Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sírdogál, nyöszörög és...

Miért sírdogál, nyöszörög és akar állandóan felülni a baba szopizás közben?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos, de tulajdonképpen már az elejétől. Pár másodperccel a szopit elkezdve, de néha később kezdődik. Hol gyakrabban, úgy, hogy szinte már lehetetlen az evés, hol ritkábban.


Amikor 3-4 perc után, azt gondolom, hogy a másik mellem kell neki, talán már nehezebben folyik a tej, és ez gyakran be is jön: a másik mellen nyugodtan továbbeszik. De nem mindig.

Arra is gondoltam, talán túl gyorsan eszik, vagy a mellemből túl gyorsan jön a tej, és nem tudja olyan gyorsan lenyelni, és ez valahogy hasfájást okoz. (?)

Az is felmerült bennem, talán ilyenkor nem is éhes, hanem fáradt, vagy fáradt+éhes, mert sokszor elalszik szopi közben (már a születésétől, de egyre ritkább ez), de mivel mérjük, tudjuk, hogy eszik is, és talán a fáradtság miatt nyűgös. (?)

Vagy a hasfájós időszak "enyhe változata" húzódott el? (Az első 4 hóban volt.)


2009. ápr. 5. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


4 hónapos a picim, és ugyanezeket a kérdéseket teszem fel magamnak, nap, mint nap!

Szerintem a hasa csikar, mert gyakran pukizik is. Most ki fogom próbálni a Normaflort, illetve az espumisan cseppeket; kíváncsi leszek lesz-e változás.

Szerintem a tejcsi mennyiségével nincs baj, mert akkor is csinálja, ha teljesen tele, feszül a mellem.

Várom én is a többiek válaszát, hátha okosabbak leszünk! Addig is kitartás! ;)

2009. ápr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi volnék,hogy miért csinálják ezt.Az én babikám tápszeres,4 hónaposan kezdödött és 9 hóig tartott.Nem volt mindennapos eset.Orvosokat kérdeztem,csak tippeket adtak.Nagyon féltem,egy evésnél az összes cumisüveget befogtuk,hátha szinpibb,de nem kellet.6 hósós csöröspohárbol sikerült,de többet nem.Tápszert is cseréltünk,megkostolta és ordititt.Késöbb nyugodtan probáltam,és ha elkezte megint hagytam ,hogy felüljön,böfizett egy nagyot és folytattuk tovább.Közbe bohocot csináltam magambol,grimaszkodtam,stb.és szép lassan elfelejtette,hogy nem akar enni.20-30 -at meghagyot az már nem zavart.
2009. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam volna, hogy megint "jól feltettem a kérdést"... Hát akkor várjuk azok válaszát, akik erre megoldást találtak vagy tudnak!


Megkérdezhetem a második válaszolót, hogy tehát akkor ő úgy látja, figyelemeltereléssel oldódott meg?

Az én kicsim is gyakran pukizik, és felmerült már, hogy jobb lenne ha többet büfizne, ha ez gyorsabban történne.

2009. ápr. 6. 09:34
 4/15 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Kipróbáltam a figyelemelterelést: énekeltem a Tavaszi szél-t. Tény, hogy tovább evett, de lehet csak cumizott, a vége megint egy nagy lilulófejes kiáltás+puki lett, majd egy nagy büfi. Mérni, nem mértem, de szerintem nem evett sem többet, sem kevesebbet, mint eddig.

Próbálkozom, ha jutok még valamire, írok!

2009. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok.Nekem többségében bejött.Ja meg a dokinő mondta 6 hónaposan,hogy vegyem el a harmadik tápszert,igy csak reggel és este kapott.Nem kell sok folyadék,150ml/kg naponta.Babakaja,tejpép stb.beleértve.Igazuk volt,mikor este nem akart enni csak 20 ml és ellökte az üveget,letedtem aludni és vártam mi történik.Semmi:reggel 7 ig aludt.Hozzáteszem mi 6 honaposan 7.5 kg-ok voltunk,ami sok.9 hónaposan 9.53 kg,érkezett a hányás hasmenés több mint egy kg-ot fogyott,10 hónaposan 8.90 kg volt.De viszont azota rendesen ezsik.A napi adag 1000 g.1 évesig azt nem szabad átlépni.A 6 hósnak kevesebb.Egy évesek vagyunk és 10 kilók.Sok sikert!Remélem nem vékonyka babátok van,mert akkor fogalmam sincs?
2009. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Figyelemeltereléshez: ha nálam van, apuka bohóckodására szokott figyelni, ha apánál, akkor rám figyel... Okos kislány, így vonja magára mindkettőnk figyelmét:))

Nagyon érdekli minden, úgyhogy mindig újdonságokkal kellene evésnél előállnom. Pl. tegnap a kiságy mellett ettünk, erre a kiságy rácsára belülről kötött védőn a masnit piszkálta, én meg minden módon ami eszembe jutott próbáltam visszaterelni figyelmét a cicire - se ének, se grimasz nem használt :), végül lementünk oda enni, ahol eddig. Ha már valami új dolog kerül oda, pl egy más csomagolású pézsé, más mintájú pelenka (arcát letörölni), eddig csak elvonta a figyelmét.

Gyakran énekelek neki máskor is, pl. peluscserénél egy darabig oké.

Köszönöm a válaszokat és kíváncsi vagyok a fejleményekre + természetesen minden további hozzászólásra! Várom az első hozzászóló eredményeit, ha lesz, és természetesen ha mi jutunk eredményre én is írok.

2009. ápr. 6. 14:48
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első vagyok.

Nálunk ez az éneklés egyelőre bejött, de nagyon sokáig szopizik így; szerintem a végén már csak cumizik, és élvezi, hogy énekelek neki...amúgy nagyon sokat durogatott ma is:( szopi elején is :(Majd még holnap is jövök, írom, hogy mizu:) Kitartás:)

2009. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
:) Kipróbáltam a Tavaszi szélt, hátha spec. ez a dal a titok nyitja - mintha az időjárásjelentést mormognám :)... Grimaszolgatást is - erre még az evést is abbahagyta, egy pillanatra furcsán nézett, majd újra a régi nóta, felülés...stb.
2009. ápr. 8. 14:14
 9/15 anonim ***** válasza:

Hahó!


első vagyok. espumisan+normaflort adom neki 2 napja. minden simán ment, egészen ma estig, amikor szerintem nagyon le volt fáadva, és megint csinálta az erölködés-kifeszítés, cicikiköpés, pedig tele volt tejjel....annyira felhúzta magát, hogy elaludni is nehezen tudott....tavaszi szél sem jött be...


remélem holnap jobb lesz, bár mondom egész nap szépen szopizott...mondjuk durrgogot a kis popója rendesen a normaflórtól...


még egy tipp: a védőnőm szerint akkor csinálják ezt, ha az anyuka menstruál....hát nekem amúgy volt valami, de csak pecsételésnek nevezném...

remélem jól vagytok! szia

2009. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Menses nem hiszem, mert nekem még meg sem jött, meg akkor 6 hónapot végig kellett volna menstruálnom :))...


A hasfájásban azért vagyok bizonytalan, mert éjszaka (álometetéskor) tök nyugisan eszik, pedig hallom a hangokat...

Akkor az lehet az ok, ha túl fáradtak, ha túl sok inger érte őket és "túlpörögnek"(?)

Mondjuk az enyém nem esik túlzásba alvásidőt tekintve.

2009. ápr. 9. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!