Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik megkapták az emelt...

Akik megkapták az emelt összegű családi pótlékot, s utazási kedvezményt, azok válaszát várom?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy volán busszal s vonattal, a platina kártya felmutatása után 90%-os utazási kedvezmény jár, az egyik félnek. S ilyen esetben a másik szülő megigényelheti a 33%-os utazási kedvezményt, ami egy gyerek után jár? Vagy a kettő nem öszevonható?

Arra értve, ha mindketten utaznánk haza, s nem lenne ez a 90%os kedvezmény, azt hallottuk, vonaton igénybe vehetjük mindketten a 33%-ot, de mivel van ez a kedvezmény, így az egyik félnek a teljes árú jegyet ki kell fizetni vagy igénybe veheti így is a 33%-ot?

S ha nagyszülőkkel van a gyerek, akkor a nagyszülő is igénybe veheti a 90%-ot?

S ilyenkor az orvosi papíroknak is nálunk kell lennie, hogy mi a betegsége a babánknak? Mennyi idő után jön ki a kártya, s a közgyógyellátás megigényléséhez kell háziorvosi igazolás, sz emelt összegű családi pótlékról szóló határozatot várjuk meg, mielőtt megigényeljük a közgyógy kártyát?


2011. máj. 6. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak 2 kérdésre tudom a választ, az veheti igénybe a 90%-ot, akivel utazik a gyerek. Nem kell hozzátartónak se lenni.

A gyerekről semmilyen orvosi papír nem kell, csak a kártya.

2011. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is tartósan beteg a gyerekünk. Mi amikor beadtuk az orvosi papírokat az államkincstárba, akkor kérvényeztük az utazási kedvezményre jogosító kártyát is, azt nem adják automatikusan!

Azzal a gyerek és egy kísérője 90%-al utazhat a vonaton és a volánnál egyaránt, valamint ingyen a Bkv-n és talán a többi nagyváros járatain is.

A másik fél nyugodtan kérheti a 33%-ot, az így is jár.

A 90%-ot bárki igénybe veheti, aki épp a gyerekkel utazik, és felmutatja a kártyát. Az orvosi papírt tartsd otthon nyugodtan, azt nem kérik, csak a kis kártyát.

A közgyógyról sajnos nem tudok írni semmit, azt mi nem igényeltük.

Remélem tudtam segíteni. :)

2011. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én nem tudtam erről az utazási kedvezményről. Tegnap voltunk az Államkincstárnál, s automatikusan ajánlották. Csak erre nem számítottunk, s így kimaradt pár kérdés. A közgyógy kártyát is ott hozták fel, na meg a kardiológián is szóltak, hogy azt is váltsuk ki.

Ja, s az orvosi papírt azt anyukám mondta, hogy utazott egyszer egy nővel a vonaton, s attól a kártya felmutatása után kérte a kalauz az orvosi papírt.

2011. máj. 6. 14:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, még egy kérdésem lenne. Ha igényelheti ezt a 33%-ot, ez csak a vonatra vonatkozik vagy a volán buszra is?
2011. máj. 6. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Én úgy tudom, hogy csak a vonatra vonatkozik, de nézd meg a volán honlapján, ott biztosan írnak a kedvezményekről is.

Tőlem még sosem kérték a papírt hozzá, pedig már 3 éve utazom vele.

2011. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocsi,hogy teljesen nem ide vágó a kérdés,de nekem szinten van magasabb összegű családi pótlékra jogosító kártyám es azt kérdezném hogyha jön velem kísérő (17eves) akkor például a metrón őis ingyen utazik velem vagy be kell töltenie a 18at?!
2013. ápr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!