Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gondolta már úgy valaki, hogy...

Gondolta már úgy valaki, hogy nem kell több gyerek?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, nem azért mert nem szeretem a kislányomat, mert imádom, és nagyon sokat vártam rá mig megszületett. De most úgy érzem, hogy teljesen kitölti az életemet, és nem szeretnék második babát. Meg hogy őszinte legyek ebben az 1 évben mióta meg van a babánk nem sok segítségem van. A szülők vídéken, a párom meg vagy dolgozik, vagy itthon van és alszik, vagy tv-zik. Néha úgy érzem, hogy csak magamnak szültem, ezért is gondolom,hogy még 1 babával nem bírnék el.
2009. márc. 23. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szules alatt vegig ez az erzesem volt:-)
2009. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Én is így voltam vele, de mostmár megváltozott. Mikor hazahoztam a kisfiamat, iszonyatosan nehéz volt. Akkor megfogadtam, nem lesz másik gyerek. Most még csak 3 hós, de már másképp gondolom. Ugyanolyan nehéz most is, sőt... (semmi segítségem nincs, szó szerint!). Eddig hasfájós volt, most meg szinte egyáltalán nem alszik nappal,éjjel meg későn fekszik, 2x szopizik, és reggel 7-kor már beindul ismét a nappali műszakom. Mégis szeretném, ha lenne testvére. (később legalább együtt játszanak majd, és nem nekem fog könyörögni, hogy játszak vele, mikor pp dolgom lenne. :) ) Visszanézem a kórházi videókat és máris sajnálom, hogy így elröpült az újszülött korszak. :) Olyan gyorsan nőnek a gyerekek. :)
2009. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hát szerintem gondolunk erre mi nők mert magunknak szüljük bocsi biztos van kivétel!!! A férfi azt csinál amit akkar És ö minket lát hibásnak mi meg öt!De kicsit vigasztal hogy másnál is így van hogy tévézik hát nekik csak az a hétvégéjuk van szabad ki kérik maguknak mintha mi nem is dolgoznánk .
2009. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Megértelek. Mi is sokat vártunk a kisfiamra és folyamatosan a két véglet között ingázom. van mikor úgy gondolom rögtön szülnék még egy babát, van amikor -mostanában egyre gyakrabban-azt gondolom, várjunk még azzal a másik babával. 1 éves az én kisfiam is, egyre élénkebb, érdeklődőbb, így is 100%-ban kitölti az életünket, ezért arra jutottam mostanában hogy legyen 3-4 év a két Picur között, az ideális segítség nélkül is, mert az ugye nekem sincs. Bár az esélyt folyamatosan megadjuk, hisz tablettát nem szedek, minek, így akkor jön a Picur amikor akar...mint említettem nem vagyok az a termékeny típus :(
2009. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
anyukám szokta mondani az apádnak a szerencséje hogy a többi féfi se külömbb mindnek van hibája :)))
2009. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!Ezen én is gondolkoztam,hogy nem kell több gyerek,nehéz és kemény szülésem volt!Alig tudtam magamról napokig,hetekig lábadoztam,sebem is nehezen gyógyult!Nekem 3,5hónapos a babám és ha ránézek,akkor arra gondolok,hogy akarom még sokat:).Sajnos csak császár jöhet szóba,így 1-et még bevállalok,de csak altatásban:(.

Én a szüleimnél lakok,párom is a szüleinél,így ritkán látjuk egymást!Nekem se sok a segítségem,pedig éjjel elkélne!

Ha gondolod írj!

Csilla

2009. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt Én is éreztem amikor az első fiam született aztán három év múlva mégis megszületett a testvére.Nagyon jó volt és nagyon nehéz is de megérte. Segítsségem nekem sem volt.Most 17 és 14 évesek és itt nem álltunk meg most 5 hónapos a harmadik kisfiam és a nagyok imádják.
2009. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát sokszor eszembe jut ez nekem is!

Az én kisfiam is 1 éves, és egész nap egyedül vagyok itthon vele. Ráadásul borzasztóan eleven és állandó foglalkozást igényel, mert különben vagy valami veszélyes dolgot csinál, vagy csak egyszerűen ordít, mert unja magát. Imádom, de sokszor teljesen kikészülök az álmatlan éjszakáktól és a fárasztó nappaloktól. Egyébként pedig egy kicsit attól félek, ha lenne még egy gyerekünk, akkor nem tudnám már ugyanazt megadni a kisebbiknek, mint neki. Igazságtalan pedig nem szeretnék lenni, mert sajnos a környezetemben láttam már több olyat, hogy a kisebbik testvérrel fele annyit sem foglalkoztak és ez érződött felnőttkorában is rajta. Szóval ha lesz is másik kisgyerekünk, majd csak akkor, ha a kisfiam már egy kicsit nagyobbacska és önállóbb.

2009. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szia

megrtelek, nekem sincs segitsegem a csalad reszerol es a ferjem segit ha itthon van, de delelott es delutan dolgozik...szoval...en is nagyon szretem a kislanyomat, most 3 honapos mult de az elso 8 hetet atorditotta az eletebol, hasfajos volt es meg mindig sokat sir, foleg ha nem tud aludni, erzekenyebb fajta. en is nagyon kimerultem, es hat a csaladi elet sem az igazi, mert a ferjemmel mindketten allando szolgalatban vagyunk ababa melett es nekem meg faj az egyuttlet a gat feszit. de azert neha eszembe jut, h az az igazi ha tobb gyerek van egy csaladban, csak nem ertem honnan lehetne energiam meg egy gyerekre???

2009. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hajaja! De még hányszor eszembe juttt ez az elmúlt lassan 11 hónap alatt. Tök egyedül vagyok, ráadásul a lányom nem egyemberes gyerek. Akkor érzi jól magát, ha min. ketten vannak körülötte. És nagyon sírós kicsi baba volt, de fogalmam sincs miért. Én sokszor mondom a férjemnek, hogy nekem nem kell több gyerek, pedig ezt a kis ördögfiókát imádom. Ő a mindenem, de nagyon nehéz így egyedül. Szerintem ha lesz is később, mert előbb ez az egy legyen kicsit önállóbb. Én is fiatal vagyok még, szeretnék még kicsit dolgozni, emberek között lenni, aztán jöhet a második.

Kitartás, én megértelek.

2009. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!