Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet látni egy másfél-...

Honnan lehet látni egy másfél-kétéves gyerekről, hogy nem foglalkoznak vele?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:

szellemileg vagy ellátás szempontjából?

szellemileg nehéz megitélni.Van akivel foglalkoznának,de a baba nem az a típus,aki le tud ülni mondókázni,képeket nézegetni,állathangokat tanulni stb.Mondjuk sokszor feltételezhető,hogy kevesebbet foglalkoznak vele,ha szellemileg le van maradva az átlagtól.de ez sem mindig így van,mint már fent leírtam.

ellátás szempontjából pedig egyértelmű.koszos,alultáplált,szakadt stb ruházat.

2011. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan arra gondolok hogy "látszik hogy sokat van vele foglalkozva".(biztos hallotátok már ti is ezt a mondatot másoktól)Ebből indult ki a kérdés,hogy 5 perc után honnan lehet látni,ha egy gyerekkel nem foglalkoznak?
2011. ápr. 29. 12:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nna ez jó kérdés :)

Az én gyerekeimről állandóan megállapítják az utcán kb 10 másodperc alatt, hogy látszik, hogy sokat foglalkozok velük. Én ennek örülök, mert én ezt pozitív visszajelzésnek veszem. De honnan tudja azt egy közértesnéni, egy szomszédnéni, egy idegen az utcáról pár perc alatt, azt viszont nem tudom.

A nagyobbik 2,5 éves, nagyon kis kedves közlékeny, barátságos, talán ebből gondolják, hogy sokat foglalkozok vele (egyébként tényleg foglalkozok vele :) ).

De ismerek olyan kisfiút, akiről biztosan tudom, hogy nagyon sokat foglalkozik vele az anyukája, de ő nem barátságos, nem beszél az idegenekkel, el is bújik előlük, neki ilyen az alaptermészete.

Szerintem pár perc alatt ezt nem lehet felmérni.

2011. ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hm, ki tudja! Talán egyszer vissza kellene kérdezni, hogy: és miből gondolja?, akkor talán megkapnád a választ. De azt majd írd le ide is :).
2011. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

jó kérdés :D

egyszr találkoztam egy régi ismerősömmel, akkor tudta meg, hogy anya lettem, jót röhögtünk, viccelődtünk sokat mikor mondtam, hogy természetesen rossz anya vagyok (ezt az anyukák szokták érteni, ő nem az még..)

azt felelte rá, hogy ne vicceljek, a gyereken látszana, ha rossz anya lennék! :)

nagyon jól esett ez a bók :)

2011. ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán abból,hogy amikor lemegyünk a játszótérre,és az anyukák egymással locsognak,a gyermekükkel meg egyáltalán nem törődnek.Sokszor még a padról is nehéz felállniuk,amikor a gyermekük elesik,vagy visít valami miatt...
2011. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem nagyon tud beszélni, közösségben visszahúzódó, de ez alkati adottság is lehet.

azt könnyebb megállapítani, hogy foglalkoznak vele, mint az ellenkezőjét. Sőt, azt hogy látszik, hogy nem foglalkoznak vele nem igazán lehet kijelenteni.

2011. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig ezt mondják:-) Az orvos is szokta mondani, hogy látszik, hogy okos, és sokat foglalkozok vele:-) Nem tudom, hogy honnan látják, még nem találkoztam olyan gyerekkel akivel a szülei nem foglalkoztak.
2011. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok.nekem is szokták mondani,hogy jó anya vagyok,látszik,hogy sokat foglalkozok vele.De ezt én sem értem,hogy miből gondolják.Jó a kisfiam tényleg értelmes,szépen beszél(19 hónapos),barátságos,köszön magától is mindenkinek,de szerintem ez nem csak rajtam múlik.Tényleg sokat foglalkozok vele,minden nap tanul valami újat,de ez az ő egyéniségétől függ.Van olyan babás ismerősöm,akinek a kisfiát semmire nem lehet megtanítani,mert nem áll meg egy pillanatra sem,és nem köti le semmi.Ő olyan kis buldózer gyerek.Pedig a barátnőm egész nap vele van és sokat foglalkozik vele,de ő ilyen természet.
2011. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez csak dicséret, ahogy az utolsó mondta, vannak olyan gyerekek, akik minden "foglalkozás" nélkül szupergyerekek és vannak, akikkel lehet 24 órában "foglalkozni" mégis átok rossz... Az enyémmel sajnos nem tudtam annyit foglalkozni, nem tudtam mellette ücsörögni mégis mindenki kimagaslóan okosnak tartja. Tudom, hogy ez maximum a génjeink érdeme, ettől nem tartom magam hűdefantasztikus anyukának.
2011. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!