Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dörmi kismackóban nem gáz...

Dörmi kismackóban nem gáz hogy tojás van és babám még nem evett fehérjét?

Figyelt kérdés

Védőnőnk azt mondja tojásfehérjés ételt ne adjak másfél éves korig, de inkább kettőig, viszont én adnék neki Dörmi kismackót de abban van tojás. Szerintetek mennyire kell komolyan venni az. Egy éves lesz a fiam a hónapban.

Köszönöm


2011. júl. 9. 14:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bocsánat kitörlődött a mondat fele: mennyire kell komolyan venni az ilyen szigorúan hangzó ajánlást hogy másfél-két éves korig tojásosat ne?
2011. júl. 9. 14:55
 2/12 anonim ***** válasza:

Majdnem egy évesen az én fiam már kapott tojásos dolgokat.

Sárgáját már korábban is, fehérjét ez időtájt kóstolta meg. Nem volt belőle semmi probléma!


(Az már más kérdés, hogy nem Dörmivel vezettem be nála... Sőt ebben a korban még Dörmit nem is kapott.)

2011. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de idióta a védőnőd. A 15 hónapos oltás előtt be kell vezetni a tojásfehérjét, mivel az tartalmazza. Egy év körül a főtt tojás fehér részét beleaprítottam a főzelékbe, majd pár nap múlva ismét. Onnantól eszik mindent amiben van tojás.
2011. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1,5-2 éves korig? van allergiás a családba?

Én úgy tudtam, h egy évesen lehet bevezetni. Én akkor tettem és semmi baja nem volt tőle.

2011. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nincs allergiás. Én is észrevettem hogy védőnőnk sokkal aggódósabb és óvatosabb, mint kéne :)

Szerintetek megkóstolhatja a Dörmit? (tudom hogy nem a legegészségesebb, nem tömném vele, nem erről van szó szóval senki ne értse félre és kezdjen ötletelni a házilag készített receptektől kezdve a minek a gyereket hízlalni-ig, szoktam neki sütni itthon de most konkrétan az érdekel hogy az ajándékba kapott Dörmit megeheti-e egyáltalán :))

2011. júl. 9. 15:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha babapiskótát lehet 6 hónapos kortól adni (márpedig lehet a védőnőnk szerint is, aki egy nagyon tapasztalt, okos, 2 gyerekes nő), akkor közel egy évesen miért ne? A babapiskótában is van tojás, és én már adtam 7 hónaposan a lányomnak,semmi baja nem lett tőle!Most 9 hónapos múlt, és én is gondolkodtam a Dörmin, de én a benne lévő kakaópor miatt nem mertem venni.Közel egy évesen már be is kell vezetni a tojást!!Nézz utána a hozzátáplálási táblázatoknak!Az összes azt írja, hogy 8 hónapos kortól kaphat a pici főzelékbe tojássárgáját.Szóval adhatod!De azért én se ezzel kezdeném, hanem rendes tojással főzelékbe, először kis mennyiséggel.Figyeld, és ha nincs tőle baja, úgy sem, ha emeled az adagot, egész nyugodtan!Egy majdnem egy éves kisgyerekről van szó!És ez is olyan dolog, hogy mindent lehet, ami nála nem okoz panaszt.Ezt a gyerekorvosunk mondta, aki 22 éve van a szakmában.
2011. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs tojásallergiás múlt a családban akkor állítólag 12 hónapos kor után lehet adni ez a hivatalos.


Mi kb 11,5 hónaposak voltunk amikor először adtam neki olyan ételt amiben volt tojásfehérje is. Nem lett semmi baja.

2011. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én már 10 honaposan adtam, tojásos nokival kezdtem:) semmi baja nem lett, nekünk a védönönk mondta hogy adjak neki egy évesen bundás kenyeret a 15 honapos oltás miatt. nálam tejérzékeny a kisfiam, igy nem tudom mi van a dörmiben, én ezért nem adnám, de sztem ha evett már babapiskotát, add neki, egy falatot, ha holnapra nem üti ki, add neki holnap a többit.
2011. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, végül uzsira kapott belőle három pici harapásnyit és meglátom hogy reagál rá, ha nincs semmi különös akkor legközelebb majd kap még, mert borzasztóan szerette, de nem szeretném ha rendszer lenne mert valóban elég édesnek és inkább édességszerűnek, mint egészségesnek tűnik :)

De az ember időnként kényeztetheti magát finomsággal, akkor a picinek is jár néha :)

2011. júl. 9. 19:14
 10/12 anonim ***** válasza:
sztem azzal nem a tojás a probléma, hanem az hogy tele van tartósítószerrel és szörnyen mű íze van ,de te tudod
2011. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!