Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babának babamosoly...

3 hetes babának babamosoly tea, minden evés előtt 10 ml (megnyugtatás képpen is), az sok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

evés előtt sok! ne akkor add, elveszi az étvágyát és neki még nagyon fontos, hogy eleget egyen, míg teára semmi szüksége egy 3 hetes babának!

ha ragaszkodsz a teáztatáshoz akkor két evés között kínáld meg

2011. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én a hasfájása miatt adom neki, hogy tudjon rendesen pukizni, meg kakilni + mikor felébred, hogy éhes, úgy ordit, hogy majd szétrobban a feje, és nekem időbe tellik mig tisztába rakom és elkészitem a tápszerét. a védőnő is tanácsolta, hogy adjak neki, csak nem emlékszem mennyit és anyukám is mondta, hogy itassam vele, mert a tápszerre ő is szomjas lesz, ahogyan mi is. de, akkor ezek szerint nem csinálom jól.... és ha esetleg kevesebbet, mondjuk ennek a felét adnám neki? egyébként igy is megeszi a maga adagját, mert evés közben háromszor szoktunk kb. pihenni, böfizni. ebben az esetben is még mindig sok? talán árthatok is neki?
2011. júl. 29. 13:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Én se evés előtt adnám, hanem a kettő között. Nekünk amúgy ez, a babamosoly édeskömény vált be, nem a mecsek bébi. Eleinte (a gázosabb időszakban) még egy csipet rendes köménymagot is hozzáforráztam, amit persze leszűrtem utána.

DE! Én előbb inkább az Infacollal próbálkoznék a helyedben, mert az sokkal célravezetőbb. Minden evés előtt az előírt adagban. Mi is azzal kezdtük, aztán 2hó körül kezdtük egyszerre használni a teával. Az a jó a babának, ha minél később kap mást is anyatejen kívül.

2011. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindenki azt mondja, hogy két evés között adjam oda neki, de azt hogyan csináljam, ha ő teljesen magától, mint egy óra, 3 óránként kel fel, eszik utána nézelődik, vagy altatom és már alszik is következő etetésig.?

Egyébként én azt hittem, hogy a gyógyteák sokkal jobbak, mintha gyógyszerfélét adnék neki. köszönöm a válaszokat.

2011. júl. 29. 13:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért ártani nem ártasz, nyugi! De lehet, h azért ébred olyan éhesen, mert nem eszik eleget. De mondjuk szerintem ennyi idősen szinte minden baba ordítva kel. Majd kinövi.

Előbb-utóbb megszokja, h a szemkinyitás nem egyenértékű a kajával. Csak legyél türelmes. (Tudom, nehéz.)

2011. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

akkor add evés után neki :)

egyébként én is hasfájásra az infacolt ajánlom, tea nagyon jó néha a puki segítésére, de hosszú távon nem igen hatásos, hozzászokik a szervezete és akkor már nem segít

2011. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért írtuk a két evés közöttöt, h ne vegye el az étvágyát. De igazad van abban, h ennyi idősen még szinte csak eszik meg alszik. Na pont ezért nem érdemes neki adni mást (teát) a tápin kívül. Ezért jó az Infacol, mert azt pont kaja előtt kell adni.

Mondjuk szerintem 5-10ml tea semmit se használna. Szerintem ahhoz rendes adagot kellene innia, h hasson. De ezt is biztos gyereke válogatja.

2011. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem meg add a tápszer vízéhez a 10 ml teát, és úgy megissza a tápszerrel együtt! :)
2011. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma kezdtem ezt el, igy kétszer kapta meg. még pár naposan espumisan-t használtunk, aztán abba hagytam, mert úgy láttam nincs rá szüksége, de egy pár napja hajnalban felkel és nem alszik vissza és csak nyöszörög (irtam is ki ezzel kapcsolatosan egy kérdést), igy gondoltam, hogy lehet a hasa miatt nem tud aludni. Köszönöm a tanácsokat és a felvilágositást!
2011. júl. 29. 13:55
 10/11 anonim ***** válasza:

ha tudod nagyjából mikor ébred, nyugodtan megcsinálhatod előtte 10 percel a tápit, picit melegebbre így pont jó lesz mire felébred és máris nyomhatod a szájába az üveget :))) ha meg tartotok pihit, a pelusozást akkor is megcsinálhatod, ha ügyes vagy nem fog bukni csak ne nagyon nyomd fel a lábicskóját.

így elkerülheted az ordítást :)

a tápi vízbe tea jó ötlet!

2011. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!