Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van annyi elhízott...

Miért van annyi elhízott csecsemő mostanság?

Figyelt kérdés

Nem a kötekedés beszél belőlem, inkább értetlenül állok azelőtt, hogy annyi kimondottan kövér - nem duci + aranyosan telt, hanem határozottan túlsúlyos - babát látni az elmúlt évtizedekben, hogy az már furcsa.

Talán az anyatej utáni hozzátáplálás válthat ki ilyen hatást, vagy maguk a bébiételek - gondolok itt a gyárira, nem a házilag készítettre?

Szeretném, ha érveket írnátok, nem pedig személyes sértettséget, mert senkit nem akarok megbántani.

Az én babóm most lesz 3 hós - csak anyatejes - 6 hós koráig mindenképp szoptatni szeretném - ha van tejem, természetesen ameddig csak lehet - és a hozzáetetést is utána szeretnénk elkezdeni, érdekelne, mire számíthatok.


2011. máj. 9. 09:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem viszont jó kis vitát fogsz ezzel a kérdéssel elindítani.

Tudod ez egy olyan dolog, hogy a távolibb családban van egy kisfiú, aki 3 hónappal idősebb, mint az én kisfiam. Kisfiam kezdettől fogva kapott tápszert is, mivel csak kevés tejem volt, és a közelibb családtagok közül mindenki azt mondta, hogy milyen tömör gyönyör, biztos a tápszertől van, stb. Aztán mikor megláttam a nála 3 hónappal idősebb, 6 hónapos koráig kizárólagosan szoptatott babának a fényképét, akkor ledöbbentem: kábé háromszor akkora volt a feje, mint az enyémnek, kifejezetten kövér volt a kisfiú, akkora tokával, hogy nem igaz. És nem kapott 6 hónapos koráig semmi mást, csak anyatejet.

Akkor szerinted mi van ilyenkor???

2011. máj. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3240g-al született. 2 hósan 6600g volt 4hósan 9090g. A négy hónap alatt nőtt 12cm-t. Pénteken lesz 5 hós.

Csak és kizárólag anyatejes én egyébként 158cm és 49 kg vagyok. Az orvos sem tud mit mondani mivel csak anyatejes. Ez a rohamos növekedés kb 3 hete megállt mióta elkezdtük kóstolgatni a krumplit, almát stb. Én főzöm, nem kap bébiételt. Azt még mondat az orvos, hogy tényleg sok a duci baba de a enyém nem "hájas" hanem "ropogós". Rengeteget mozog talán ezért "izmosabb".

2011. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azt lehagytam, hogy 3500 grammal, és 50 centivel született a kisfiam. 5 hónaposan már 8 kg volt, akkoriban mondták rá, hogy tömör gyönyör.

Most 19 hónapos, 12,8 kg, 86-87 cm, izmos, kicsit sem kövér, viszont nagyon csontos.

2011. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

Na igen, nagy lavinát indítasz el, ezzel kapcsoltban.


Az anyatejes babák kövérebbek, ducibbak, mint a tápszeresek, mert az anyatej zsírosabb, táplálóbb, mint a tápszer.

Nem a hozzátáplálással híznak el, az már más kérdés, hogy valaki 8 hónaposan csokit ad, mert van ilyen is.

Az én lányom 3600 gramm és 51 centi volt a születésekor, de 6 hónaposan 6800 gramm és 66 cm volt. Ő nagyrészt tápszert kapott, mert kevés volt a tejem, most sem duci, erős és izmos, egész nap mozog, így nem csoda, ha nem hízik úgy. Ja és mindig is jó evő volt, nem volt 4 hónapos amikor elkezdtük a hozzátáplálást, a bébiételt nem ette meg igazán sohasem, csak a gyümölcsöset és a spenótosat, de nekem is jobb volt, ha azt ette amit én csináltam neki.

Mondjuk az én környezetemben nem sok kövér gyerek van.

2011. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy pont az anyatejes babák a vékonyabbak, és a tápszeresek a ducibbak. De egyéne válogatja szerintem. Genetika, valamelyik baba jobban hízik, más meg kevésbé.


Babám anyatejes és átlagban hízik, picit a minimális felett, vagyis heti 150-250 között.

