Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakran elesik 1,5 éves...

Gyakran elesik 1,5 éves babám. Lehet, hogy rossz a szeme? Várom a tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én másfél évesem is csetlik-botlik. De leginkább azért, mert nem néz a lába elé, elbotlik mindenben, akár még a szőnyegben is képes, na meg állandóan kapkod, rohan.

A szeme viszont biztosan nagyon jó, olyan pici repülőt észrevesz az égen, amit szinte én nem látok, pedig rajtam van a szemüveg, amivel elvileg jól kéne látnom messzire is. Ha nagyon aggódsz, kérj beutalót szemészetre, de ezt azért tesztelheted te is, mielőtt elvinnéd egy szakemberhez.

2011. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én 1,5 évesem is állandóan elesik :) ő mesterien űzi, képes egyhelyben állva is úgy elesni, hogy felszakad a szája :S

szeme biztos jó, már voltunk szemészeten :)

olyan elő szokott fordulni, hogy fut de hátra néz és ami épp elé ugrik annak rohan neki pl. ajtó, fel, szekrény :SSS túl kell élni

2011. máj. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem az 5 éves fiam még mindig ilyen. Nincs vele semmi baj, egészséges, de egyszerűen minden nap úgy jön haza az óvodából, hogy beszerzett egy új horzsolást, sebet, kék foltot. Betonon játszanak, és folyton elesik, pedig kérdezem mindig az óvónőt, és elvileg nem lökdösődnek, verekszenek.


Érdekes, mert az ikertestvérének mindig kutya baja, de ő kap rendesen helyette is. Pedig nem ügyetlen, jó a mozgása és sportokban is jó, de ez egyszerűen így alakult :) Remélem majd kinövi.

2011. máj. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Bizony intelligens utolsó, az állandó csetlés botlás annak a jele is lehet, hogy rossz szeme. Úgyhogy én mindenképp elvinném szemészhez megnézetni.

De lehet jele a fülgyulladásnak, amikor az egyensúlyérzék esik ki.

Szerintem teljesen egészséges gyerek nem csetlik botlik egyik életkorban sem. Az nem normális dolog. Persze lehet vállat vonni, oh ilyen a gyerek, de attól még nem normális dolog. Persze lehet nem tudják megmondani mi okozza, hiszen nyilván CT-t, MR-t nem fognak csinálni emiatt, de én elkezdenék utána járni, hátha mégis a szeme.

2011. máj. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha ez az "intelligens utolsó" megszólítás nekem szólt, akkor nem igazán tudom hova tenni a cinikus hangnemet. Na mindegy. Gondolom meglepő, de képzeld, az én gyerekemen csináltak CT-től kezdve mindent, mert saját kontómra természetesen követeltem a kivizsgálását. Úgyhogy ha én azt mondom, hogy nincs baja, akkor nincs baja. Ne betegítsd a gyerekemet, köszönöm.
2011. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

törölték azt a hozzászólást.

Azt volt benne: Minek az ilyennek gyerek, aki feltételezi, hogy a csetlés-botlás esetleg bajt is jelenthet? Vagy ilyesmi, és fenn tartom, hogy igen intelligens és művelt lehet az illető, persze cinikus értelemben. Maszturbék-maszturbák vagy mi volt a neve.

De akinek nem inge ne vegye magára.

2011. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért elviszem szemészetre, azzal nem veszítek semmit. Nem olvastam azt a hozzászólást, amit említett az utolsó válaszoló, de üzenem annak, aki ilyesmit ír, hogy oda kell figyelni mindenre a gyerekkel kapcsolatban, sokszor későn derül ki a probléma. Nem hiányzik egy orrtörés, ha megelőzhető.
2011. máj. 10. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!