Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabad laktoz erzekenysege...

Kisbabad laktoz erzekenysege hogy derult ki? Tunetek jelentkezese utan vizsgaltak ezt?

Figyelt kérdés
Elsosorban tapszeres babakra gondolok, hisz anyatejesnel el kell hagyni a tejet, tejtermeket, tudom.
2011. máj. 30. 23:20
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
2 es fel honapos, tunetei: eves utan szornyu hasfajas mindig, puffadas. Nem minden nap, de gyakran viz szeru szeklet, amit nehezen, sirva nyom ki. Csak tapszeres.
2011. máj. 30. 23:22
 2/31 anonim ***** válasza:
nekem öcsém volt az.véres volt a kakija.elmentek orvoshoz,kapott gyógyszert.azt be kellett neki adni szopi elött.és elmult neki aztán és 3 éves koráig cuclizott :)
2011. máj. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ilyen tünetek utalhatnak rá. Háziorvoshoz vidd el, csinálnak székletelemzést, amiből következtethetnek erre.

Nekünk tejfehérje allergia gyanú áll(t) fenn, szintén székletvizsgálat volt, és most is az lesz (lassan 2 éves)

2011. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, remélem, nem kapom megint azt az orvostól, hogy gyakori tünetek, majd kinövi. Nem értem, miért kell egy széklet vizsgálatért könyörögnöm. :(
2011. máj. 31. 14:54
 5/31 A kérdező kommentje:
Már ekcémás is, nagyon jó! Néha nyálkás széklet is. Tej allergia vagy tejcukor érzékenység lehet ez? Orvos szerint nincs összefüggés a tüneteink között, vélemények?
2011. jún. 7. 19:14
 6/31 anonim ***** válasza:
Az enyém elméletileg tejcukor azaz laktóz érzékeny. Neki is nagyon fájt a hasa, szopi mellé kapott laktáz tablettát és elmúlt neki, de mivel még nincs egy éves, a vérből vett teszt negatív lett. A tejcukor érzékenységnek hasfájás, hasmenés a tünete, a tejfehérje érzékenység viszont okozhat bőrtüneteket, ekcémát is. Ha a dokid ennyire béna, akkor vidd inkább egy másik orvoshoz, vagy magán orvoshoz, vagy kórházi szakrendelésre, mert kezeletlenül elég sok problémát okozhat mindkettő.
2011. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Szerintem is irány egy másik orvos, akár egy kórház ambuláns szakrendelése, ahol nincs beutaló kérés (mivel ekcémás, akár bőrgyógyászat irányból is el tudsz indulni). Nem szeretnélek elkeseríteni, de amit leírtál, az klasszikus táplálékallergia tünetegyüttes.
2011. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Lehet felszívódási zavar is, az okoz evés után hasfájást, és vizes kakit:( Én a helyedben elmennék egy magán gastroenterológushoz.Oda nem kell beutaló, a gyerekorvos beleegyezése, semmi!Első a gyerek, hogy ne szenvedjen!Nálunk is csak gyanú van a tejérzékenységre.Az egyetlen tünete az volt, hogy nagyon lelassult a súly gyarapodása, és a vérképében az allergiát jelző fehérvérsejt picit emelkedett volt.Egy laboros ismerősöm szerint akár mérési hiba is lehet.Ennek ellenére 2 hónapja tejmentes étrenden van szegénykém.Már 8 hónapos, és ehetne már sajtot, túrót, joghurtot, babapudingokat, tejbegrízt, tejpépeket. (ami mindig is a kedvence volt)A szívem szakad meg!A vicces, hogy soha semmilyen gondot nem okozott nála a tejpép, amikor még ehetett.Se hasfájás, se hasmenés, se légúti tünet, se bőrkiütés.Semmi!És azóta se hízik úgy, ahogy kéne, hogy diétáztatjuk.Szóval szerintem csak genetika, hiába diétáztatják..A doki szerint ilyen pici babánál nem végeznek allergia tesztet, így marad a feltételezés..és a türelem.
2011. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, külföldön élek, már 3 orvos hajtott el. Nagyon el vagyok keseredve, most is itt sír az ölemben, én meg vele. :(

Holnap elmegyek az orvoshoz és addig nem tágítok, míg nem tesz valami érdemlegeset. Egyébként a következő válaszokat kaptam: hasfájás általános babáknál, elmúlik. Nyálkás széklet biztos kicsit náthás nem vettem észre. Ekcéma ilyern korban bármire kijöhet. Viz szerű széklet, na ez volt a legnagyobb: "hmm, ez furcsa" majd átsiklott felette. :(

2011. jún. 7. 20:00
 10/31 anonim ***** válasza:

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 05-31 12:39


nekünk is ennyi idősen derült ki a tejfehérje allergia!de minden(széklet,vér) érték negativ volt!!a diéta hatására volt csak javulás,igy derült ki.

2011. jún. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!