2011. máj. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a tápszer mindig tápláló, és mindig ugyanaz a kalória-és tápértéke, az anyatejé pedig függ az anya étrendjétől, a hormonoktól, szinte mindentől.De azt azért nem jelenteném így ki, hogy a tápszeresek ducibbak.Szerintem nagyrészt genetika, kb. 90 %-ban.Én mindig is vékony és alacsony voltam, a lányom anyatejes baba , most 7 hónapos, és 6 kg.(2,5 kg-val született)Most már kevesebb a tejem, kap tápszert is, lényegesen jobban hízik, kiegyensúlyozottabb is.De ez csak a mi példánk.Szerintem inkább az a gond, ha lehet gondnak nevezni, hogy agyon etetik őket egyes anyukák.Vannak babák, akik bármennyit megesznek,ami a cumisüvegben van.(ez a szerencsésebb eset, sajnos a lányom nem ilyen jó evő)És így van az, hogy egy 3 hónapos gyerek egy fél éves gyerek adagját kapja (160 g) minden alkalommal.De ez nehéz, mert nyilván ha úgy látják, hogy éhes a baba, adni kell neki.Én se éheztetném soha, örülnék, hogy ilyen jól eszik...
2011. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a táplálék (anyatej, tápszer, bébiétel) a hiba, hanem a mennyiség. Anyukák is tömik (nem mind ne értetek félre :D) a babájukat, nagyszülők is tömik az unokáikat, még a barátok is tömik, keresztmamik is tömik. Sok helyen a baba mást se csinál csak eszi a finomságokat amiket adnak nekik (itt nasikra gondolok nem répapürére vagy ilyesmi). Egy kis süti itt egy kis csoki ott, egy kis cukros gyümölcslé. Jaj ezt még odaadom neki hisz úgy nézi, és szereti, blablabla. Elnézést a párhuzamért de azért van ennyi kövér baba mint amiért van ennyi kövér kutya is. Mert akkor is tömik őket, amikor amúgy nem éhesek, de a finom dolgokat senki sem fogja kihagyni főleg nem egy baba.

Ebbe a gondolat menetbe természetesen nem tartoznak bele a beteg babák, vagy a genetikai hajlamok, problémák. De egészséges babából is lehet ám hordót csinálni...

2011. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

szerintem az anyatej sokkal természetesebb, és a mi babánk már 9 hetes korára megduplázta a súlyát, de majd hozzánő a hurkáihoz.

Nem mondta egyik orvos sem, hogy kövér.

2011. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Talán nem leszek ezzel a válasszal népszerű, de azért leírom, mit gondolok, és nem célom mások megbántása! Én a környezetemben azt látom, hogy azok a babák, akiknek az anyukája 25-30 kilót hízott a terhesség alatt, azok eleve kövérebben jönnek a világra. A tápszerrel, anyatejjel nincs gond, aztán jön a hozzátáplálás... Már a legkisebbeknek is cukrot tesznek a teájába, aztán nagyon hamar jönnek a lisztes dolgok, sok-sok felesleges kalória, amire a babának nincsen szüksége! Nézd meg a bébiételeket, a legdrágábbak is tele vannak keményítővel, rizsliszttel, pedig pl csak annyi van ráírva, hogy "bio őszibarack". A baba szereti, az anyuka, akit pedig a jószándék vezérel és nem tudja mit jelentenek a címkén található összetevők, boldogan adja a gyereknek. Néha már azt gondolom, hogy az élelmiszeripar szándékosan betegít meg jó előre a következő generációt. Aztán itt vannak az "egészségesnek" HAZUDOTT tejszeletek, rudik és dörmik, gyakorlatilag üres kalóriák, de valamiért az él a fejekben, hogy ezek egészségesek...
2011. máj. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem állt szándékomban lavinát elindítani, érveket vártam és kaptam és köszönöm.Igazatok van abban, hogy valszeg túl vannak etetve a babák, pont a minap olvastam, hogy az emberek tudatában a mai napig az van - pedig már rég lefutott pár generáció a világháborúk óta - hogy a gyerek, ha kövér, az a jólét jele és az vhogy olyan pozitív dolog, annak a jele, hogy jó húsban van, alias jól cseperedik.

Végülis abban is van igazság, hogy amíg jó a baba közérzete, addig nincs különösebb baj..

2011. máj. 9. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!