Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen 10 hónapos babátok...

Milyen 10 hónapos babátok heti étrendje?

Figyelt kérdés

Pl. heti 1 májas kaja, heti x tészta, heti x halas....

Köszönöm!


2011. jún. 28. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Változó, ilyen fixen nincs tervezve. Általában 2 napra főzök neki. Ma pulykamellből csináltam neki zöldséges ragulevest, ami maradt vagy vacsira eszi, vagy holnap ebédre. Tegnap zöldbabfőzelék volt csirkemellel. Májat kb. heti 1* kap, de ha marad másnapra akkor másnap is azt eszi. Kb. heti 3-4* raguleves mindenféle zöldséggel, 1* tésztás vagy rizses, a maradék napokon meg főzelék (tök, spenót, zöldbab, cukkini, krumpli) hússal.
2011. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

vehetsz ki a ti kajátokból is már nem kell anyira külön főzőcskézni ha már 10 hónapos!


Mi pl paradicsomos húsgombóc (vagy ha főzni akarsz paradicsom mártás párolt csirke) csak nem fűszerezel annyira! Borsóleves grízgaluskával csirkemellel! Húslevesek, grízestészta, Te tudod hányszor eszik tápszert vagy tejcsit még egy nap de ha jól emlékszem már 2-3 étkezést ki kell váltani főtt kajával 10 hónaposan! 1 évesen "kell" azt egye amit ti főtt kaját+ gyümiket még!

2011. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

második vagyok!

heti egyszer mindent beiktathatsz! az lenne igazából a helyes étkezési szokás! hal máj csirke főzelékek levesek, ragulevesek. Védőnőnk mondta hogy ilyenkor már lehet ha nem méreg erősen eszel vagy túl sósan! Adhatsz neki a tietekből! Nekem már a szaftos tésztát ette 10 hónaposan ebédre meg vacsira.... sűrű leveseket is adhatsz neki (gúlyás, húsleves sok tésztával, ragulevesek) tésztákból bolognai tésztát is lehet (üvegesben is van már mielött rosszul lennél) :D !

2011. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. júl. 2. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!