Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi táplálékot kell ennie...

Mennyi táplálékot kell ennie egy kisbabának, hogy rendesen nőjjön, hízzon? (5 hós,6 kiló)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem egyformák a gyerekek... Ha egészséges, jó kedélyű, fejlődik, akkor szerintem nincs gond, alkatilag ilyen lehet. Erőltetni szerintem úgysem tudod, ha nem kell neki a kaja, akkor ennyi
2011. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Erre nincs egzakt válasz.

Egyrészt mert alkati kérdés, hogy melyik baba mennyit képes enni, milyen erős a csontozata, milyen ütemben gyarapodik, stb.

Másrészt ez nem (főleg nem) mennyiségi, hanem minőségi kérdés.


Harmadrészt a "rendes" növés nagyon tág fogalom. -tól-ig sok minden belefér, de sajnos a védőnők (tisztelet a kivételnek) előszeretettel "paráztatják" az anyukákat.


Egyik barátnőm első kisfia örökmozgó, vékony csontú, nagyon keveset evett- jujj, ez milyen kevés, hozzá kell táplálni tápszerrel, stb... (anyatejes volt, semmi baja nem volt, és nincs, 5 éves lesz, sokat mozog, vékony kisfiú)


A második kisfia egy tömör gyönyör, kis gombóc volt, rengeteget szopizott és hízott. "jaj, anyuka, nem szabad ennyit adni neki, túl sokat gyarapszik... stb"

2 és fél éves, még mindig kerek, de mostanában a sok mozgással már nyúlik, semmi baja neki se.


Ne aggódd túl! Van valami konkrét ok, ami miatt ez a súly kevés szerinted?

2011. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hátha megnyugtatlak, az én kisbabám 6 hósan volt 6 kg. Most 3 éves és 15 kg, tökéletes :)

ha nincs hasmenése, nem nyűgös, a mozgása szépen fejlődik, nem túl sápadt, nem túl aluszékony vagy éber akkor szerintem minden rendben van.

2011. ápr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Van ennél rosszabb.Az én lányom most töltötte be a 7. hónapot, és így 6 kg.Igaz, hogy ő 2,5 kg-val született, és megnéztem a saját gyerekkori kiskönyvemet, én se híztam jobban.Egy évesen voltam 8 kiló, most sem vagyok egy kosaras termet, mindig is alacsony, és vékony voltam.Az örökletes dolgok ellenére mi kivizsgálás alatt állunk, én így vagyok nyugodt. 3 és fél hónaposan duplázott, azóta szinte semmi, heti 40-50 g-okat hízott, és nyugtalan voltam.Néztek nála vérképet, jó lett.Vittem székletmintát, amivel szintén nincs semmi gond.Tegnap voltunk gastroenterológusnál, aki tejérzékenységet gyanít, ezért egy hónapja se ő, se én nem ehetünk semmi tejes dolgot.Még rosszabb lett a helyzet, úgyhogy most kapott vasat, egy kis enzimpótlást, és speciális tápszert.Persze szoptatás ugyanúgy, főzelék ( lehetőleg krumpli+hús).Tegnap azt mondta a doki, hogy kevés a tejem, ez a fő gond.Sejtettem, hogy valami nem stimmel a szoptatással, mert percenként éhes volt.De én, mint anya azt mondom, a fő baj az, hogy a lányom 7 hónapos, és 100 g-ot eszik egy alkalommal.Kifejezetten rossz evő, én is az voltam.Amit eszik, azt jó étvággyal, de borzasztóan keveset! Az orvos szerint "éheztessem ki", és akkor meg kell ennie a 160 g-ot.Ez úgy néz ki most, hogy egész éjszakás alvás után szopott egyet, és utána megevett kemény 30 g-ot, amivel ő jóllakott, mert alszik.Hát, én ezzel nem tudok mit kezdeni, a gyomra ekkora, ennyit tud befogadni!Hogyan erőltessem, ha összezárja a száját, és elfordítja a fejét??Ja!És hogyan bírjon ki 3-4 órát két evés között, ha az előzőnél is csak csipegetett?Az vigasztal, hogy egy örökmozgó, nagyon vidám, kiegyensúlyozott kisbaba, aki még beteg sem volt.A tejérzékenységet én kizárnám, mert a tejpép volt a kedvence.Soha nem volt tőle baja!Se hasmenés, se kiütés, se légúti tünet, se hasfájás, semmi!!Az én kis törékeny virágszálam ennyit eszik, és kész!
2011. ápr. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Ha jól tudom, ebben a korban 150 g az egyszeri adagjuk.Persze, nem minden baba lehet jó étvágyú, sajnos, én már csak tudom.Bárcsak zabálna, de hát ez nem kívánságműsor.
2011. ápr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam csak ki a kérdésem, mert tápszeres a picur, és nem bírom az adagját 130 ml-ről feljebb vinni, ami azt jelenti, hogy 6-7-szer eszik naponta 130 ml-t, és azt mondták, az kevés! És nem tudom, hogy most tényleg kevés, vagy jó! De ennyi az az adag, amit jó ízűen meg eszik, többet nem bírok bele erőszakolni! De azt mondják, ennyi idősen már alkalmanként 180-200 ml-t kellene ennie! És nem tudom, ha csak 130-akat eszik, akkor is fog-e úgy nőni, ahogy kellene!
2011. ápr. 27. 14:33
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, és koraszülött, másfél kilóval született! Most 6 kiló!
2011. ápr. 27. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon szépen gyarapszik, nem tudom, miért aggódsz!Ne foglalkozz azzal, hogy a tankönyv szerint 180 g-ot kéne ennie.Az orvosok beleesnek abba a hibába, hogy minden gyerek egy egyéniség, és nem is ehetnek egyformán!!Az enyém 7 hónaposan se eszik ennyit, de nem fogom, és nem is tudnám erőltetni.Akkor hányna, és megutálná az összes kanalas kaját.Bízz a picidben!Eszik ő annyit, amennyi kell neki! A gyerekek nem hülyék, és nem olvasnak orvosi könyveket..
2011. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem aggódnék, ha nem rémísztgetne pl. a védőnő! És az, akinek az első gyereke, nincs tapasztalata, mit tud mást csinálni, mint aggódik, ha ijesztgetik!
2011. ápr. 27. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!