Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek indult be szülés után...

Kinek indult be szülés után egy évvel a fogyás? Reménykedhetek még?

Figyelt kérdés
Egy éve szültem, soha nem volt gond a súlyommal. 170 cm és kb 60 kg voltam (36 méret). A terhesség utoldó 3 hónapjában kb 25 kg híztam, összesen 35 kg plusszal mentem szülni. Nem tudom, miért jött rám fel ennyi súlyfelesleg, mert tényleg nagyon odafigyeltem, de még a "levegőtől" is híztam. Azóta is folyamatosan kínzom magam, koplalok, sportolok, fogyasztó kezelésekre járok, de semmi eredmény! Szülés után egy hónappal 76 kg lettem, és azóta is annyi vagyok. Már rettenetesen érzem magam, nem tudom, miért nem fogyok le, tényleg mindent megtettem! Szülés előtt elég volt, ha egyszer nem vacsoráztam, és azonnal lement 2 kiló. Soha nem volt gond a súlyommal, bármikor bármit megehettem. Ma már csak emlék, hogy jóízűen megegyek egy szelet vajaskenyeret. Most elkezdtem egy 10 napos léböjtkúrát, ha ez sem segít, nem tudom mit csinálok magammal. Kérlek írjatok, ha van köztetek olyan, akinek szülés után egy évvel indult be a fogyás! Bocs, ha túl hosszúra sikerült, de nagyon kivagyok!
2011. máj. 23. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

170 centi vagyok szülés után 67-68 voltam, mondjuk előtte is annyi, de 12 éve-az első terhességem előtt- még csak 63

Magamtól nem fogytam le, csak akarattal, most 62 kiló vagyok, 2 éve szültem (még szoptatok)


Szerintem az magától nem indul be.

2011. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sportolj és egyél rendesen(!), mert koplalással nem fogsz lefogyni!
2011. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia. Én 168 cm vagyok és a terhességem előtt 54 kg voltam és 80 kg-val mentem be szülni! Mikor kijöttem a kórházból akkor voltam 72,5 kg. Én is rengeteget híztam és én sem tudom mitől, hisz nem nassoltam semmit, csak reggeliztem, ebédeltem és vacsoráztam. Mondjuk én vizesedtem is elég rendesen. Most 14 hónapos a kisfiam és most vagyok 61 kg. Igazából nem fogyóztam, pedig sajnos csak 2 hónapig szopizott a fiam, de magától lement 61-re a súlyom. Csak az a baj hogy most viszont megállt! Én csak reggelizek és ebédelek, este már nem eszek semmit és egyszerűen nem akar lemenni ez az utolsó kb. 5-6 kg! És én is régebben ha ezt csináltam hogy este nem ettem pikk-pakk lementek a kilók! Én azt hallottam hogy szülés után kell egy bizonyos idő mire beindul a fogyás. Amíg úgymond "visszaáll" a szervezet.Hát nem tudom, lehet ha mozognék is hozzá sikerülne fogyni, de az az igazság hogy nekem arra már nincs energiám. Egyedülállóként nevelem a fiam, én vagyok vele egész nap, szóval nincs segítségem. Nem tudtam igazán segíteni neked, de egy cipőben járunk.
2011. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21.23-as vagyok: még abban reménykedek hogy talán ha elindul a fiam akkor majd szaladhatok utána és akkor sikerül még lefogynom. :)
2011. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet hogy nem voltam érthető. Nem várom, hogy magától beinduljon, úgy érzem mindent megtettem azért, hogy fogyjak, és mégsem mozdul meg a mérleg. Szóval minden nap sportolok legalább egy órát (ugrókötél, futás, ha el tudok menni, akkor konditeremben kardió edzés, stb). Szénhidrátszegény étrenddel kezdtem a dolgot, mikor kb fél éves volt a babám. Ez eddig mindig bejött, most nem. Ezek után kezdtem a diétás étrendet, stb, de semmi nem használt. Ezért tartok most léböjtkúrát. A problémám az, hogy mindezek ellenére sem fogyok semmit! Én is hallottam, hogy kell egy bizonyos idő szülés után, és ezért írtam ki a kérdést! Hogy jár-e valaki hasonló cipőben!
2011. máj. 23. 21:35
 6/15 anonim ***** válasza:

55 kg voltam, mikor terhes lettem. 73 kg-mal mentem be szulni, 68 kg-mal jottem ki. Nem zabaltam halalra magam utan sem, megsem fogytam egy dekat sem masfel evig! Vegig szoptattam ezalatt (tehat a szoptatas alatt sem fogy mindenki). Masfel eves volt a kisfiam, mikor a stressz es ejszakazas hatasara lefogytam 60 kg-ra. Ezt nagyjabol tudtam tartani, de lejjebb egy dekaval nem ment.

Szerintem ez egyeni dolog, hogy ki mitol fogy. Egy bizonyos kor utan talan mar nem mukodik ugy az ember szervezete.

A bojt kurakkal is vigyazni kell. 2 utca tavolsagra egy csaj a nyilt utcan esett osszze, es allt meg a szive...

2011. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is kb. 25 kg-ot híztam a terhesség alatt (60-ról indultam) A szülés után 73 kg lettem hirtelen, majd most 73-75 kg között mozgok, már 11 hónap telt el a szülés óta.


Én nem fogyózom, nem tornázom, mert szoptatok és félek, hogyha megvonom magamtól a finom falatokat :) akkor esetleg kevesebb tejem lesz. :) :)


Minden ember szervezete más, lehet hogy még ilyenkor is a hormonok dolgoznak esetleg több vizet tart vissza a szervezet.

De az is lehet, hogy mostmár ez lesz a végérvényes súlyod ha már mindent megpróbáltál és nem mutat kevesebbet a mérleg.


Én is nagyon kivagyok, mert én nagyon vékony lány voltam, mostmeg egy terminátor... :D :D


A terhesség alatt csináltam ilyen terhességi cukorbetegnek való Ch diétát és nekem az megállította a további hízást. A neten ha rákeresel találsz leírást.

Tudom nem segítettem semmit ... de hátha ezt még nem próbáltad.

2011. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem kb 10 hónappal utána indult be a fogyás.


Én is sportoltam, illetve sportolok, legalább heti 3x, valamint napi 3-4 órát sétálunk, egészségesen étkezem.

És hónapokig egyszerűen semmi nem történt, 15 kg volt rajtam.

Most már csak 5.

A legdurvább, hogy én is a cukrosoknak való ch diétát tartottam és hónapokig SEMMI!!


A lényeg, hogy nálam, kiderült, hogy valószínűleg a pajzsmirigyem nem működik tökéletesen, állítólag szülés után nagyon gyakori a pajzsmirigy-alulműködés, ami átmeneti és sokszor magától rendeződik.


mIre eljutottam vérvételre, egyfelől baromi lassan, de beindult a fogyás, valamint kiderült, hogy pont olyan határon van a TSH-m, ami elég emelkedett,(ez utal a pajzsm. alulműködésére) viszont nem olyan magas, hogy ezzel foglalkozzanak.


www.endokrinkozpont.hu


itt találsz erről dolgokat


remélem, segítettem!!

2011. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!!!! Akkor még lehet remény, látom más is van, aki nem rögtön fogyott vissza álmai alakjára. Az is rettenetesen frusztrál, hogy a párom volt felesége 6 kg-t hízott a terhesség alatt, és mikor kijött a kórházból, kevesebb volt, mint amikor teherbe esett, És ezt minden nap hallgathatom itthon :( :(

Jövő héten kedden megyek amúgy endokrinológushoz, pont ma jelentkeztem be, hát majd meglátjuk...

Köszönöm a kedves válaszokat még egyszer.

2011. máj. 23. 22:48
 10/15 anonim ***** válasza:

A búzafű kapszulát nem próbáltad még?

Én szedem, és szerintem ez is segít a kilók leadásában. Sok folyadékot (vizet)iszom mellette.

2011. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!