Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az örökbefogadás...

Mit gondoltok az örökbefogadásról?

Figyelt kérdés
Lányom 1 éves, örökbefogadnánk egy kis árvababát testvérnek. Férjem ötlete volt én egy kicsit tartok a gondolattól, nem tudom, mire számíthatok.
2009. márc. 28. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet nagyon:) Legalább segítesz olyan gyermeknek, aki nem kapna máshonnan törődést, szeretetet.Mi is ezt tervezzük majd később, mivel második babát nem szülhetek.

Gondolom, aggályaid vannak, hogy nem a te véred, de egy gyermek jelleme, személyisége kevéssé kódolt, inkább a nevelés hat rá. Szóval sok sikert kívánok hozzá!

2009. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen pozitívat gondolok róla. Attól, hogy elsőre megrémültél a gondolattól ne ijedj meg. Környezetemben többen is fogadtak örökbe, de egyik családnál sem egyik napról a másikra történt az elhatározás. Ez is egy ugyanolyan folyamat mint amikor az ember eljut odáig, hogy saját gyereket akár.
2009. márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A Gólyahír Egyesület és a Bölcső Alapítvány (biztos, hogy van még, én erről a kettőről tudok) újszülöttek, NYÍLT örökbefogadásával (is) foglalkoznak.

Rajtuk keresztül megismerheted a szülő anyát, körülményeit stb. (Gondolom ezzel kapcsolatban is vannak aggályaid.)

Egyébként én nagyon szép dolognak tartom, én is úgy gondolom, hogy ha valamiért nem lehetett volna babám, vagy csak egy, akkor biztos, hogy örökbefogadtunk volna.


Nem tudom, hogy hallottál-e az ún. nevelőszülőségről, amikor hivatalosan nem lehet a ti gyereketek - mert általában nem mondtak le róluk a szüleik - ti "csak" nevelitek. Sokkal több ilyen gyerek van, mint örökbefogadható... Nekik csak ez az egyetlen lehetőségük, hogy családban legyenek. A TEGYESZ-en tudnak ebben (is) segíteni.

[link]

[link]

2009. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy nagyon jó ötlet és szép tett, hogy esélyt adsz egy árva babának, hogy szerető szülők mellet nőjőn fel. Szerintem sok esetben a vér nem számít csak az, hogy milyen nevelést adsz a gyereknek. Ismerek minta szülőket akiknek saját gyerekük nagyon elütütt tőlük.
2009. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nagyon szép gondolat. tudnotok kell azonban,hogy a szoros értelmében vett árva valószínűleg nem kerülhet hozzátok,mert ők,ha nincs olyan családtag,aki gondoskodhatna róluk a kora vagy anyagi helyzete miatt,akkor a gyermekvédelem rendszerében maradnak,nem mondanak le róluk a hozzátartozók,így nem örökbeadhatók. az adoptálható kicsik többnyire a szülőanya által nem vállalt vagy a rossz családból kiemelt gyerekek közül kerülnek ki.
2009. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy boldog, négytagú családra számíthatsz:) Ne félj tőle, készítsd fel időben a kislányodat és légy büszke magadra, amiért esélyt adsz egy elhagyott gyermeknek a boldogulásra!
2009. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!