Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kisfiamtat ma...

20 hónapos kisfiamtat ma kezdtem a bölcsibe szoktatni, kinek mi a tapasztalata ilyen téren? Meddig tartott?

Figyelt kérdés
Bár ő úgytünik elvan, én sokkal nehezebben viselem, de nincs más megoldás, lelkileg mennyire viseli meg az elvállás a gyermeket? hogyan tudok rajta segíteni hogy megszokja az" élet kezdődő útját"
2011. aug. 8. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy segítheted,ha rajtad nem látja azt,hogy ez neked mennyire rossz.Általában 2-4 hét amíg beszoknak a gyerekek.Legtöbb helyen két hetet adnak beszoktatásra.Nálunk 3-at.de többnyire elegendő a két hét.
2011. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden gyerek máshogy viseli az elválást, akár csak a szüleik. Az én gyerekeim nem igényeltek még beszoktatást sem, igaz délben mindig hazahozom őket. A tavalyi év alapján úgy láttam vannak gyerekek, akik beszoktatás nélkül is jól érzik magukat a bölcsiben, vannak akik kihasználják a két hetet, vannak akiknek akár több hónapba is beletelik. Viszont én még nem láttam olyan gyereket, aki nem szokott volna be. Kérdésedből ítélve, inkább Te viseled rosszul a dolgot. Nézd pozitívan a dolgot, hidd el jó lesz neki a gyerekekkel játszani, nyilván meg van az okod amiért jobbnak láttad beíratni. Egy biztos: érzi a Te hozzáállásodat, ha Te negatív vagy, ő is az lesz.
2011. aug. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen tudom hogy a gyermek legjobb játszótársa a gyermek és én is igyekszem összeszedni magam!
2011. aug. 8. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg a gyereket nem viseli meg lelkileg semennyire csak ahogy mar irtak ne lassa rajtad, hogy neked mennyire rossz. Ott van a tobbi gyerek kozott, utanna mesz minden aldott nap es az elete reszeve fog valni, termeszetes lesz neki egy ido utan. Most sem azzal van baj, hogy lelkileg kikeszul hanem uj neki a helyzet es nem tudja hova tenni. Ok meg nem ugy gondolkodnak mint mi, nincs mi megviselje lelkileg. ez csak egy uj helyzet amibe bele kell tanulni, szokni. en mai napig ha uj helyre viszem a babam teljsen meg van zavarodava. Pl. nyaralaskor is az elso 3 napban azt sem tudta hol van, sirosabb volt, nem ertette mi tortent... Aztan megszokta es ment minden a legnagyobb rendbe. Akkor erre is azt mondjuk, hogy "megviselte lelkileg" ? :) Nem, csak egy uj helyzet amit meg kellett szokni. Ugyhogy ne felj nem lesz gond. Az elso 1-2 het a nehez. A kisfiam az elso heten elpityeredett, nem tudta mi tortenik de a masodik heten mar nem sirt es most mar vigan megy bolcsibe, nagyon szereti. Meg szombat reggel is hozza a kiscipojet es fogja a kis bolcsis taskajat, hogy menjunk bolcsibe. :) 18 honapos
2011. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!