Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti, nevelés kérdés?

Hiszti, nevelés kérdés?

Figyelt kérdés

Hol van a határ? Mikor mondjátok, hogy csak hiszti, s nem szabad hagyni, hogy ő irányítson?

Kisfiam 7,5 hónapos, nagyon mozgékony, pörgős baba. Soha nem voltam a sírni hagyás híve, csak velem tudott elaludni, kivettem a járókából ha sírt, inkább cipeltem magamon. Az még oké, hogy a babakocsiból fél órán belül kikönyörgi magát, de már a mi ágyunkban sem tud este elaludni, pedig egy óráig csak cumizik a cicin. Kiságy kizárva, úgy üvölt, hogy az kegyetlen. Veri a fejét a rácsba, stb. Ha kiveszem, rögtön abbahagyja.


Olyan nehéz megállapítani, hogy csak hiszti, vagy valami baja van..mert ha kézben van, egy hangja sincs...De ha vmi baja van, segíteni szeretnék neki.

De......Nagyon nem szeretném, hogy elkényeztetett, hisztis baba legyen...


Szerintetek tűrjek még és jobb lesz a helyzet, vagy már nevelni kellene rendesen?De hogyan?Ekkora gyereknél hogyan csináltátok?


Pl. az elmúlt 6 hétben 6 foga bújt ki. Biztos ettől is hisztis...De mindig van valami ugye, amire fogni lehet..Meleg, hasfájás, rossz nap, fejlődési ugrás, stbstb...


A fiam nagyon határozott személyiség. Mit javasoltok?


2011. júl. 12. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

szia!

ne haragudj, de ez a böjtje annak, hogy eddig ő volt az úr.


nem kellett volna kikapkodni, sem a járókából, sem a babakocsiból.


olvasd el a suttogó titkait, sztem nagyon jó, hasznos ötletek vannak benne.

2011. júl. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Ez hiszti, itt az ideje meghúzni a határokat.

Egy másik kérdésre is válaszoltam, most bemásolom. A lényegét nézd csak, más a szitu, de én mindig ezt a módszert alkalmazom. És persze csak akkor, ha biztos vagyok benne, hogy nincs semmi gondja, baja.


"Én most pont ugyan így vagyok a fiammal, csak már 6 hónapos. Múlt héten beteg volt és tény, hogy jobban foglalkoztam vele. Nem volt kézben, de együtt játszottunk egész nap. Persze rákapott és azóta hisztizik. Kő kemény hiszti. Ma jött el a napja, hogy véget vessek neki és már sikerült is. Itt hagytam a járókába, ahogy eltűntem a szeme elől üvöltött. Eltartott kb. két percig, majd hallottam, hogy játszik. Ekkor oda mentem hozzá, megdicsértem, megittam, megszeretgettem, majd újra otthagytam. Újabb üvöltés, újabb két perc hiszti és újra hallom, hogy játszik. Most hagytam, kb. 5 perc játék után mentem oda hozzá újra megdicsértem, megszeretgettem, majd megint ott hagytam és csodák csodája nem volt ordítás. :)

Persze arra nagyon figyelek, hogy napi 2x legalább legyen olyan időszak, amikor ketten játszunk. Ilyenkor sokat ölelgetem és szeretgetem. :)"

2011. júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek: lehet, hogy igazad van, ő volt az úr...de csak mert én nagyon ellene vagyok, hogy sírni hagyjuk. Pl. az első 3-4 hónapban nagyon hasfájós baba volt, persze, hogy nem hagytam sírni. Babakocsiból nem veszem ki rögtön, ölbe sem, de mikor az utcán, boltban torkaszakadtából üvölt, hát valóban kiveszem. Nyűglődni mindig hagyom, de ha már csak sír úgy hogy azt hiszem mindjárt megfullad...Ti otthagynátok? Vagy mikor veri a fejét a rácsba..

Nem csinálnék másképpen semmit. De innentől én is érzem, hogy oda kell figyelnem.

2011. júl. 12. 15:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha baja van, akkor hiába veszed fel, attól még látni rajta, hogy valami zavarja, bár a kézben jobban elvan. De ha totál elmúlik, akkor semmi baja, csak ő a kis király.

Próbáld szoktatni, hogy egy helyiségben legyetek, de ne érj hozzá, ne hordozd. Igy játszatok, beszélj hozzá.

Altatás nehéz ügy lehet, akkor is a hangoddal próbáld nyugtatni és ottléteddel, de ne érjetek hozzá különösen nem felvenni. Próba szerencse.

2011. júl. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat amúgy!:) Ezt tőlünk örökölte, nagyon önfejű..
2011. júl. 12. 15:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Második válaszoló nagyon jókat írsz, ezt már én is próbáltam, de egyenlőre nem működik. De mindig újra meg fogom próbálni, köszi!
2011. júl. 12. 15:50
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Második vagyok.

Mindenképpen kitartás kell és kemény anyai szív. Borzasztó hallani, ahogy üvölt... nekem is nagyon nehéz. De meg kell lépni mindenki érdekében. Itt írták már, hogy a hangodat is használhatod... az is nagyon jó, bár nálunk ez nem jött be. Próbálkozni kell kitartóan és nem szabad engedi neki. Hamar megtanulják ám, hogy mit hogyan lehet. Okosak és nagyon raffkósak ám a picik! :)

2011. júl. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
ez nem hiszti! ahhoz még kicsi! szerintem arról van szó, hogy fáj a foga, ettől nyűgös és pontosan tudja, hogy kis nyafival anya, apa ugrik. picit keményíts be de azért nem kell túlzásba vinni!
2011. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
arról nem is beszélve, hogy pont itt a szeparációs szorongás ideje. olyankor nem szabd eltűnni előle ahogy az második írta, azzal csak rontasz a helyzeten. lehet már benne vagytok, akkor nem kell sok és lecseng :/
2011. júl. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Oké, kitartok...Én is biztos vagyok benne, hogy ez hiszti, de azt nem hiszem, hogy úgy kell kezelni, hogy sírni hagyjuk. Igyekszem szigorúbb lenne, de pont ez az, hogy szeparációs szorongás is lehet az oka.

Csak mint mondtam, mindig van valami ok ugye..

Félek, nehogy elrontsam és mire észbekapok, már késő..

2011. júl. 12. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!