeny. Ha van, akkor óvatosabban kell kezelni a dolgot, de akkor sem biztos, hogy ő is allergiás lesz rá. Az, hogy allergiás lesz-e rá vagy sem, egyáltalán nem befolyásolja, hogy 6 hósan vagy 1 évesen kezded el adni neki!!!
2009. márc. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nálunk nincs lisztérzékeny a családban, én a hipp babakekszet adom neki 5 hós kora ota(abban is van glutén),semmi problémánk vele. Most 9 hós. Ha van ételallergiás a családban,akkor legyél óvatosabb.

2009. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok! Mi rosszat írtam? Nem értem miért lettem lepontozva. Nem azt írtam, hogy mindenkinél kivált vmiféle betegséget, hanem, hogy "ha vki HAJLAMOS rá".
2009. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
14:35 vagyok. Már én is megfigyeltem,hogy egyesek lepontozgatnak,csak mert nem egyezik a nézete máséval.De aki ennyire nem fogadja el más nézeteit,mert meg van győződve a saját igazáról,az miért böngészik ilyen oldalt? BOCS AZ OFF-ért.
2009. márc. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy amit kimondottan a babáknak készítenek, nyugodtan lehet adni, mert nagyon kevés benn a glutén. Amúgy régen azt sem tudták miaz a glutén. Anyum csak nézett mikor mondtam neki.

Először csak kicsit adj neki, és ha semmi negatív reakció, nyugodtan add a babának. Imádni fogja.

2009. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Nincs lisztérzékeny a családunkban, azt hiszem holnap meg is etetem a drágámmal. Jó éjt mindenkinek.
2009. márc. 2. 21:12
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
A legújabb kutatások alapján célszerű 4-6 hónapos kor között elkezdeni adni kisebb mennyiségű glutént, hogy szokja a szervezet. Egy barátnőm lisztérzékeny, így a kisfiát a Heim Pál felvette egy coelikália programba, ennek keretében négy hónapos kortól kap a baba glutént. Szóval ezzel kapcsolatban is változnak az álláspontok... Na most igazodjunk el abban, hogy mit adjunk a babának. Mennyivel könnyebb volt internet nélkül gyereket nevelni a szüleinknek :)
2009. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!