Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjam 2 hónapos babának...

Hogyan adjam 2 hónapos babának a Normaflore-t?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka óta megy a pici hasa, de semmi más panasz nincs. Fáj tőle a hasa időnként, olyankor nyűgös, de amikor ez nincs, akkor mosolyog, jó kedvű. Láza nincs, tehát semmi egyéb jel, csak a hasmenés. Az orvos reggel a Normaflore-t tanácsolta, napi 1 ampullát. De hogyan adjam neki? Most egyszerűen a szájába nyomogattam bele, mivel műanyag, nem sérti fel a szájacskáját. Úgy tűnt még élvezte is. :) De azért így kb. a 10 % mégis kijött. A leírásban az van, hogy tegyük szörpbe, teába, vízbe. Az a gond, hogy ő még annyit nem iszik, amibe érdemes lenne belekeverni. A hasmenés miatt megkínálom vízzel, de sokat nem kér. Az jó megoldás lehet, ha pl. amikor eszik, beleteszem egy kisebb adag tápszerbe, hogy azt tuti mindet megegye, és utána kapja meg a rendes kajácskát? Vagy ti hogy adnátok neki?
2011. júl. 1. 16:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet, hogy a tápszerébe teszed, vagy esetleg kis műanyag kanállal is megpróbálhatod beadagolni, biztos ügyesen behörpinti majd.:)
2011. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
én simán a szájába nyomtam mert ízetlen! Meleggel meg nem lehet elméletileg összekeverni (tápsszer) doki azt mondta... Ha sokat nem iszik még akkor meg főleg előnyösebb így
2011. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én is most a szájába nyomtam, de nem tudom megakadályozni, hogy valamennyi így ne jöjjön ki, ez a bajom a kiskanállal is. Vagy inkább egy kevés kijön, az jobb, mintha a melegbe teszem, ami ezek szerint nem jó?
2011. júl. 1. 16:19
 4/18 anonim ***** válasza:
pici adagokban mondjuk ötszörre nyomod le neki az nem baaj! meg ha 1-2 csepp visszajön sem akkora gond! nekem azt mondta a doki hogy ne tegyem meleg kajába
2011. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nekem sajna nem mondott reggel a doki semmit, csak hogy napi 1. Nem tudtam milyen kiszerelés, ezért nem jutott eszembe megkérdezni. De akkor maradok a szájába nyomós módszernél, most is kb. 5-6-szor nyomtam be neki, mire kifogyott és a nagy részét végülis lenyelte.

Köszi a válaszokat! :)

2011. júl. 1. 16:29
 6/18 anonim ***** válasza:

Simán a szájába kell nyomni, ha nem akarja lenyelni, picit az arcára fújsz, és reflexből nyelni fog.


Keverheted a hamijába is, ha cumisüvegezel, kevesebbe, amit biztos megeszik, esetleg kiskanálról a szájába csak a Normaflore-t.


Enyémnek fájt a hasa tőle, próbáltuk, hogy felét én, felét ő ittuk, de így is, elvileg nem fordulhat elő ilyen, gyakorlatilag meg mégis.

2011. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

De...szerintem a hígabb széklet nem feltétlen hasmenés, hisz csak folyadékot kap, mitől ne lenne híg?


Ha más tünet is van, akkor gyanakodj bélrendszeri gondra.

2011. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell ilyen picurnak probiotikum, ha antibiotikumot szedett esetleg, amúgy nem...
2011. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem hígabb a széklete, hanem konkrétan hasmenése van. Eddig napi kétszer volt kaki, vagy egyszer, most pedig minden evés után szinte, és sok esetben kimondottan vizes áttetsző a vége. Ez nem csak híg széklet.

Az orvos javasolta a normaflore-t, csak okkal tette, nem arra vonatkozott a kérdés, hogy kell-e neki, hanem, hogy hogyan adjam be, ahogy a lepraktikusabb. :)


Az arcra fújás viszont jó ötlet, köszönöm kipróbálom!

2011. júl. 1. 17:14
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyébként mi az, hogy csak folyadékot kap, mitől ne lenne híg? A babáknak nem folyékony a széklete, főleg nem ennyire, csak tudom, ha két hónapja cserélem a pelusokat. Feltűnik, ha más az állaga. Előtte rendes, ahogy írni szokták krémes állagú volt a kakija, sőt pont az volt a baj időnként, hogy nehezen jött ki, mert túl kemény volt... Ha nem értesz hozzá, akkor szerintem ne írj, főleg hogy nem is a kérdésre válaszoltál.
2011. júl. 1. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!