Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom elaltatni a babámat,...

Nem tudom elaltatni a babámat, elegem van. Elrontottam, és nem tudom, hogyan csináljam vissza?

Figyelt kérdés

Hagytam, hogy cicin aludjon el. Tetszett.

De most már nem tudom mindig cicin elaltatni, és napközben, ha látom, hogy fáradt, már automatikusan cicit kér, hogy tudjon aludni.

Hogyan tanítsam meg neki az önálló elalvást?


Amikor fáradt, aludni szeretne, énekelek, ringatom, de már ez sem segít, sír.

Ha elalszik a karomban, vagy a válamon, letszem a kiságyba és és egyből felébred és sír.


Vagy letszem és tíz perc után ébred fel és sír

(nem éhes, nem kakis, és semmi más nincs)


Azt olvastam valahol, hogy ha alva teszed be a kiságyba és ott felébred, akkor megrémülhet, ezért sír, mert meglepődik, hogy hogyan került oda, hisz nem is ott aludt el.


Mit tanácsoltok, nem tudom mit tegyek. :((


6 hetes


2011. ápr. 12. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld ki: akár sétálva ringatva, akár az ágyon fekve(te az oldaladon ő pedig a hátán) tegyél a szájába egy cumit. A szopizási póz maradjon meg, hadd higgye, hogy a cicit cumizza. Pár napon belül megszokja a cumi "ízét", és utána már a szopizási pózra sem lesz szüksége az elalváshoz.
2011. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
bár sokan ,,cumiellenes,, :)...én is a cumit javaslom.az enyém is cumizik,de csak alváshoz kell neki,meg babakocsiba-néha :)
2011. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

tedd be az ágyba. maradj mellette, simogasd a hátát, hasát, énekelhetsz, de ne vedd többet ki. várd meg míg elalszik esetleg maradj ott vele 10percig és ha újra felébred, akkor simi, halk ének. vissz afog aludni.

szerintem pár nap alatt átszoktathatod. csak kitartás. és ne vedd ki.

2011. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottad el. Szerintem egy 6 hetes babanak nagyon szuksege van a kozelsegedre, melegsegedre es a cicibol meg kaja is jon. :) Neki ez a paradicsom es nem azert csinalja, ogy teged bosszantson vagy mert te elrontottal valamit. Kisfiam is ilyen volt, sajnos ezt az idoszakot at kell veszelni. 3 honapos kor utan kicsit konnyebb lesz mert kinyilik szamara a vilag es nem csak te fogsz neki letezni, hanem ott lesznek a kezei amivel foghat, nezelodhet... Most meg nem tud semmit, azt sem tudja hol van es csak ez nyugtatja meg. Ha nem vayg cumi ellenes akkor megprobalhatsz neki cumit adni mert az megnyugtatja. A masik tipp, probald bebugyolalni mert az olyan "anyameh" erzest kelt benne. Kisfiam igy kepes volt 3 orat is aludni. Nekunk egy ilyen takaro szerusegunk volt de egy sima pled is megteszi. Ettol jol tudnak aludni, vigyazz ne melegedjen at, ugyhogy egy konnyu kis peldet hasznalj:

[link]

2011. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 borzas20 ***** válasza:

Ugyanez volt a problémám.

Én kipróbáltam a napirendet.Alvás,szopi,ébrenlét,alvás.Szopi után nem hagytam elaludni,hogy ne hozza össze az alvást az evéssel.Ha elkezdett álmosodni,betettem a kiságyba,odaadtam a cumit és finoman,ütemesen ütögettem a hátát,nyugtatgattam.Pár nap alatt megszokta,ma már egyedül alszik el,ritkán kell segíteni.Cumit csak alváshoz használunk.

Kisfiam a napokban lesz négy hónapos.

2011. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is a bebugyolálást tudom javasolni. Én a kislányomat altatás előtt beletekertem egy kis pokrócba, úgy ringattam el. így amikor betettem az ágyába, nem ébredt fel arra, hogy hidegebb helyre került. Betettem a szoptatós párnát is az ágyába, leválasztva ezzel neki egy szűkebb területet. Korábban gayakran összerezzent, és arra felébredt és sírt. Mióta erre rájöttem (2.5 hónapos volt, most 4.5) átalussza az éjszakát. Ők még szeretik a szűk helyeket. Most már be sem kell bugyolálnom a kislányomat, de a párna még mindig az ágyában van. Nyugi, nem rontottad el :)
2011. ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk az vált be, ha napközben nem akart elaludni akkor betettem a kiságyba és ott elaludt, szerintem ezt próbáld meg mielőtt cumira rászoktatod, nehogy cumi zavaros legyen a végén. Eleinte nyöszöröghet de ne vedd fel csak simogasd a hátát és el fog aludni. De most lehet, hogy növekedési szakban van akkor meg szoptasd annyiszor amennyiszer ő szeretne 2-3 nap alatt el fog múlni.

2011. ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kezd azzal, hogy nem fárasztod ki. Ha fáradt még egy felnőtt is nehezen alszik. Tedd le aludni, szó nélkül, akár besötétített szobába, hogy semmilyen inger ne érje. Tedd le, hogy lenyugodjon és csak simogasd. Feküdj mellé, vagy akár sétálhatsz is vele, de ne énekelj, csak csendben sétálj és tedd le mielőtt elaludna.

Nem jó ha fáradt.

2011. ápr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyugi,én azt olvastam, hogy a kisbabákat 6 hós korukig nem lehet elrontani, elkényeztetni. Könnyebb lesz amint felfedezi a világot.
2011. ápr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! Tegnap már annyira fáradt volt, hogy egy pillanat alatt elaludt a mellkasomon. Fél órát. Este még cicin aludt el, de ma kezdem az új projektet.

Nagyon jó dolgokat írtatok. Korábban cumival aludt el, csak mi jó szülők, leszoktattuk róla. :) Átszoktattuk az én cicimre, mert olyan jó volt.


De ma kezdem, és tudom, nem lesz könnyű, de elkezdem.

2011. ápr. 13. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!